Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
Patriotyczne śpiewanie

16 Listopad 2015

Co roku w listopadzie czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii, odzyskanie niepodległości w 1918 r. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność.

X Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”

6 Październik 2015

W piątek 2 października br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się X Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”. Podczas Festiwalu prezentowali się wykonawcy z terenu „Małego Trójkąta – Bogatynia - Hrádek nad Nisou - Zittau” oraz dawnego województwa jeleniogórskiego. 

W Bratkowie bajki piszą

30 Wrzesień 2015

„W Bratkowie bajki piszą” - taką nazwę nosi konkurs ogłoszony przez Sołectwo Bratków, którego celem jest zachęcenie mieszkańców i sympatyków Bratkowa do aktywności  twórczej. Sołectwo zaprasza do publikowania bajek i legend dotyczących Bratkowa na profilu Sołectwa na Facebooku. Czekają nas długie jesienne wieczory, w czasie których można rozwinąć swoją bajkową fantazję. Proszę się nie obawiać krytyki, bo takiej nie będzie. W grudniu finał akcji. A na zachętę pierwsza bratkowska legenda napisana przez 12-letnią Kasię Ludwik.

Zajęcia artystyczne w Bogatyńskim Ośrodku Kultury

22 Wrzesień 2015

Gorąco zapraszamy do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury na artystyczne warsztaty oraz zajęcia. Przygotowane dla KAŻDEGO, bez względu na wiek, pozwolą odkryć drzemiące talenty!
Numer telefonu: 75-77-32-522.

Dożynki w Kopaczowie (foto)

8 Wrzesień 2015

W dniu 5 września br. w Sołectwie Kopaczów odbyły się uroczystości dożynkowe które rozpoczęła Msza Św.w tutejszym kościele. Następnie korowód udał się na teren remizy OSP gdzie odbyła się część oficjalna i zabawa dożynkowa trwająca do późnych godzin nocnych. 

Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych

3 Wrzesień 2015

W sobotę, 29 sierpnia w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Markocicach odbyło się Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych w Małym Trójkącie. Podczas spotkania swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły śpiewacze i ludowe. 

Dzień Dziecka w Kopaczowie (foto)

16 Czerwiec 2015

4 czerwca w Kopaczowie najmłodsi mieszkańcy obchodzili Dzień Dziecka. Rada Sołecka wraz ze Stowarzyszeniem Aktywistek z Pogranicza i OSP przygotowała wiele atrakcji by umilić ten niezwykły dzień.

„Dzieci-dzieciom”

10 Czerwiec 2015

Poranek muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej z cyklu „Dzieci-dzieciom”

Dnia 9 czerwca  w Domu Kultury Bogatyńska Szkoła Muzyczna zorganizowała i przygotowała koncert umuzykalniający dla wszystkich placówek przedszkolnych w naszej gminie .

Rada Osiedla nr 7 zaprasza na Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny

10 Czerwiec 2015

Rada Osiedla nr 7 zaprasza na Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny, który odbędzie się 13 czerwca od godziny 14.00 na wzgórzu Obserwator. 

XIV Mistrzostwa Bogatyni w cyklu Grand Prix w Szachach

20 Maj 2015

16 maja odbył się czwarty turniej szachowy o Mistrzostwo Bogatyni w cyklu Grand Prix. Szachiści rozegrali w grupie A 7 rund z tempem 15 minut na partię dla zawodnika, a w grupie B - 7 rund z tempem 30 minut na partię dla zawodnika.

Lokalna twórczość

18 Maj 2015

Niezwykła wystawa lokalnych twórców została uroczyście otwarta 15 maja br. w galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż był okazją do prezentowania prac plastycznych członków Stowarzyszenia Plastyków KRECHA oraz innych lokalnych artystów.

Wiosenne spotkanie w Karkonoszach

6 Maj 2015

Wiosenne spotkanie w Karkonoszach zorganizowane w dniach 17-19 kwietnia w ramach współpracy transgranicznej prowadzonej przez gminę Bogatynia było kolejną okazją do integracji  młodzieży z Polski, Niemiec i Czech.

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

4 Maj 2015

2 maja 2015 r., w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, na Mszy Świętej o godzinie 12.00, odprawianej w intencji Ojczyzny, miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

"Czerwie" w Bogatyni

27 Kwiecień 2015

W czwartek, 16 kwietnia 2015 r. w Kinie KADR 3D w Bogatyni miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie. Bogatyński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Futura” zaprosili na arcydzieło sci-fi kina niemego, film „Metropolis”. Projekcji towarzyszył koncert zespołu „Czerwie”, który muzyką graną na żywo sprawił, że film stał się niezapomnianym przeżyciem.

Bogatyńscy mali wirtuozi

22 Kwiecień 2015

W dniu 24 marca 2015 r. w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbył się finał VI Międzypowiatowego Konkursu Pianistycznego „Chcę być wirtuozem”. Wzięło w nim udział 41 pianistów ze szkół muzycznych w Zgorzelcu, Bolesławcu, Bogatyni oraz Lubania. 

Koncert Wiosenny

14 Kwiecień 2015

„Koncert wiosenny” uczniów szkoły muzycznej w Bogatyni był doskonałą okazją by mogli oni zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. Akordeon, gitara i fortepian to instrumenty, które usłyszeliśmy 9 kwietnia br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. 

Świąteczne tradycje i zwyczaje wielkanocne

13 Kwiecień 2015

W sobotę, 11 kwietnia br. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Markocicach odbyło się spotkanie pod hasłem „Świąteczne tradycje i zwyczaje wielkanocne”, w którym udział wzięli członkowie Rad Sołeckich, Rad Osiedlowych, duchowni, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz zaproszeni goście.

Konkurs plastyczny "KARTECZKA Z JAJECZKA"

7 Kwiecień 2015

W Bogatyńskim Ośrodku Kultury, z okazji Świąt Wielkiej Nocy miał miejsce Konkurs plastyczny "Karteczka z jajeczka". Zadaniem uczestników było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej, a Nagrodą Główną była publikacja zwycięskiej kartki oraz jej wydruk! Lauratką konkursu została Marika Turlej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju. Gratulujemy serdecznie!

XVIII Bogatyńska Droga Krzyżowa

30 Marzec 2015

29 marca, w Niedzielę Palmową, ulicami naszego miasta przeszła Bogatyńska Droga Krzyżowa.

Dzień Kobiet w Kopaczowie

10 Marzec 2015

8 marca br.odbyły się obchody Dnia Kobiet w sołectwie Kopaczów, gdzie gościły także panie z Jasnej Góry z uwagi na trwający remont świetlicy w tej miejscowości.Niezwykle udane spotkanie integracyjne było zorganizowane przez Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Aktywistek z Pogranicza przy wsparciu burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Peremickiego.

« Styczeń »
pn wt sr cz pt so nd
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3