Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Kalendarz imprez / Zapisy do Klanzowych Grup Zabawowych
Zapisy do Klanzowych Grup Zabawowych

13 Wrzesień 2017 - 4 Październik 2017

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Przedszkole Publiczne nr 6 serdecznie zapraszają na zajęcia Grupy Zabawowej, które odbywać się będą w środy w godzinach 16:30-18:00 w Przedszkolu nr 6 w Bogatyni. Pierwsze zajęcia już 4 października br.

 

 

Dla kogo?  Dzieci w wieku od 16 miesięcy do 3 lat wraz z opiekunami.

Po co?  Celem Grup Zabawowych jest stworzenie dzieciom i ich rodzicom przestrzeni do wspólnej aktywności. Podczas cyklicznych spotkań najmłodsi nabędą różnorodnych doświadczeń z udziałem wszystkich zmysłów - będą wąchać, smakować, dotykać, słuchać, skakać, biegać, wspinać się - wszystko po to, by zdobyć nową wiedzę o świecie.

Jak się przygotować?  Zabieramy ze sobą buty na przebranie (zarówno dorosły jak i dziecko), wygodny strój (dodatkowo strój na przebranie dla dziecka) oraz mały posiłek dla malucha.

Co będziemy robić?  Eksplorować, doświadczać, dotykać, próbować, obserwować, malować, lepić… czyli eksperymentować z różnymi materiałami, których często nie wykorzystujemy w domu. Będzie też czas na śpiewanie, zabawy samodzielne i zespołowe, a także na słuchanie bajek i opowiadań.

Jaki koszt?  100 zł (25 zł/zajęcia )

Gdzie?  Przedszkole Publiczne nr 6 w Bogatyni, ulica Wyczółkowskiego 32

Zapisy:  e-mail: bogatynia@klanza.org.pl lub telefonicznie: 692169034

Grupa: 15 dzieci wraz z opiekunami.

Wpłaty na konto:
PSPiA KLANZA Oddział w Bogatyni,
ul. Warszawska 10/2
59-920 Bogatynia,
PKO BP S.A. Oddział w Bogatyni,
numer konta: 82 1020 2137 0000 9902 0094 9271
Tytuł wpłaty: Imię i nazwisko opiekuna, grupa zabawowa, miesiąc (np. październik)

Klanzowe Grupy Zabawowe
Dzieci uczą się inaczej niż dorośli. One zbierają swoje doświadczenia ręką, sercem i głową. Uczą się poprzez działanie. Obserwują, odkrywają i testują różne sposoby zachowania. Potrzebują pozytywnego nastawienia i nastroju, aby móc doprowadzić do owocnych procesów nauki.
Daniela Braun „Badanie i odkrywanie świata z dziećmi”

Dlaczego Grupy Zabawowe?
Celem Grup Zabawowych jest stworzenie dzieciom i ich rodzicom przestrzeni do wspólnej aktywności. Podczas cyklicznych spotkań najmłodsi nabędą różnorodnych doświadczeń z udziałem wszystkich zmysłów - będą wąchać, smakować, dotykać, słuchać, skakać, biegać, wspinać się - wszystko po to, by zdobyć nową wiedzę o świecie.

Co dają Grupy Zabawowe?
Dzieci podczas spotkań:
• bawią się z innymi dziećmi oraz dorosłymi,
• w bezpieczny sposób poznają świat poza domem,
• intensywnie rozwijają język i mowę oraz sprawność ciała poprzez śpiew, słuchanie innych i wspólne zabawy ruchowe,
• rozwijają ciekawość świata, który poznają wszystkimi zmysłami,
• spędzają czas w zgodzie z własnymi potrzebami i we własnym rytmie,
• budują pozytywne doświadczenie kontaktu z osobą prowadzącą zajęcia, co ułatwia nawiązanie dobrej relacji z dorosłymi w przedszkolu,
• rozwijają umiejętność bycia w grupie oraz uczą się samodzielności.

Podczas zajęć dzieciom będą towarzyszyli dorośli. Służy to dobremu samopoczuciu dzieci, a dorosłym pomaga wzmocnić relacje z maluchami, odkryć wartość wspólnej zabawy i czerpać inspiracje do zajęć w domu. Daje też możliwość uczenia się od innych rodziców, wymiany informacji i doświadczeń.

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Pierwsze trzy lata życia naszego dziecka to fundament jaki tworzymy na całe jego przyszłe życie. W tym okresie rozstrzyga się w dużym stopniu to, czy będzie ono ciekawe świata, jaki będzie miało poziom zaufania do ludzi, czy będzie lubiło się uczyć i odkrywać to, co nieznane. Czy świat będzie dla niego miejscem bezpiecznym i pełnym wyzwań czy będzie budzić lęk i poczucie zagrożenia. Wszystkie kolejne lata życia poszerzają nasze doświadczenia, modyfikują te, zdobyte wcześniej. Jednak te pierwsze 3 lata decydują o tym, czy będziemy potrafili korzystać z bogactwa zdarzeń i kontaktów oraz jak będziemy porządkować nasze doznania.

Klanzowe Grupy Zabawowe służą stymulowaniu rozwoju dzieci w różnych grupach wiekowych, budowaniu umiejętności społecznych oraz wspieraniu rodziców w ich odpowiedzialnej roli, poprzez spotkania tematyczne, konsultacje czy chociażby wymianę doświadczeń z innymi rodzicami.

« Maj »
pn wt sr cz pt so nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3