Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Sesja absolutoryjna
Sesja absolutoryjna

27 Czerwiec 2017

Sesja absolutoryjna, czyli jedno z najważniejszych posiedzeń Radnych odbyło się w poniedziałek 26 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni.  Sesja rozpoczęła się od wystąpienia Skarbnika Gminy, który przedstawił  sprawozdania finansowe za 2016 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy i Miasta Bogatynia za 2016 rok.

 

Następnie głos zabrali przewodniczący komisji problemowych, w tym również przewodniczący komisji rewizyjnej Radny Ryszard Morawski.

Opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy i Miasta Bogatynia za 2016 rok oraz o wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia przedstawił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki. Warto zaznaczyć również, iż Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała zastrzeżeń do przedłożonych dokumentów.

Na koniec sesji Radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2016 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy i Miasta Bogatynia za 2016 rok oraz tą najważniejszą w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 rok. Zarówno pierwszą jak i drugą uchwałę Radni podjęli jednogłośnie. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.