Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Sesja Rady Miejskiej
Sesja Rady Miejskiej

24 Sierpień 2017

W środę 23 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. 

Sesja rozpoczęła się o godzinie 14.00 od stwierdzenia quorum oraz zatwierdzenia porządku obrad. Pierwszą uchwałą podjętą przez Radnych była ta dotycząca zmian w budżecie gminy. W następnej kolejności obradowano nad wyrażeniem zgody na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Powiatu Zgorzeleckiego.

Rajcy podjęli również uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie centrum miasta Bogatynia. O dokonanych w planie zmianach dotyczących między innymi obszaru na którym ma powstać komisariat Policji mówił Artur Bohdanowicz – kierownik Biura Burmistrza.

Rada Miejska podjęła także szereg uchwał nadających statuty gminnym placówkom oświatowym oraz uchwały dotyczące wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku trybu przetargowego i przedłużenie umowy dzierżawy.  Przed zakończeniem sesji Przewodnicząca Rady Miejskiej zwróciła się do Burmistrza Grzmielewicza z pytaniem dotyczącym aktualnej sytuacji w SP ZOZ oraz spółce LUX MED.

Po wypowiedzi Burmistrza Przewodnicząca zamknęła sesję Rady Miejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.