Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Wyruszyli z pomocą
Wyruszyli z pomocą

24 Sierpień 2017

Na hasło „Musimy pomóc” rzucone przez Artura Siwaka odpowiedziało natychmiast wiele osób i instytucji, które zaangażowały się w pomoc. Zorganizowana została akcja zbiórki rzeczy niezbędnych do usuwania skutków ostatnich nawałnic, które dotknęły między innymi miejscowość Sulęczyno - gminę wiejską w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim. Aby nasza pomoc dotarła do potrzebujących bogatynianie musieli pokonać prawie 600 km. 

 

Organizatorem akcji i koordynatorem zbiórki darów był Artur Siwak, który we współpracy z druhami z OSP Sieniawka, OSP Bogatynia i OSP Porajów oraz przy wsparciu burmistrza Andrzeja Grzmielewicza zorganizowali zbiórkę darów dla potrzebujących.

W ostatni weekend tj. 19 i 20 sierpnia br. druhowie ochotnicy z OSP Sieniawka, OSP Bogatynia i OSP Porajów, pełniąc dyżury pod marketami na terenie Bogatyni, zbierali dary. Jak mówi Artur Siwak, pomysłodawca i koordynator akcji: „Bogatynianie jak zwykle nie zawiedli, pamiętając o swoich przeżyciach, chętnie włączali się w pomoc, przekazując nam produkty żywnościowe. Otrzymaliśmy też wiele ciepłych słów, a także zwracano się do nas z prośbami przekazania słów otuchy poszkodowanym. Pragnę podkreślić, że spotkaliśmy się z wielką życzliwością i serdecznością, ale przede wszystkim hojnością naszych mieszkańców”.  

Oprócz akcji przeprowadzonej bezpośrednio wśród mieszkańców Bogatyni, organizatorzy otrzymali także dary od instytucji i firm działających na naszym terenie.

O podsumowanie akcji poprosiliśmy Artura Siwaka: „Do potrzebujących wyruszyliśmy w poniedziałek, tuż po weekendowej zbiórce. Mieliśmy do pokonania 600 km, więc trochę kilometrów do pokonania z załadowanymi darami autami. Dla poszkodowanych zwieźliśmy artykuły spożywcze, przemysłowe, chemię oraz sprzęt do usuwania skutków klęsk żywiołowych (piły spalinowe, siekiery, łańcuchy, rękawice). Sprzęt przekazaliśmy do OSP Sulęczyno, a żywność tamtejszemu domu kultury. Z przykrością muszę powiedzieć, że żywioł dokonał tam ogromnego spustoszenia w całym rejonie.  Tamtejsza społeczność przyjęła nas bardzo serdecznie, dziękując równocześnie za pomoc”. 

Organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowani wszystkim, dzięki którym Bogatynia mogła pomóc poszkodowanym.  

„Serdeczne podziękowania kierujemy do Andrzeja Grzmielewicza Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Dziękujemy: Bogatyńskim Wodociągom i Oczyszczalni S.A., Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej S.A., Stacji Paliw Horex z Porajowa, Stacji Paliw APEXIM AB, Leroy Merlin Zgorzelec, PSB Mrówka Bogatynia, Prezesom i Strażakom OSP Sieniawka, OSP Porajów, OSP Bogatynia oraz mieszkańcom Miasta i Gminy Bogatynia” – mówi koordynator akcji Artur Siwak.