Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
„GaleriON & DOLITA – RAZEM jest WPORZO”

31 Październik 2014

Zespół wokalny Yamayka działający w Bogatyńskim Ośrodku Kultury Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 2 pod przewodnictwem Pani Bożeny Mazowieckiej został zaproszony do udziału w warsztatach wokalno-muzycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Motyl i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, przy współorganizacji wrocławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

„Kompozycje Jesieni’ - wernisaż wystawy oraz pokaz florystyczny.

30 Październik 2014

W dniu wernisażu wystawy plastycznej  pt. „Kompozycje Jesieni”, 21 października 2014r. w świetlicy Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 2 Bogatynia-Zatonie, miało miejsce niezwykłe wydarzenie florystyczne. Florystka Pani Urszula Warchał właścicielka Dekoratorni Bukieciarsko - Florystycznej Kwiatowe Inspiracje, zaprezentowała przepiękne stroiki jesienne.

IX Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych "Śpiewający Seniorzy"

29 Październik 2014

W czwartek, 23 października w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”. Na scenie oglądaliśmy solistów, duety oraz zespoły ludowe. Wszystko w znakomitej i bardzo rodzinnej atmosferze.

Akcja charytatywna "Pomagamy dalej"

27 Październik 2014

W sobotę, 25 października przyjaciele Iwony Szmid zorganizowali kolejną akcję charytatywną. Wspaniała pogoda, liczne atrakcje, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy sprawiły, że mieszkańcy Bogatyni chętnie włączyli się w akcję pomocy.

Obchody święta myśliwych "Hubertus 2014"

29 Październik 2014

Jak co roku myśliwi z Bogatyni świętowali dzień swojego patrona, którym jest św. Hubert. Tegoroczne obchody odbyły się 26 października i były okazją do podziękowań, gratulacji i wspomnień.

Odpust w sołectwie Wyszków-Wolanów

27 Październik 2014

Jesienna, słoneczna aura, fantastyczna atmosfera i przede wszystkim uśmiech na twarzach ludzi. Tak w dużym skrócie można scharakteryzować uroczystość odpustową, która odbyła się w niedzielę, 26 października w sołectwie Wyszków-Wolanów.

Dzień Seniora w KG Jubilat

24 Październik 2014

Międzynarodowy Dzień Seniora to święto, które corocznie obchodzone jest na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. Niemal cały październik zapełniony jest spotkaniami oraz uroczystościami, podczas których do naszych seniorów kierowane są życzenia oraz podziękowania.

Dożynki w Sieniawce (FOTO)

7 Październik 2014

W sobotę 4 października odbyły się Dożynki Wiejskie w Sieniawce. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kaplicy, a następnie zebrani udali się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie wręczono upominki rolnikom oraz społecznikom, którzy intensywnie działają na rzecz Sieniawki.

XIII Europejski Odpust Kopaczów – Oldrichov (FOTO)

7 Październik 2014

Po raz trzynasty w Kopaczowie spotkali się byli i obecni mieszkańcy przygranicznych miejscowości, Kopaczowa i Oldrichova.

Nie tylko leki leczą

30 Wrzesień 2014

W sobotę, 27 września br. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość zorganizowana przez Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki’, które w ten niecodzienny sposób zakończyły realizację projektu „Nie tylko leki leczą”. Owocem projektu jest kalendarz ze zdjęciami Amazonek w niecodziennych kreacjach oraz publikacja zawierająca zbiór historii osiemnastu bogatyńskich Amazonek. Uroczystość uświetnił wieczór kabaretowy w wykonaniu „Teatru Naszego” z Michałowic.

Gminne Święto Plonów (wideo i foto)

23 Wrzesień 2014

Kolejny już raz –  mieszkańcy naszej gminy dziękowali za zebrane plony. W sobotę 20 września Dożynki Gminne rozpoczęły się polową mszą świętą, po której starostowie dożynek pani Henryka Bąk z Bratkowa i pan Maciej Nietrzeba z Sieniawki przekazali na ręce gospodarza – burmistrza Andrzeja Grzmielewicza - bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych zbóż.

Niezwykły koncert z muzyką serialu „Czas honoru” w Bogatyni (foto)

19 Wrzesień 2014

W czwartek 18 września w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni  licznie zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie z muzyką z serialu „Czas Honoru”.

Święto plonów w Kopaczowie - foto

9 Wrzesień 2014

6 września w Kopaczowie odbyły się Dożynki Wiejskie. Rolnicy dziękowali za tegoroczne plony uroczystą Mszą św. oraz tradycyjną zabawą dożynkową w remizie OSP.

Spotkanie z folklorem

2 Wrzesień 2014

VII Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych w Małym Trójkącie odbyło się 30 sierpnia w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku. W tym roku po raz pierwszy rozpoczęło się od barwnego przemarszu wszystkich zespołów. W miłej atmosferze, pięknych strojach i z uśmiechem na twarzy śpiewano i paradowano przez centrum miasta.

Rękodzieło w Działoszynie (wideo i foto)

1 Sierpień 2014

Ostatniego dnia lipca w Strażnicy OSP w Działoszynie odbyło się spotkanie Klubu Seniora. Uczestniczy spotkania uczestniczyli w warsztatach rękodzieła.

Słomkowe warsztaty

28 Lipiec 2014

Pan Marian Lorek, który nie tak dawno obchodził 35 - lecie działalności artystycznej postanowił podzielić się swoją cenną wiedzą z dziećmi i młodzieżą z terenu gminy Bogatynia. Od kilku tygodni prowadzone były w naszych sołectwach warsztaty.

35-lecie działalności twórczej Mariana Lorka

30 Czerwiec 2014

27 czerwca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy związanej z 35-leciem działalności artystycznej Mariana Lorka, który należy do grona czołowych artystów regionalnych naszej gminy.

"PTAKI DZIWAKI" Rafała Bojanowskiego

5 Czerwiec 2014

Niesamowite wrażanie, fascynujące i unikatowe fotografie przyrodnicze mogliśmy podziwiać podczas drugiego już wernisażu Rafała Bojanowskiego „Ptaki Dziwaki”. 4 czerwca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury  spotkali się miłośnicy przyrody, dzikiej natury, a także mieszkańcy pragnący pogłębić swoją wiedzę odnośnie otaczających nas gatunków ptaków.

Amarylis w hucie szkła

30 Maj 2014

W sobotę 24 maja 2014r dzieci ze świetlicy Amarylis Domu Kultury w Zatoniu po raz kolejny wyruszyły na wycieczkę. Tym razem do Huty Szkła Kryształowego JULIA w Piechowicach.

Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku

30 Kwiecień 2014

25 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Barbary Górniak pt. "Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku".

« Maj »
pn wt sr cz pt so nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2