Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / Kolorowe Jarmarki…
Kolorowe Jarmarki…

28 Sierpień 2017

W niedzielę 27 sierpnia po raz czwarty Działoszyn tętnił życiem. Impreza na powietrzu, przy muzyce, która łączy społeczność oraz promuje urokliwe życie na wsi. To były prawdziwe kolorowe Jarmarki… nie zabrakło niczego. 

Kramy, piękne staropolskie przebrania, przechadzająca się po deptaku piękna dama z wózeczkiem , malutkie hostessy promujące pyszności GS „Samopomoc Chłopska” w Bogatyni”, tradycyjny pchli targ „Klamocik” i wyprzedaże garażowe, stoiska „ Avon”, „Mery Key”, ponadto smaczne pierniczki Karli Syrbowej z Czech , stoiska z konfiturami, oraz miodem z Kaszub, pysznymi ciastami, rękodziełami, piękna wystawa młodej malarki Sabiny Makowskiej z Bratkowa, różne wystawy kolekcjonerskie  Bractwa Ziemi Bogatyńskiej i Stowarzyszenie „Doltex”. Tak właśnie wyglądała IV edycja Jarmarku św. Bartłomieja w Działoszynie.

Część artystyczna na scenie była równie bogata. Usłyszeliśmy zespoły ludowe takie jak: „Kapela Pogranicze”,” Błękitne kamizelki”, „Dyszel”. Prezentował się również teatr młodzieżowy „Vesta”  ze Żmigrodu, „Działoszynianie” oraz zespoły dziecięce : „Posadzianki” z Posady, Świetliczaki”z Krzewiny, Świetlica Parafialna z Trzcińca, Asia Masełko z Posady, Alicja Zakrzewska z Bratkowa, siostry Edyta i Ola Krasnowskie z Wyszkowa. Między występami Mag-Jaro czarował publiczność, a „Klub Seniora” w Działoszynie przedstawił skecz i było można boki zrywać… również gościnnie wystąpiła  rodzinna  grupa trębaczy z Hartau. Organizatorzy zaplanowali konkursy na „Najsmaczniejsze ciasto drożdżowe” i wygrała jednogłośnie pyszna puchowa cytrynowa babka  Magdaleny Horbanowicz z Działoszyna, natomiast konkurs na „Wykwintną nalewkę” wygrała „Kapela Pogranicze”. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, gdzie główną nagrodą był rower ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, drugą nagrodą – „Kolacja we dwoje” ufundowana przez „Dom Zegarmistrza„ w Bogatyni i trzecią nagrodą Kuferek i małe co nie co ufundowany przez NSZZ „Solidarność” KWB Turów.

PGE GiEK S.A. KWB Turów i Elektrowni Turów była sponsorem wszystkich atrakcji dla dzieci. Zamki dmuchane, zjeżdżalnie , wielka maskotka, malowanie buziek, tatuaże, chodzenie na szczudłach. Animatorzy „Klanzy” , firma „Pro Staff” i Teatr młodzieżowy „Vesta” przez trzy godziny zabawiali profesjonalnie dzieci i radości nie było końca.

Stowarzyszenie Królewska Dolina- Górnołużycki Działoszyn bardzo serdecznie dziękuje Burmistrzowi Andrzejowi Grzmielewiczowi oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni za pomoc w organizacji . Dziękujemy również szczodrym sponsorom za dobre serce. Marcinowi Woronieckiemu za super konferansjerkę. Również dziękujemy za nieocenioną pomoc przy organizacji różnych imprez rodzinom: Kwolek, Czarnik, Witczak, Mielnik, Kaczmarczyk, Samelski, Greszta, Tetera, Kuźniewski, Bachir, Wadzicki, Kamiński, Rybarczyk, Bury, Szturo, Walenty, Niedojadło, Sadowski,Wijatkowski, Lenart. Za wszystko jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Sponsorzy: Urząd Miasta i Gminy w  Bogatyni, PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów, Oddział Elektrowni Turów, NSZZ „Solidarność” KWB Turów, Związki Zawodowe  Pracowników KWB Turów, Lidl Bogatynia, „Dom Zegarmistrza” w Bogatyni ,Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Bogatyni, „Dom Kowala” w Działoszynie, Radny Rady Miejskiej Krzysztof Musielak.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn, Urząd Miasta i Gminy Bogatynia

Współorganizatorzy: Sołectwo Bratków, Sołectwo Działoszyn, Sołectwo Posada, KGW „Amarylis”, KGW Kopaczów, KGW Krzewina, OSiR Bogatynia, BOK Bogatynia, BKM „Cross”  Bogatynia, OSP Kopaczów, Biblioteka MiG Bogatynia- Filia Działoszyn, Klub Seniora w Działoszynie

Patronat medialny :  ArtRadio Bogatynia, Telewizja Bogatynia, Biuletyn „Bogatynia”, dziennik www.zinfo.pl.

Krystyna Proch
Prezes Stowarzyszenia Królewska Dolina
Górnołużycki Działoszyn

======================================================

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.

 

 

« Październik »
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 32 1 2 3