Jesteś tutaj: Strona główna / URZĄD / Komunikaty / Postępowanie w okresie upału - zbiór najważniejszych informacji
Postępowanie w okresie upału - zbiór najważniejszych informacji

8 Sierpień 2017

W związku z zapowiadaną przez synoptyków falą upałów, która ma nastąpić od połowy tygodnia, publikujemy instrukcję opracowaną przez Zespół Biometeorologii Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ekspozycja na upalne środowisko termiczne stanowi silne obciążenie dla organizmu każdego człowieka. Zwiększenie obciążenia cieplnego i rosnąca temperatura wnętrza ciała mogą prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych.

Poziom ryzyka wystąpienia poważnych zagrożeń dla zdrowia może być istotnie modyfikowany przez szereg czynników, które określają wrażliwość cieplną poszczególnych osób.

Największe ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych dotyczy niemowląt i małych dzieci, osób niesamodzielnych oraz w wieku podeszłym, rekonwalescentów a także chorych przewlekle - zwłaszcza ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, nerwowego oraz chorych na cukrzycę.

Jeśli znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka powinieneś unikać ekspozycji w terenie otwartym, a jeśli jest to nieuniknione to bezwzględnie stosować się do ogólnych zaleceń.

Cała ulotka <tutaj>