Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / Finał Turnieju w Bogatyni
Finał Turnieju w Bogatyni

13 Wrzesień 2017

Tegoroczna 34. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2017 odbyła się - z przyczyn niezależnych od organizatorów - później niż zwykle, tj. dnia 9 września 2017 roku, co nie umniejszyło dobrej zabawy dla uczestniczącej bogatyńskiej publiczności, która od lat jest wierna turniejowi.

Za nami kolejna odsłona dobrego humoru i satyry, a to przede wszystkim dzięki czterem finalistom, którzy uświetnili swoimi występami Finał konkursu w kategorii prezentacji scenicznej. Uczestnicy Koncertu Finałowego zmagali się na scenie o nagrody finansowe ufundowane przez: Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Dobra zabawa, inteligentny dowcip oraz śmiech zgromadzonej publiczności zapewnił niezastąpiony konferansjer, współautor turnieju - Artur Andrus z radiowej „Trójki”.

Po raz kolejny tzw. zagłębie białostockie okazało się najlepsze! Tytuł Królowej Łgarzy 2017, pierwszą nagrodę w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia oraz nagrodę rzeczową w postaci Statuetki Kozła autorstwa prof. Piotra Gawrona ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdobyła, a właściwie obroniła tytuł Paulina Potocka z Białegostoku. Drugą Nagrodę w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia przyznano Kabaretowi „Fifa Rafa” z Lublina. Trzecią Nagrodę 1 000 zł ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia - otrzymała Iwona Buczkowska z Warszawy.

Pierwszą nagrodę publiczności w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Bogatyński Ośrodek Kultury otrzymał KABARET „A jak” z Krakowa. Drugą nagrodę w wysokości 1 000 zł ufundowaną przez TVT Tomków Zgorzelec otrzymał - David Mbeda Ndege z Raciborowic.

Decyzją Jury główną nagrodę ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w wysokości 3 000 zł otrzymała pani Barbara Stenka ze Szczecina za teksty Nowe buty, Zębiełek Myszaty, Jesienny przeromantyzm  i Wiosna w środku .

Po części konkursowej na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Artur Andrus, który wystąpił z towarzyszeniem znakomitego zespołu muzycznego - i to zwieńczyło całość Koncertu Finałowego Bogatynia 2017.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, których gościliśmy w Bogatyni i za to, że przekazali nam dużą dawkę pozytywnych emocji oraz dobrą zabawę!
Jednocześnie serdecznie dziękujemy sponsorom oraz mediom patronującym - bez których nie wyobrażamy sobie zorganizowania, tej najstarszej imprezy satyrycznej w kraju.

Zapraszamy wszystkich na Jubileuszowy 35. Turniej w kwietniu 2018 roku.

« Październik »
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 32 1 2 3