Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
VIII Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych - relacja

14 Listopad 2013

7 listopada 2013 r. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury powitaliśmy gości i publiczność Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”. Już po raz siódmy mieliśmy przyjemność zaprosić wykonawców z terenu „Małego Trójkąta” - Hradka nad Nysą, Zittau i Bogatyni oraz dawnego województwa jeleniogórskiego do wykonania wokalnych prezentacji scenicznych.

Wystawa dyń w domu kultury

8 Listopad 2013

31 października 2013 r. w Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 2 w Bogatyni odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dyń oraz zabawa z okazji Halloween. Do przygotowania przestrzennych prac plastycznych z dowolnych materiałów zaprosiliśmy wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych.

Norweskie Domy Przysłupowe - wystawa

4 Listopad 2013

15 października w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni miał miejsce wernisaż „Norweskie domy przysłupowe” autorstwa Piotra Palma – miłośnika zabudowy ludowej, a w szczególności domów przysłupowych.

Leszek Możdżer w Bogatyni (wywiad wideo)

15 Październik 2013

„W miłosnej tonacji” pod takim hasłem przebiegał tegoroczny VI Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz – Bogatynia 2013. Zawrzało, kiedy na scenie pojawił się wirtuoz fortepianu Leszek Możdżer. Olśniewający i wybitnie utalentowany oczarował bogatyńską publiczność.  

Nabór do pracowni teatralnej

10 Październik 2013

Pracownia teatralna Bogatyńskiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór do grupy teatralnej  i szkół średnich oraz dorosłych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z instruktorem pracowni panią Beatą Bystrykowską - telefon 75 77 32 522 wewnętrzny 31.

Górniczy Klub Seniora na przeglądzie w Nochten

24 Wrzesień 2013

22 września br. członkowie Stowarzyszenia Górniczego Klubu Seniora Turów w Bogatyni oraz zespół „Jubilaci” zostali zaproszeni na przegląd zespołów i chórów do  Łużyckiego Parku Znalezisk – Nochten (Niemcy).

Dożynki w Działoszynie

17 Wrzesień 2013

Podobnie jak w Kopaczowie i Sieniawce, również 14 września odbyły się dożynki w Działoszynie. Święto plonów w tej wsi połączone było z 770-leciem powstania Działoszyna. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz wyróżnił rolników, ale także mieszkańców Działoszyna szczególnie zasłużonych dla tej społeczności.

 

Dożynki w Sieniawce (foto)

17 Wrzesień 2013

Sezon dożynkowy w naszej gminie trwa. Podobny przebieg do dożynek w Kopaczowie, miała uroczystość w Sieniawce. Rozpoczęła się również Mszą św. po której zebrani prowadzeni przez wóz bojowy tamtejszej OSP, niosąc wieniec dożynkowy przeszli do remizy. Koło  Gospodyń Wiejskich przygotowało krótki występ artystyczny, po którym burmistrz uhonorował rolników z Sieniawki i podzielił chleb z tegorocznych plonów.

Dożynki w Kopaczowie (foto)

17 Wrzesień 2013

14 września w Kopaczowie odbyły się Dożynki Wiejskie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. po której, rolnicy, oraz mieszkańcy przeszli do Remizy OSP. W trakcie spotkania z rąk burmistrza Andrzeja Grzmielewicza rolnicy otrzymali wyróżnienia i podziękowania za pracę i trud włożoną w codzienną pracę.  Wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Święto Plonów

10 Wrzesień 2013

Sezon dożynkowy w naszej gminie trwa na dobre. Dożynki, wielkie święto wszystkich rolników jest doskonałą okazją do integracji oraz zasłużoną porą wytchnienia. W tym roku Gminne Święto Plonów obchodziliśmy 7 września w Markocicach.

VI Spotkanie Zespołów Folklorystycznych

5 Wrzesień 2013

Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie

W sobotę 31 sierpnia w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Markocicach już po raz VI odbyło się Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych w Małym Trójkącie. Podczas spotkania swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły śpiewacze z Polski, Czech i Niemiec. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło 11 zespołów.

Kolejne trofea zespołu Rozmaryn

23 Lipiec 2013

Nasz Rozmaryn otrzymał wyróżnienie  na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” Uchwyć piękno kultury ludowej  w Szprotawie.

Pisarka Monika Sawicka w Bogatyni

10 Lipiec 2013

18 czerwca gościliśmy pisarkę, Monikę Sawicką, która przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty literackie pod hasłem: „Emocje w procesie twórczym”. W warsztatach wzięła udział młodzież licealna z „Górnika” czyli Zespołu Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary w Bogatyni.

„Sobótki z Puszystymi”

18 Czerwiec 2013

15 czerwca br. Klub Puszystych już po raz kolejny zorganizował „Sobótki z Puszystymi”, święto związane z letnim przesileniem Słońca. Spotkanie odbyło się na wolnym powietrzu i rozpoczęło tańcem członkiń klubu wokół ognia, który symbolizował taniec rusałek z pochodniami. Pięknie przebrane Panie swoim radosnym tańcem wprowadziły zebranych gości w świetny nastrój.

Zmiana terminu „VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013”

14 Czerwiec 2013

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w związku z trudną sytuacją w jakiej znalazła się Gmina Bogatynia po kataklizmach, które wystąpiły w pierwszym tygodniu czerwca, na prośbę Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia organizatorzy „VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013” zadecydowali o zmianie terminu realizacji imprezy.

VI Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

27 Maj 2013

23 maja br. w Lubaniu odbył się VI Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów. Na scenie Miejskiego Domu Kultury swój dorobek artystyczny prezentowali seniorzy z całego Dolnego Śląska.

Biblioteka w działaniu

18 Maj 2013

W dniach 10-12 maja 2013 roku w podwarszawskich Falentach odbyło się pierwsze szkolenie w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór". Biblioteka Publiczna w Bogatyni miała możliwość delegowania jednej osoby na szkolenie inauguracyjne w ramach akcji.

Wernisaż fotografii Rafała Bojanowskiego

14 Maj 2013

W ramach Światowego Dnia Ptaków Wędrownych 10 maja br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Rafała Bojanowskiego "uLotne chwile”. Wydarzenie to przyciągnęło liczną grupę gości, bowiem ptaki są prawdziwym skarbem świata przyrody, których śpiew i różnorodne ubarwienie nierzadko wprawiają nas w zachwyt.

Reprezentantki Bogatyńskiego Ośrodka Kultury na Wrocławskim Festiwalu Piosenki

15 Maj 2013

W dniach 11-12 maja 2013 r. we wrocławskim Domu Kultury BAKARA odbyła się XIV edycja Festiwalu Młodych Piosenkarzy „Budzik”, który w tym roku powrócił do formuły festiwalu ogólnopolskiego.

Zapraszamy na koncert Szkoły Muzycznej z Bogatyni i Liberca

11 Maj 2013

Kolejny raz Szkoła Muzyczna I-go stopnia ma zaszczyt zaprosić na koncert dla wszystkich uczniów szkół podstawowych klas I – III w naszym mieście, który odbędzie się 14 maja w BOK-u o godz. 10.00.

« Sierpień »
pn wt sr cz pt so nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3