Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Kalendarz imprez / Festyn sąsiedzki u Preibischa
Festyn sąsiedzki u Preibischa

27 Maj 2018

WYJDŹ W DOMU I BAW SIĘ RAZEM Z NAMI! Z okazji Dnia Otwartych Domów Przysłupowych 2018, zapraszamy wszystkich mieszkańców, turystów oraz sympatyków Bogatyni na niezwykłe spotkanie z rękodziełem i sztuką pod hasłem Festyn Sąsiedzki u Preibischa.

W programie imprezy m.in. kolorowe warsztaty Zrób to sam, przejażdżki konne, spotkania z lokalnymi artystami oraz emocjonująca gra terenowa :D

Startujemy punkt 10.00 na terenie parku Preibischa za Biblioteką Miejską. WSTĘP WOLNY

W strefie warsztatowej, czekają na Ciebie:
# Warsztaty introligatorskie - Zrobisz swój notatniki marzeń.
# Warsztaty stemplowania na tkaninie - Zmalujesz pamiątkową ekotorbę.
# Warsztaty słomoplastyki - Nauczysz się jak wykonać obrazek przy użyciu słomy.
# Warsztaty kaligrafii - Poznasz sekrety ładnego pisania.
# Warsztaty decoupage - Udekorujesz różne przedmioty metodą serwetkową.
# Warsztaty tworzenia kwiatów z papieru - Stworzysz papierowe kwiaty jak żywe.
# Warsztaty rysunku i malarstwa - Odkryjesz w sobie artystyczną duszę, podczas zajęć w plenerze.

Tego dnia, koniecznie zajrzyj też do naszej MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI https://www.facebook.com/bibliotekabogatynia/ (wejście od strony parku), spotkasz tam podopiecznych TPD Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, którzy przygotowali dla wszystkich chętnych, ciekawe warsztaty malowania kamieni oraz tworzenia niezwykłej figurki Sudeciaka.

Poczuj w sobie artystę i razem ze STOWARZYSZENIEM PLASTYKÓW KRECHA, namaluj wielki obraz domu przysłupowego. Liczy się każda kreska!. Zeszłoroczny obraz malowało razem ponad 50 osób :D
Nasi plastycy nie zapomnieli również, o małych artystach. Na wszystkie dzieci, czekają fantastyczne przysłupowe kolorowanki, farby i kredki. https://www.facebook.com/krecha.bogatynia/

Podczas festynu, będziesz miał okazję poznać czworonożnych podopiecznych FUNDACJI MAJA - SCHRONISKO DLA KONI oraz ich opiekunów, którzy zapraszają wszystkie dzieci na przejażdżkę konną. Dla naszych milusińskich, wolontariusze fundacji przygotowali również, malowanie twarzy. http://fundacjamaja.pl/
TEGO DNIA ODBĘDZIE SIĘ TAKŻE, ZBIÓRKA DATKÓW NA UTRZYMANIE SCHRONISKA ORAZ ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW Z FUNDACJI. Zachęcamy do udziału. Każda puszka lub złotówka ma znaczenie ;)

Dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, przygotowaliśmy niesamowitą grę terenową Geocaching.
Geocaching to międzynarodowa zabawa polegająca na poszukiwaniu skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Rozgrywki odbędą się na 2 poziomach zaawansowania. Tak więc nie martw się jeśli jesteś totalnym amatorem ;) , wszystkie zasady gry wyjaśni ci wytrawna geocacherka p. Marzena Szkudlarek.
WŁĄCZ SIĘ DO GRY I ODKRYJ SKARBY JAKIE SKRYWA NASZE MIASTO!

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych to również niesamowita okazja, aby zobaczyć jak wygląda tradycyjny dom przysłupowy od środka.
W dniu 27 maja na zwiedzających czeka, aż 12 otwartych domów z Bogatyni oraz 2 obiekty z Działoszyna. NIE PRZEGAP OKAZJI I ZOBACZ JE WSZYSTKIE ;)

« Styczeń »
pn wt sr cz pt so nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3