Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Sesja Rady Miejskiej – 13 marca 2018 r.
Sesja Rady Miejskiej – 13 marca 2018 r.

14 Marzec 2018

We wtorek 13 marca o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z pierwszych jej punktów była uchwała dotycząca emisji obligacji, dlatego też przy mównicy pojawił się Skarbnik Gminy Andrzej Remian.

Skarbnik w swoim wystąpieniu tłumaczył na czym polega proces emisji obligacji, nawiązując zarówno do podejmowanych działań jak również rozwijając definicje pojęcia „obligacji”. Skarbnik przedstawił również jak będzie kształtowało się zadłużenie gminy w ciągu najbliższych kilku lat w sytuacji podjęcia uchwały, zaznaczając iż będzie ono systematycznie maleć. 

Do podejmowanej uchwały odniósł się również Burmistrz Andrzej Grzmielewicz – mówiąc zarówno o planowanych inwestycjach jak i budżecie z lat ubiegłych.

Po wystąpieniach oraz dyskusji Radni przystąpili do podjęcia uchwały  w sprawie emisji obligacji. W wyniku głosowania uchwała została podjęta.

W dalszej części sesji Rajcy między innymi podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej w Bogatyni oraz planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2018.

Po punkcie dotyczącym interpelacji oraz zapytań Przewodniczący zamknął sesję Rady Miejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia meteriału wideo.