Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
Nie tylko leki leczą

30 Wrzesień 2014

W sobotę, 27 września br. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość zorganizowana przez Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki’, które w ten niecodzienny sposób zakończyły realizację projektu „Nie tylko leki leczą”. Owocem projektu jest kalendarz ze zdjęciami Amazonek w niecodziennych kreacjach oraz publikacja zawierająca zbiór historii osiemnastu bogatyńskich Amazonek. Uroczystość uświetnił wieczór kabaretowy w wykonaniu „Teatru Naszego” z Michałowic.

Gminne Święto Plonów (wideo i foto)

23 Wrzesień 2014

Kolejny już raz –  mieszkańcy naszej gminy dziękowali za zebrane plony. W sobotę 20 września Dożynki Gminne rozpoczęły się polową mszą świętą, po której starostowie dożynek pani Henryka Bąk z Bratkowa i pan Maciej Nietrzeba z Sieniawki przekazali na ręce gospodarza – burmistrza Andrzeja Grzmielewicza - bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych zbóż.

Niezwykły koncert z muzyką serialu „Czas honoru” w Bogatyni (foto)

19 Wrzesień 2014

W czwartek 18 września w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni  licznie zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie z muzyką z serialu „Czas Honoru”.

Święto plonów w Kopaczowie - foto

9 Wrzesień 2014

6 września w Kopaczowie odbyły się Dożynki Wiejskie. Rolnicy dziękowali za tegoroczne plony uroczystą Mszą św. oraz tradycyjną zabawą dożynkową w remizie OSP.

Spotkanie z folklorem

2 Wrzesień 2014

VII Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych w Małym Trójkącie odbyło się 30 sierpnia w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku. W tym roku po raz pierwszy rozpoczęło się od barwnego przemarszu wszystkich zespołów. W miłej atmosferze, pięknych strojach i z uśmiechem na twarzy śpiewano i paradowano przez centrum miasta.

Rękodzieło w Działoszynie (wideo i foto)

1 Sierpień 2014

Ostatniego dnia lipca w Strażnicy OSP w Działoszynie odbyło się spotkanie Klubu Seniora. Uczestniczy spotkania uczestniczyli w warsztatach rękodzieła.

Słomkowe warsztaty

28 Lipiec 2014

Pan Marian Lorek, który nie tak dawno obchodził 35 - lecie działalności artystycznej postanowił podzielić się swoją cenną wiedzą z dziećmi i młodzieżą z terenu gminy Bogatynia. Od kilku tygodni prowadzone były w naszych sołectwach warsztaty.

35-lecie działalności twórczej Mariana Lorka

30 Czerwiec 2014

27 czerwca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy związanej z 35-leciem działalności artystycznej Mariana Lorka, który należy do grona czołowych artystów regionalnych naszej gminy.

"PTAKI DZIWAKI" Rafała Bojanowskiego

5 Czerwiec 2014

Niesamowite wrażanie, fascynujące i unikatowe fotografie przyrodnicze mogliśmy podziwiać podczas drugiego już wernisażu Rafała Bojanowskiego „Ptaki Dziwaki”. 4 czerwca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury  spotkali się miłośnicy przyrody, dzikiej natury, a także mieszkańcy pragnący pogłębić swoją wiedzę odnośnie otaczających nas gatunków ptaków.

Amarylis w hucie szkła

30 Maj 2014

W sobotę 24 maja 2014r dzieci ze świetlicy Amarylis Domu Kultury w Zatoniu po raz kolejny wyruszyły na wycieczkę. Tym razem do Huty Szkła Kryształowego JULIA w Piechowicach.

Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku

30 Kwiecień 2014

25 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Barbary Górniak pt. "Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku".

Koncert Papieski - wideo

30 Kwiecień 2014

Koncert Papieski w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Radiowej, krakowskiego Chóru KANON im. B. Nowodworskiego oraz solistek Opery Krakowskiej: Karin Wiktor-Kałucka (sopran), Agnieszka Cząstka (alt). Dyryguje - Ryszard Źróbek.

EKO RZEŹBA - uczymy świadomości ekologicznej

30 Kwiecień 2014

Z okazji „Dnia Ziemi” obchodzonego 22 kwietnia, Bogatyński Ośrodek Kultury Dom Kultury w Zatoniu zorganizował dla mieszkańców gminy familijny konkurs plastyczny pt. „EKO RZEŹBA”. Głównym celem Eko-konkursu było włączenie rodzin do aktywnego udziału w pracach związanych z ochroną przyrody i zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego.

Wycieczka z Amarylis

18 Kwiecień 2014

Dnia 11 kwietnia 2014r dzieci ze świetlicy "Amarylis" Domu Kultury w Zatoniu po raz kolejny wyruszyły na wycieczkę. Tym razem do Zakładów Ceramicznych w Bolesławcu.

Pierwszy dzień wiosny z Amarylis

26 Marzec 2014

Dzieci ze świetlicy w Zatoniu własnoręcznie wykonały Marzannę i w pierwszy dzień astronomicznej wiosny (21 marca) i spaliły ją tradycyjnym już zwyczajem.

Akcja Zima z BOK Zatonie

5 Marzec 2014

Tegoroczna „Akcja Zima” odbywała się w dniach 17-28 lutego w godz. 10.00-15.00. Dom Kultury przy ul. Ogrodowej 2, podczas dwutygodniowego zimowego wypoczynku dla dzieci, pozostających w miejscu zamieszkania, przygotował wiele atrakcji - również wyjazdowych.

„Saksońska Kolej Wąskotorowa w Bogatyni” - wieczór autorski

27 Luty 2014

Zbigniew Szklarek to pasjonat historii naszego regionu, szczególnie Bogatyni, autor wielu publikacji i opracowań. Ostatnio wydana przez niego książka to „Saksońska Kolej Wąskotorowa w Bogatyni”. 26 lutego br. w Bibliotece Publicznej w Bogatyni odbył się wieczór autorski, poświęcony tej publikacji. Pan Zbigniew zabrał gości na „wspólną podróż w czasie kolejką wąskotorową”, podczas której opowiadał o historii kolei, samej publikacji, a także o tym, iż książka wydana została w 130. rocznicę uruchomienia Saksońskiej Kolei Wąskotorowej.

"V Festiwal Kobiet" nabiera kształtów...

29 Styczeń 2014

W dniu 28.01.2014 roku odbyło się spotkanie w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu z panem dyrektorem Ryszardem Czerwińskim oraz menadżerem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Kłodzko, panem Romanem Piaseckim. Stronę festiwalową reprezentował Adam Balcer, dyrektor BPMiG w Bogatyni oraz prezes Stowarzyszenia Razem dla Bogatyni.

Bogatyński finał WOŚP (relacja wideo)

15 Styczeń 2014

W niedzielę 12 stycznia po raz 22 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bogatynianie aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Podczas tegorocznej akcji udało zebrać się ponad 65 tys. zł. co było rekordem w Powiecie Zgorzeleckim.

22 Finał WOŚP w Bogatyni

14 Styczeń 2014

Przedstawiamy wyniki 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzonego na terenie naszej gminy. Przybliżona kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę w tym roku to ponad 65 000 zł. Kwotę ostateczną poznamy po podliczeniu przez Bank Zachodni 1 Oddział w Bogatyni.

« Marzec »
pn wt sr cz pt so nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1