Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
VI Spotkanie Zespołów Folklorystycznych

5 Wrzesień 2013

Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie

W sobotę 31 sierpnia w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Markocicach już po raz VI odbyło się Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych w Małym Trójkącie. Podczas spotkania swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły śpiewacze z Polski, Czech i Niemiec. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło 11 zespołów.

Kolejne trofea zespołu Rozmaryn

23 Lipiec 2013

Nasz Rozmaryn otrzymał wyróżnienie  na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” Uchwyć piękno kultury ludowej  w Szprotawie.

Pisarka Monika Sawicka w Bogatyni

10 Lipiec 2013

18 czerwca gościliśmy pisarkę, Monikę Sawicką, która przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty literackie pod hasłem: „Emocje w procesie twórczym”. W warsztatach wzięła udział młodzież licealna z „Górnika” czyli Zespołu Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary w Bogatyni.

„Sobótki z Puszystymi”

18 Czerwiec 2013

15 czerwca br. Klub Puszystych już po raz kolejny zorganizował „Sobótki z Puszystymi”, święto związane z letnim przesileniem Słońca. Spotkanie odbyło się na wolnym powietrzu i rozpoczęło tańcem członkiń klubu wokół ognia, który symbolizował taniec rusałek z pochodniami. Pięknie przebrane Panie swoim radosnym tańcem wprowadziły zebranych gości w świetny nastrój.

Zmiana terminu „VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013”

14 Czerwiec 2013

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w związku z trudną sytuacją w jakiej znalazła się Gmina Bogatynia po kataklizmach, które wystąpiły w pierwszym tygodniu czerwca, na prośbę Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia organizatorzy „VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013” zadecydowali o zmianie terminu realizacji imprezy.

VI Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

27 Maj 2013

23 maja br. w Lubaniu odbył się VI Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów. Na scenie Miejskiego Domu Kultury swój dorobek artystyczny prezentowali seniorzy z całego Dolnego Śląska.

Biblioteka w działaniu

18 Maj 2013

W dniach 10-12 maja 2013 roku w podwarszawskich Falentach odbyło się pierwsze szkolenie w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór". Biblioteka Publiczna w Bogatyni miała możliwość delegowania jednej osoby na szkolenie inauguracyjne w ramach akcji.

Wernisaż fotografii Rafała Bojanowskiego

14 Maj 2013

W ramach Światowego Dnia Ptaków Wędrownych 10 maja br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Rafała Bojanowskiego "uLotne chwile”. Wydarzenie to przyciągnęło liczną grupę gości, bowiem ptaki są prawdziwym skarbem świata przyrody, których śpiew i różnorodne ubarwienie nierzadko wprawiają nas w zachwyt.

Reprezentantki Bogatyńskiego Ośrodka Kultury na Wrocławskim Festiwalu Piosenki

15 Maj 2013

W dniach 11-12 maja 2013 r. we wrocławskim Domu Kultury BAKARA odbyła się XIV edycja Festiwalu Młodych Piosenkarzy „Budzik”, który w tym roku powrócił do formuły festiwalu ogólnopolskiego.

Zapraszamy na koncert Szkoły Muzycznej z Bogatyni i Liberca

11 Maj 2013

Kolejny raz Szkoła Muzyczna I-go stopnia ma zaszczyt zaprosić na koncert dla wszystkich uczniów szkół podstawowych klas I – III w naszym mieście, który odbędzie się 14 maja w BOK-u o godz. 10.00.

XI Festiwal Piosenki Dziecięcej - relacja

16 Kwiecień 2013

W czwartek 11 kwietnia 2013 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się XI Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wielkie Maluchów Śpiewanie”. W festiwalu wzięły udział przedszkolaki z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

XVI Bogatyńska Droga Krzyżowa

26 Marzec 2013

24 marca, po raz szesnasty, przeszła ulicami naszego miasta Bogatyńska Droga Krzyżowa. Tradycyjnie zorganizowana została w Niedzielę Palmową – ostatnią niedzielę przed świętami Wielkiej Nocy.

Bal karnawałowy w Kopaczowie

14 Luty 2013

W "tłusty czwartek" 7 lutego br. w Świetlicy Wiejskiej w Kopaczowie odbył się bal karnawałowy dla dzieci przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywistek z Pogranicza przy współudziale Rady Sołeckiej Kopaczowa. W zabawie licznie uczestniczyły dzieci z czeskiego Oldrychova oraz Liberca. Gościnnie z dziećmi zawitał także, mieszkający w Oldrychovie, wice starosta Hradka Pavel Farsky. Gry i zabawy trwały do wieczora.
.

„Akcja Zima 2013” w Domu Kultury w Zatoniu

13 Luty 2013

Podczas ferii zimowych Dom Kultury przy ul. Ogrodowej 2 zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej, które odbywały się od 28 stycznia do 1 lutego 2013 r.

Dzień Babci i Dziadka w Kopaczowie

28 Styczeń 2013

Rada Sołecka we współpracy ze Stowarzyszeniem „Aktywistki z Pogranicza” zorganizowała Dzień Babci i Dziadka dla Dziadków z Kopaczowa. Podczas spotkania nie zabrakło życzeń od władz miasta i gminy reprezentowanych przez Sekretarza Daniela Fryca, radnego oraz sołtysa. Uroczystość uświetniły występy dzieci prowadzonych przez opiekunkę z miejscowej świetlicy. Mieszkańcy Kopaczowa wszystkim Babciom i Dziadkom składają najserdeczniejsze życzenia.

Koncert młodych artystów

11 Styczeń 2013

Utwory noworoczne i popularno-rozrywkowe, a także kolędy i pastorałki mogliśmy usłyszeć 10 stycznia br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Bogatyni zaprezentowali swoje umiejętności podczas Koncertu Noworocznego. Gościnnie wystąpił również zespół akordeonowy ze Zgorzelca.

.

Święta od A do Z

18 Grudzień 2012

Wystawa przygotowana została przez pracowników Biblioteki z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Prezentujemy wybranych kilkanaście krajów oraz ich tradycje związane z tym wyjątkowym świętem.

Andrzejki w Domu Kultury w Zatoniu

6 Grudzień 2012

Wróżby, przesądy i zaklęcia – to one sprawiły, że popołudnie 30 listopada spędzone w świetlicy Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 2 w Bogatyni, było magiczne!

Sukces Yamayki w Węglińcu

21 Listopad 2012

18 listopada br. po raz trzeci zespół wokalny Yamayka, z Domu Kultury w Bogatyni, zaprezentował swoje interpretacje utworów muzyki popularnej na „Międzygminnym Konkursie Piosenki Polskiej”.

"Śpiewający Seniorzy 2012"

14 Listopad 2012

8 listopada 2012 r. powitaliśmy gości i publiczność Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”. Już po raz siódmy mieliśmy przyjemność zaprosić wykonawców z terenu „Małego Trójkąta” – Hradka nad Nysą, Zittau, Bogatyni oraz dawnego województwa jeleniogórskiego do wykonania wokalnych prezentacji scenicznych .

« Maj »
pn wt sr cz pt so nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2