Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / „Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia” piknik charytatywny
„Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia” piknik charytatywny

24 Kwiecień 2018

Ola Kalinowska to ośmiolatka, uczennica pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, miła, uśmiechnięta, inteligentna dziewczynka, pełna życia i pogody ducha, która zachorowała na przewlekłą białaczka szpiku, wykryto u niej również upośledzenie odpornościowe.

By pomóc walczyć dziewczynce z chorobą 16 kwietnia zorganizowano piknik charytatywny „Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia”. Patronat honorowy nad piknikiem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Już od południa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni oraz na szkolnym korytarzu było głośno i tłumnie. Pomimo deszczowej aury nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy przyszli wesprzeć młodą bogatyniankę. Scena przed szkołą tętniła życiem, występowały na niej przedszkolaki oraz uczniowie szkół z terenu Gminy Bogatynia. Wystąpiła również Mirella Puchowska.

Ponadto odbyła się licytacja bardzo atrakcyjnych przedmiotów i karnetów przekazanych zarówno przez samorząd Bogatyni, organizacje i stowarzyszenia, szkoły i przedszkola, jak również prywatnych przedsiębiorców.

Nie zabrakło loterii fantowej, w której wylosowano między innymi telewizor i rower, dzieci mogły korzystać z przygotowanych dla nich dmuchanych zamków oraz gier i zabaw.

Podczas pikniku każdy mógł dokonać pomiaru cukru i ciśnienia tętniczego. Niewątpliwą atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego i ratowniczego oraz tresury psów ratowniczych.

Piknik Charytatywny „Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia” to zaangażowanie wielu ludzi dobrego serca, m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich Amarylis z Zatonia, Koła Gospodyń Wiejskich z Markocic, Aktywistek z Pogranicza oraz Stowarzyszenia DOLTEX. W akcję pomocy dla Oli włączyli się również: Bogatyński Klub Motorowy Cross, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych wraz ze Stowarzyszeniem Igła z Nitką, Bogatyński Szpital, jednostki OSP z terenu Gminy Bogatynia.

W piknik bardzo aktywnie włączyła się również społeczność szkolna trójki, koledzy i koleżanki Oli, a także dyrekcja i nauczyciele szkoły, którzy od samego początku wspierają Olę w walce z chorobą.

Olę wsparła także społeczność ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Bogatynia przygotowując zarówno programy artystyczne, jak i stoiska wystawiennicze.

Warto zaznaczyć, że bogatynianie po raz kolejny okazali swoje wielkie serce. Łącznie podczas pikniku charytatywnego udało się zebrać około 13 tys. zł.

Piknik nie mógł odbyć się bez wsparcia pracowników Bogatyńskiego Ośrodka Kultury i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni, którzy zabezpieczyli i pomogli zorganizować całe przedsięwzięcie pod względem technicznym.

Wyrazy uznania i podziękowania organizatorzy kierują również w stronę Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej za pomoc w promocji wydarzenia.

Warto dodać, iż Piknik charytatywny „Pomóżmy Oluni wrócić do zdrowia” to niezwykle spontaniczne i szybkie przedsięwzięcie, bowiem zaledwie kilka dni wcześniej mama Oli zwróciła się z prośbą o pomoc do Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza. Dzięki natychmiastowej reakcji i działaniu ze strony Burmistrza w dwa tygodnie udało się zorganizować dużą pomoc dla chorej dziewczynki. Warto podkreślić, iż Burmistrz Andrzej Grzmielewicz nie pierwszy raz włącza się w akcje charytatywne.

Również lokalne spółki, takie jak Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej bez wahania wsparły całą akcję, a przede wszystkie Olę, której przekazane zostały środki finansowe.

Podczas sesji Rady Miejskiej 23 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Bogatyni Andrzej Grzmielewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki przekazali krewnym Oli kwotę ponad 15  tys. zł. To łączna suma, jaką udało się zebrać podczas pikniku charytatywnego, ale również podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 11 kwietnia oraz wśród pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bogatynia.

Komitet organizacyjny pikniku charytatywnego „Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia” składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w akcję.

=========================================

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.