Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Jubileusz Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki
Jubileusz Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki

28 Wrzesień 2017

Jubileusz 15-lecia istnienia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki to szczególna uroczystość. To wielkie święto tych, którzy w swojej działalności zawsze kierują się najszczytniejszymi ideami służenia społeczeństwu i propagowania zdrowego stylu życia.  

Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” 22 września br. świętowało jubileusz 15-lecia istnienia. Wspaniała i wzruszająca uroczystość odbyła się na sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. W uroczystości wzięły udział Amazonki z różnych regionów, które na co dzień współpracują z bogatyńskim paniami, ale również samorządowcy, duchowieństwo oraz sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia.

Podczas uroczystości zaprezentowany został niezwykle wzruszający film, w którym bogatynianki opowiadały o swoich historiach, o walce z chorobą, ale również o swojej działalności w Stowarzyszeniu.

Jubileuszowe uroczystości były również doskonałą okazją, aby podkreślić dotychczasowe zasługi i dokonania, ale przede wszystkim podziękować za współpracę i wsparcie. Bogatyńskie Amazonki otrzymały mnóstwo wyrazów uznania i podziękowań, ale także przekazały podziękowania i wręczyły okolicznościowe statuetki i odznaczenia osobom, które wspierają i współpracują z nimi.  

Podczas jubileuszu swój premierowy występ miały również gospodynie wieczoru, które zaprezentowały się w uroczych strojach prezentując swój zespół wokalny – swoje najnowsze przedsięwzięcie. Panie wykonały znane i lubiane hity polskich artystów we własnych aranżacjach, ale również po raz pierwszy zaprezentowały swój hymn napisany przez Barbarę Lewandowską – bogatyńską Amazonkę.

Zwieńczeniem uroczystego jubileuszu był występ znakomitej skrzypaczki Agnes Violin, która porwała w świat muzyki bogatyńską publiczność tworząc niezapomniane przedstawienie muzyczne. Następnego dnia, w ramach piętnastolecia bogatyńskich Amazonek, odbyła się VIII Międzynarodowa Spartakiada Amazonek z rejonu Dolnego śląska, Czech i Niemiec, podczas której zebrani brali udział w wielu konkurencjach. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy bawili się doskonale.   

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.