Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Kolejny sprzęt dla strażaków z OSP

20 Styczeń 2010

W sobotę 16 stycznia br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieniawce. Podczas obrad zebrani dyskutowali na temat spraw organizacyjnych związanych z prowadzeniem jednostki, a także wyróżniono kilku zasłużonych strażaków. W spotkaniu uczestniczył również Szef Obrony Cywilnej, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz. Zaproszenie do udziału w obradach przyjęli również zaprzyjaźnieni z jednostką strażacy z Czech.

Stanowisko GPO w sprawie składowiska odpadów

15 Styczeń 2010

W związku z licznymi informacjami pojawiającymi się ostatnio na lokalnych stronach i forach internetowych dotyczących składowiska odpadów komunalnych Zarząd postanowił sprostować wszelkie niedomówienia i poinformować, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska faktycznie wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wstrzymania użytkowania składowiska. Postępowanie to zostało wszczęte 1 grudnia 2009 r.

Prawdziwa historia urzędowej Toyoty

15 Styczeń 2010

W związku z licznymi informacjami, jakie pojawiły się w lokalnej prasie i na portalach internetowych informujemy, że 6 stycznia 2010r. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia przekazał samochód służbowy marki Toyota na rzecz Straży Miejskiej w Bogatyni.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 Styczeń 2010

OJ…DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO…!!!
KOLEJNY SUKCES MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY BOGATYNIA!

MIEJSKO-GMINNY SZTAB WOŚP W BOGATYNI 44 181,71 zł

Wzajemna współpraca polsko-czeskich OSP

8 Styczeń 2010

W grudniu ubiegłego roku w czeskim Detrichovie została podpisana umowa o wzajemnej współpracy między Ochotniczymi Strażami Pożarnymi: Sieniawka- Detrichov.

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w ramach II Międzynarodowego Turnieju Szachowego

5 Styczeń 2010

W dniach 27-30 grudnia 2009 roku UKS EL-TUR SP 3 w Bogatyni zorganizował,przy aktywnej współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji II Międzynarodowy Turniej Szachowy „U Styku Trzech Granic 2009”

Ograniczenia w używaniu wyrobów pirotechnicznych.

30 Grudzień 2009

W dniu 2 grudnia 2009 roku Wojewoda Dolnośląski wydał rozporządzenie w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych, w którym:

Nowy sprzęt dla OSP

16 Grudzień 2009

W poniedziałek 14 grudnia burmistrz Andrzej Grzmielewicz wraz ze swoim zastępcą Jerzym Stachyrą oraz pracownikami Wydziału Spraw Obywatelskich przekazał sprzęt jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

„Bajka o szczęściu”

10 Grudzień 2009

W poniedziałek 7 grudnia 2009 r. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl „Bajka o szczęściu” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Kondolencje

30 Listopad 2009

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Adama Wojtasika

Nowy numer "Bogatyni"

30 Listopad 2009

Serdecznie zapraszamy do lektury dziewiątego numeru Biuletynu Informacyjnego Miasta i Gminy "Bogatynia"

55 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

30 Listopad 2009

W ubiegły czwartek odbyła się 55 sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. Tematem przewodnim posiedzenia było uchwalenie stawek podatków. Podczas sesji przedstawiono również założenia do przyszłorocznego budżetu.

Remont drogi Bogatynia - Hermanice

27 Listopad 2009

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, że realizuje projekt „Poprawa drogowej dostępności między miastami Hradek nad Nysą (CZ) a Bogatynią (PL) Hermanice (CZ) na pograniczu czesko-polskim”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013, w ramach Priorytetu 22.1 Wzmacnianie dostępności komunikacyjnej, ochrona środowiska, profilaktyka zagrożeń, w Dziedzinie Wsparcia 22.1.1 Wzmacnianie dostępności komunikacyjnej.

Dni Honorowego Krwiodawstwa

26 Listopad 2009

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PGE Elektrowni Turów S.A. zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystą mszę świętą w intencji krwiodawców naszej gminy, która odbędzie się 27 listopada 2009 roku o godz. 18:00 w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni.

ZUS zaprasza na Dzień Seniora

23 Listopad 2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich swoich klientów do udziału w akcji informacyjnej "Dzień Seniora w ZUS".

Spotkanie z mieszkańcami ulicy Spółdzielczej

19 Listopad 2009

W ramach prowadzonych prac inwestycyjnych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia remontowi poddano ulicę Spółdzielczą.

I Bogatyńskie Dyktando

17 Listopad 2009

„Przygoda bogatyńskiego chochlika” to tytuł I Bogatyńskiego Dyktanda o „Złoty Kałamarz” Burmistrza Bogatyni. W sobotę 14 listopada najodważniejsi zmierzyli się z tekstem pełnym ortograficznych zagadek.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

17 Listopad 2009

W poniedziałek 16 listopada w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się szkolenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Budowa drogi gminnej G1/2

16 Listopad 2009

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, że realizuje projekt pt.: „Budowa drogi gminnej G1/2 od ul. Zgorzeleckiej do ul. Pocztowej w Bogatyni”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 , Priorytet 3 Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku, Działanie 3.1. Infrastruktura drogowa.

Obchody Święta Niepodległości

12 Listopad 2009

Dokładnie 91 lat temu Polska odzyskała niepodległość. W środę 11 listopada oddaliśmy hołd walczącym o wolną i niepodległą Polskę.