Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
Świąteczne tradycje i zwyczaje wielkanocne

13 Kwiecień 2015

W sobotę, 11 kwietnia br. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Markocicach odbyło się spotkanie pod hasłem „Świąteczne tradycje i zwyczaje wielkanocne”, w którym udział wzięli członkowie Rad Sołeckich, Rad Osiedlowych, duchowni, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście.

Konkurs plastyczny "KARTECZKA Z JAJECZKA"

7 Kwiecień 2015

W Bogatyńskim Ośrodku Kultury, z okazji Świąt Wielkiej Nocy miał miejsce Konkurs plastyczny "Karteczka z jajeczka". Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej, a Nagrodą Główną była publikacja zwycięskiej kartki oraz jej wydruk! Lauratką konkursu została Marika Turlej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju. Gratulujemy serdecznie!

XVIII Bogatyńska Droga Krzyżowa

30 Marzec 2015

29 marca, w Niedzielę Palmową, ulicami naszego miasta przeszła Bogatyńska Droga Krzyżowa.

Dzień Kobiet w Kopaczowie

10 Marzec 2015

8 marca br.odbyły się obchody Dnia Kobiet w sołectwie Kopaczów, gdzie gościły także panie z Jasnej Góry z uwagi na trwający remont świetlicy w tej miejscowości.Niezwykle udane spotkanie integracyjne było zorganizowane przez Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Aktywistek z Pogranicza przy wsparciu burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Peremickiego.

Zabawa karnawałowa dla dzieci w Kopaczowie (foto)

2 Luty 2015

W sobotę 31stycznia br.na zakończenie ferii zimowych Rada Sołecka Kopaczowa przy współpracy Stowarzyszenia Aktywistek z Pogranicza, mieszkańców i opiekunki świetlicy, zorganizowała zabawę karnawałową dla najmłodszych dzieci z Kopaczowa i czeskiego Oldichova. Oprócz zabawy przy dobrej muzyce odbyły się różne konkursy oraz wybór króla i królowej balu. Sołtys Mirosław Nowak składa serdeczne podziękowanie wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

 

„Malowane i barwione szkło słońcem”

29 Grudzień 2014

BOG-TUR w Hucie „Malowane i barwione szkło słońcem”

W sobotnie popołudnie 20 grudnia udaliśmy się do HERMANICE. Idąc Bulwarem Łużyckim mijaliśmy liczne domy przysłupowe i gospodarkę frankońską (zabudowania są ułożone w podkowę a wjazd wieńczy ogromna brama z kolumnami zakończone cokołem „kulą”). 

Ocalić od zapomnienia

2 Grudzień 2014

W dniach 1 i 2 listopada 2014 r. przy Cmentarzu Komunalnym w Bogatyni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Bogatyni wraz z nauczycielami kwestowali w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać 1732,13 złotych.

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

21 Listopad 2014

W piątek, 7 listopada 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej i Gimnazjum im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie odbył się III miejsko-Gminny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Dzień Seniora Rady Osiedla nr 1

3 Listopad 2014

W czwartek, 30 października o godzinie 16.00 w Multifunkcjolnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbył się Dzień Seniora organizowany przez Radę Osiedla nr 1.

Kapelusz pełen marzeń

4 Listopad 2014

W dniu 8 października br. w Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora pod tytułem „Kapelusz Pełen Marzeń” oraz I Festiwal Przeglądu Dorobku Seniorów.

„GaleriON & DOLITA – RAZEM jest WPORZO”

31 Październik 2014

Zespół wokalny Yamayka działający w Bogatyńskim Ośrodku Kultury Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 2 pod przewodnictwem Pani Bożeny Mazowieckiej został zaproszony do udziału w warsztatach wokalno-muzycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Motyl i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, przy współorganizacji wrocławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

„Kompozycje Jesieni’ - wernisaż wystawy oraz pokaz florystyczny.

30 Październik 2014

W dniu wernisażu wystawy plastycznej  pt. „Kompozycje Jesieni”, 21 października 2014r. w świetlicy Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 2 Bogatynia-Zatonie, miało miejsce niezwykłe wydarzenie florystyczne. Florystka Pani Urszula Warchał właścicielka Dekoratorni Bukieciarsko - Florystycznej Kwiatowe Inspiracje, zaprezentowała przepiękne stroiki jesienne.

IX Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych "Śpiewający Seniorzy"

29 Październik 2014

W czwartek, 23 października w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”. Na scenie oglądaliśmy solistów, duety oraz zespoły ludowe. Wszystko w znakomitej i bardzo rodzinnej atmosferze.

Akcja charytatywna "Pomagamy dalej"

27 Październik 2014

W sobotę, 25 października przyjaciele Iwony Szmid zorganizowali kolejną akcję charytatywną. Wspaniała pogoda, liczne atrakcje, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy sprawiły, że mieszkańcy Bogatyni chętnie włączyli się w akcję pomocy.

Obchody święta myśliwych "Hubertus 2014"

29 Październik 2014

Jak co roku myśliwi z Bogatyni świętowali dzień swojego patrona, którym jest św. Hubert. Tegoroczne obchody odbyły się 26 października i były okazją do podziękowań, gratulacji i wspomnień.

Odpust w sołectwie Wyszków-Wolanów

27 Październik 2014

Jesienna, słoneczna aura, fantastyczna atmosfera i przede wszystkim uśmiech na twarzach ludzi. Tak w dużym skrócie można scharakteryzować uroczystość odpustową, która odbyła się w niedzielę, 26 października w sołectwie Wyszków-Wolanów.

Dzień Seniora w KG Jubilat

24 Październik 2014

Międzynarodowy Dzień Seniora to święto, które corocznie obchodzone jest na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. Niemal cały październik zapełniony jest spotkaniami oraz uroczystościami, podczas których do naszych seniorów kierowane są życzenia oraz podziękowania.

Dożynki w Sieniawce (FOTO)

7 Październik 2014

W sobotę 4 października odbyły się Dożynki Wiejskie w Sieniawce. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kaplicy, a następnie zebrani udali się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie wręczono upominki rolnikom oraz społecznikom, którzy intensywnie działają na rzecz Sieniawki.

XIII Europejski Odpust Kopaczów – Oldrichov (FOTO)

7 Październik 2014

Po raz trzynasty w Kopaczowie spotkali się byli i obecni mieszkańcy przygranicznych miejscowości, Kopaczowa i Oldrichova.

Nie tylko leki leczą

30 Wrzesień 2014

W sobotę, 27 września br. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość zorganizowana przez Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki’, które w ten niecodzienny sposób zakończyły realizację projektu „Nie tylko leki leczą”. Owocem projektu jest kalendarz ze zdjęciami Amazonek w niecodziennych kreacjach oraz publikacja zawierająca zbiór historii osiemnastu bogatyńskich Amazonek. Uroczystość uświetnił wieczór kabaretowy w wykonaniu „Teatru Naszego” z Michałowic.

« Lipiec »
pn wt sr cz pt so nd
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5