Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Sesja Rady Miejskiej - 23 marca
Sesja Rady Miejskiej - 23 marca

26 Marzec 2018

Ostatnia sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od bardzo przyjemnego akcentu jakim było uhonorowanie Pani Teresy Cisek - Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Markocicach. Pani Teresa odebrała gratulacje za ponad 50 lat pracy w Kole Gospodyń oraz 20 lat działalności w zespole Rozmaryn, który również na sesji zaprezentował artystyczne umiejętności.

Następnie Radni przeszli do porządku obrad. Jednym z jego pierwszych punktów była propozycja powołania składu zespołu ds. opracowania wspólnego stanowiska, odnośnie zanieczyszczenia środowiska w Gminie Bogatynia i wynikających z tego zagrożeniach zdrowotnych dla mieszkańców. Jednak ze względu na fakt, iż nie wszyscy zaproszeni goście zjawili się na sesji, Radni podjęli decyzje, aby punkt dotyczący powołania zespołu przenieść na inne obrady, natomiast na obecnej sesji skupili się na dyskusji w powyższym temacie.

Na sesji poruszona była również kwestia remontu drogi Bogatynia – Opolno Zdrój <kliknij> oraz sprawa połączenia Liceum Ogólnokształcącego z Zespołem Szkół Zawodowych w Bogatyni.

Po punkcie dotyczącym interpelacji oraz zapytań Przewodniczący Rady Krzysztof Peremicki zamknął sesję Rady Miejskiej.  

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.