Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Odwołanie Przewodniczącej Rady
Odwołanie Przewodniczącej Rady

3 Styczeń 2018

W piątek 29 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się jedna z ostatnich sesji Rady Miejskiej w 2017 r. Jeszcze przed zatwierdzeniem porządku obrad Wiceprzewodniczący Rady Jerzy Wiśniewski złożył wniosek formalny o odwołanie Doroty Bojakowskiej z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni. 

Wśród zarzutów kierowanych w stronę Przewodniczącej dominował ten związany z nieumiejętnym zarządzaniem pracami Rady Miejskiej oraz brak merytorycznego przygotowania do pełnionej funkcji. Radny Wiśniewski zwrócił również uwagę na fakt, iż do tej pory nie powstała komisja mająca na celu zbadanie sytuacji z nadmierną umieralnością na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Jeszcze przed przystąpieniem do głosowania wspomnianego wniosku do zarzutów odniosła się Przewodnicząca Dorota Bojakowska. W swoim wystąpieniu mówiła, że nie zgadza się ze słowami Radnego Wiśniewskiego i nawiązała również do dobrej współpracy z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem.

W następnej kolejności Radni przystąpili do głosowania wniosku o odwołanie Przewodniczącej Doroty Bojakowskiej. Za odwołaniem zagłosowało 12 Radnych, przeciw natomiast było 4 Radnych.

W związku z odwołaniem Przewodniczącej Radni zostali zobligowani do wyboru nowego Przewodniczącego Rady. W wyniku głosowania, jednogłośnie na tą funkcję wybrano dotychczasowego Wiceprzewodniczącego rady – Krzysztofa Peremickiego. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.