Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Kolejny sukces bogatyńskich turystów
Kolejny sukces bogatyńskich turystów

23 Listopad 2017

W dniach od 17 do 19 listopada, w Bieszczadach, rozegrana została ostatnia runda "Pucharu Polski w Marszach na Orientację 2017" - imprezy turystyki kwalifikowanej, w której Bogatynię w kategorii TJ reprezentowali Michał Leński i Aleksander Pawłowski - absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 i wychowankowie MKKT „Tramp”.

W 2017 roku w ramach Pucharu, w różnych częściach Polski, rozegrane zostały marsze na orientację. W sumie odbyło się 14 imprez, których wyniki decydowały o końcowej klasyfikacji. Michał i Olek okazali się najlepszymi zawodnikami Polski w kategorii TJ, zdobywając Puchar Polski w klasyfikacji generalnej. Oficjalne podsumowanie i wręczenie Pucharu, tradycyjnie już, odbędzie się na pierwszej imprezie pucharowej w 2018 roku.

To nie pierwszy ogólnopolski sukces naszych reprezentantów. W rozegranych wcześniej na Śląsku Drużynowych Mistrzostwach Polski w Marszach na Orientację Michał i Olek zdobyli tytuł Mistrza Polski w kategorii indywidualnej TJ, a drużynowo w podsumowaniu wszystkich kategorii - III miejsce w Polsce. W tych samych mistrzostwach, w zespole reprezentującym Dolny Śląsk, znalazł się jeszcze jeden reprezentant Bogatyni - Wojciech Lipowicz, startujący w kategorii TM.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych reprezentantów, którzy rozwijając swoje pasje, przyczyniają się do promocji Bogatyni w całej Polsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzyszkolne Koło
Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp”
w Bogatyni