Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Spotkanie Sybiraków
Spotkanie Sybiraków

18 Wrzesień 2017

W tym roku obchodzona jest 78. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, 17 września obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka. Jak co roku Członkowie Bogatyńskiego Oddziału Związku Sybiraków zorganizowali spotkanie by wspólnie, często w zadumie wrócić do tych najtragiczniejszych wspomnień. 18 września w siedzibie Koła zebrali się szanowni Sybiracy, zaproszeni goście oraz przyjaciele.

Spotkanie Sybiraków tradycyjnie rozpoczęło się od wysłuchania hymnu „Marsz Sybiraków”, minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy odeszli.

Miłym akcentem spotkania było wysłuchanie wzruszających utworów wykonanych przez członkinie Bogatyńskiego Oddziału Związku Sybiraków.

W trakcie spotkania wręczono również podziękowania, a także życzenia dla najstarszych Członków. Pani Zofia Kulikowska Prezes Bogatyńskiego Oddziału Związku Sybiraków każdego roku ze wzruszeniem przypomina dramatyczne losy Sybiraków.

Szczególne słowa uznania w stronę Sybiraków kierował Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Spotkania Sybiraków zawsze mają bardzo wzruszającą oprawę, przypominają bowiem okrutne losy zesłańców oraz dramatyczne chwile z czasów deportacji. Niestety Sybiraków jest coraz mniej, dlatego tak ważna jest pamięć o nich i przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie.

Msza Święta w intencji Sybiraków odbyła się 17 września w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.