Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Sesja Rady Miejskiej - Sprawa drogi Bogatynia - Opolno Zdrój
Sesja Rady Miejskiej - Sprawa drogi Bogatynia - Opolno Zdrój

26 Marzec 2018

W piątek 23 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 76 sesja VII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu. W punkcie dotyczącym spraw różnych i wolnych wniosków Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki zwrócił się z pytaniem do Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza. Pytanie dotyczyło wywiadu jakiego w jednej z lokalnych telewizji udzieliła Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

Starosta odniosła się do remontu drogi Bogatynia - Opolno Zdrój zarzucając, że to właśnie z winy Samorządu Bogatyni wspomniana droga nie zostanie wyremontowana. W świetle podpisanego kilka miesięcy temu porozumienia są to słowa nieprawdziwe. Dlatego też swój wyraźny sprzeciw podczas sesji wyraził poproszony o komentarz w tej sprawie Burmistrz Andrzej Grzmielewicz.

Jak się niestety okazało Starostwo Powiatowe nie otrzymało wspomnianej w porozumieniu dotacji, co więcej znalazło się na odległym miejscu na liście rezerwowej.

Burmistrz Grzmielewicz zaznaczył ponadto, że Prezes Rady Ministrów przeznaczył dodatkowe środki na remonty dróg na dolnym śląsku. Samorząd Bogatyni wyraził nadzieję, iż Starostwo Powiatowe ponowi wniosek o dofinansowanie wspominanego remontu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.