Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
Dzień Dziecka w Kopaczowie (foto)

16 Czerwiec 2015

4 czerwca w Kopaczowie najmłodsi mieszkańcy obchodzili Dzień Dziecka. Rada Sołecka wraz ze Stowarzyszeniem Aktywistek z Pogranicza i OSP przygotowała wiele atrakcji by umilić ten niezwykły dzień.

„Dzieci-dzieciom”

10 Czerwiec 2015

Poranek muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej z cyklu „Dzieci-dzieciom”

Dnia 9 czerwca  w Domu Kultury Bogatyńska Szkoła Muzyczna zorganizowała i przygotowała koncert umuzykalniający dla wszystkich placówek przedszkolnych w naszej gminie .

Rada Osiedla nr 7 zaprasza na Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny

10 Czerwiec 2015

Rada Osiedla nr 7 zaprasza na Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny, który odbędzie się 13 czerwca od godziny 14.00 na wzgórzu Obserwator. 

XIV Mistrzostwa Bogatyni w cyklu Grand Prix w Szachach

20 Maj 2015

16 maja odbył się czwarty turniej szachowy o Mistrzostwo Bogatyni w cyklu Grand Prix. Szachiści rozegrali w grupie A 7 rund z tempem 15 minut na partię dla zawodnika, a w grupie B - 7 rund z tempem 30 minut na partię dla zawodnika.

Lokalna twórczość

18 Maj 2015

Niezwykła wystawa lokalnych twórców została uroczyście otwarta 15 maja br. w galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż był okazją do prezentowania prac plastycznych członków Stowarzyszenia Plastyków KRECHA oraz innych lokalnych artystów.

Wiosenne spotkanie w Karkonoszach

6 Maj 2015

Wiosenne spotkanie w Karkonoszach zorganizowane w dniach 17-19 kwietnia w ramach współpracy transgranicznej prowadzonej przez gminę Bogatynia było kolejną okazją do integracji  młodzieży z Polski, Niemiec i Czech.

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

4 Maj 2015

2 maja 2015 r., w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, na Mszy Świętej o godzinie 12.00, odprawianej w intencji Ojczyzny, miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

"Czerwie" w Bogatyni

27 Kwiecień 2015

W czwartek, 16 kwietnia 2015 r. w Kinie KADR 3D w Bogatyni miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie. Bogatyński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Futura” zaprosili na arcydzieło sci-fi kina niemego, film „Metropolis”. Projekcji towarzyszył koncert zespołu „Czerwie”, który muzyką graną na żywo sprawił, że film stał się niezapomnianym przeżyciem.

Bogatyńscy mali wirtuozi

22 Kwiecień 2015

W dniu 24 marca 2015 r. w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbył się finał VI Międzypowiatowego Konkursu Pianistycznego „Chcę być wirtuozem”. Wzięło w nim udział 41 pianistów ze szkół muzycznych w Zgorzelcu, Bolesławcu, Bogatyni oraz Lubania. 

Koncert Wiosenny

14 Kwiecień 2015

„Koncert wiosenny” uczniów szkoły muzycznej w Bogatyni był doskonałą okazją by mogli oni zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. Akordeon, gitara i fortepian to instrumenty, które usłyszeliśmy 9 kwietnia br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. 

Świąteczne tradycje i zwyczaje wielkanocne

13 Kwiecień 2015

W sobotę, 11 kwietnia br. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Markocicach odbyło się spotkanie pod hasłem „Świąteczne tradycje i zwyczaje wielkanocne”, w którym udział wzięli członkowie Rad Sołeckich, Rad Osiedlowych, duchowni, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście.

Konkurs plastyczny "KARTECZKA Z JAJECZKA"

7 Kwiecień 2015

W Bogatyńskim Ośrodku Kultury, z okazji Świąt Wielkiej Nocy miał miejsce Konkurs plastyczny "Karteczka z jajeczka". Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej, a Nagrodą Główną była publikacja zwycięskiej kartki oraz jej wydruk! Lauratką konkursu została Marika Turlej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju. Gratulujemy serdecznie!

XVIII Bogatyńska Droga Krzyżowa

30 Marzec 2015

29 marca, w Niedzielę Palmową, ulicami naszego miasta przeszła Bogatyńska Droga Krzyżowa.

Dzień Kobiet w Kopaczowie

10 Marzec 2015

8 marca br.odbyły się obchody Dnia Kobiet w sołectwie Kopaczów, gdzie gościły także panie z Jasnej Góry z uwagi na trwający remont świetlicy w tej miejscowości.Niezwykle udane spotkanie integracyjne było zorganizowane przez Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Aktywistek z Pogranicza przy wsparciu burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Peremickiego.

Zabawa karnawałowa dla dzieci w Kopaczowie (foto)

2 Luty 2015

W sobotę 31stycznia br.na zakończenie ferii zimowych Rada Sołecka Kopaczowa przy współpracy Stowarzyszenia Aktywistek z Pogranicza, mieszkańców i opiekunki świetlicy, zorganizowała zabawę karnawałową dla najmłodszych dzieci z Kopaczowa i czeskiego Oldichova. Oprócz zabawy przy dobrej muzyce odbyły się różne konkursy oraz wybór króla i królowej balu. Sołtys Mirosław Nowak składa serdeczne podziękowanie wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

 

„Malowane i barwione szkło słońcem”

29 Grudzień 2014

BOG-TUR w Hucie „Malowane i barwione szkło słońcem”

W sobotnie popołudnie 20 grudnia udaliśmy się do HERMANICE. Idąc Bulwarem Łużyckim mijaliśmy liczne domy przysłupowe i gospodarkę frankońską (zabudowania są ułożone w podkowę a wjazd wieńczy ogromna brama z kolumnami zakończone cokołem „kulą”). 

Ocalić od zapomnienia

2 Grudzień 2014

W dniach 1 i 2 listopada 2014 r. przy Cmentarzu Komunalnym w Bogatyni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Bogatyni wraz z nauczycielami kwestowali w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać 1732,13 złotych.

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

21 Listopad 2014

W piątek, 7 listopada 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej i Gimnazjum im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie odbył się III miejsko-Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Dzień Seniora Rady Osiedla nr 1

3 Listopad 2014

W czwartek, 30 października o godzinie 16.00 w Multifunkcjolnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbył się Dzień Seniora organizowany przez Radę Osiedla nr 1.

Kapelusz pełen marzeń

4 Listopad 2014

W dniu 8 października br. w Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora pod tytułem „Kapelusz Pełen Marzeń” oraz I Festiwal Przeglądu Dorobku Seniorów.

« Listopad »
pn wt sr cz pt so nd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2