Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / 70-lecie Kopalni Turów
70-lecie Kopalni Turów

20 Czerwiec 2017

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów obchodzi w tym roku Jubileusz 70-lecia istnienia. Oficjalne uroczystości odbyły się 19 czerwca w Sali Zbornej. Tradycyjnie Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odegrania przez Orkiestrę Zakładową KWB Turów hymnów. 

Na uroczystość przybyło wielu dostojnych gości, wśród nich: przedstawiciele administracji państwowej, parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni, naukowcy, przedstawiciele urzędów i instytucji, ale również pracownicy Kopalni oraz osoby zaprzyjaźnione i współpracujące z firmą.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali ogromne znaczenie przemysłu węglowego, jednocześnie zaznaczając jak ważny jest jego ciągły rozwój. W trakcie Akademii padło wiele ciepłych słów i życzeń. Górnikom dziękowano za codzienny trud i  poświęcenie, życząc wielu zawodowych sukcesów oraz wytrwałości.

Burmistrz Andrzej Grzmielewicz podkreślał, iż Samorząd Bogatyni szczególnie ceni pracę, wysiłek oraz zaangażowanie Górników Turowa.

Jubileusz był również okazją by uhonorować zasłużonych pracowników Kopalni i nagrodzić ich za wieloletni trud. W takcie akademii nadano wiele wyróżnień i odznaczeń.

Należy podkreślić, iż PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów wspiera działalność organizacji, w tym roku władze Spółki zdecydowały przy okazji Jubileuszu o wsparciu finansowym dla Stowarzyszenia „Nasz Szpital” w Bogatyni.

Część oficjalna zakończyła się koncertem Orkiestry Górniczej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.