Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / "Wzorowa Gmina"
"Wzorowa Gmina"

20 Wrzesień 2017

Gmina Bogatynia otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy”. Tytuł został przyznany w kategorii: Służba Zdrowia. Uroczysta Gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się we wtorek 19 września w Zamku Topacz w Kobierzycach. Konkurs „Wzorowa Gmina” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

 

Gmina Bogatynia została uhonorowana w kategorii Służba Zdrowia. Nagrodę z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz Starosty Romana Potockiego odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz. 

Działania na rzecz służby zdrowia to od lat priorytet w poczynaniach Samorządu. Nagroda i przyznany tytuł „Wzorowa Gmina” to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku. Podstawowym celem konkursu „Wzorowa Gmina” jest nagrodzenie i wielotorowa promocja samorządów szczebla gminnego działających na terenie RP. 

Ostatnie lata to szczególna praca oraz ciągła modernizacja Szpitala Gminnego w Bogatyni. Bogatyński szpital, który jest jedynym w Polsce szpitalem gminnym, przechodzi sukcesywne remonty oraz wyposażany jest w nowoczesny sprzęt. Należy pamiętać również o wykwalifikowanym personelu pracującym w bogatyńskich placówkach SP ZOZ.

„Wzorowa Gmina” to swoista motywacja do pracy i podejmowania kolejnych działań na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz galerii zdjęć.