Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

65 sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

24 Luty 2010

W poniedziałek 22 lutego odbyła się 65 sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. Obrady zwołano na wniosek burmistrza Andrzeja Grzmielewicza. Głównym i jedynym punktem posiedzenia było wprowadzenie zmian w budżecie gminy na 2010 rok.

Tydzień ofiar przestępstw

19 Luty 2010

W dniach od 22 do 28 lutego br. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu organizuje akcję pt. Tydzień ofiar przestępstw , której celem jest pomoc osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw.

Wóz bojowy dla OSP Działoszyn

19 Luty 2010

18 lutego br. odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego PEUGEOT BOXER typu lekkiego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszynie. Przekazania dokonał Burmistrza Miasta i Gminy Andrzej Grzmielewicz.

Sukces bogatyńskich chirurgów

18 Luty 2010

Pod koniec stycznia br. przywieziono mężczyznę z raną kłutą klatki piersiowej. Miał przebite płuco i lewą komorę serca. Pacjent był w stanie bezpośredniego zagrożenia dla życia. Po szybkiej interwencji lekarza chirurga uratowano mu życie.

LXIII sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

11 Luty 2010

W środę 10 lutego, odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. W porządku obrad znalazł się jeden projekt uchwały.

Nowy starosta z Bogatyni

3 Luty 2010

W dniu wczorajszym, w związku z odwołaniem starosty Piotra Woroniaka Rada Powiatu Zgorzeleckiego powołała na jego miejsce dotychczasowego członka zarządu pana Mariusza Tureńca – mieszkańca Bogatyni, Dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie.

Nowy numer "Bogatyni"

1 Luty 2010

Serdecznie zapraszamy do lektury jedenastego numeru Biuletynu Informacyjnego Miasta i Gminy "Bogatynia"

"Bogatynia" Nr 11

Modernizacja magistrali przesyłowej wody zimnej

1 Luty 2010

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, że Gmina Bogatynia wraz z niemieckim partnerem – miastem Zittau realizuje projekt pt.: ”Magistrala przesyłowa wody zimnej Zatonie – Sieniawka”, dofinansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

Nagroda Politechniki Warszawskiej oraz Fundacji „Teraz Polska”

25 Styczeń 2010

Gmina Bogatynia otrzymała kolejne wyróżnienie. Każdego roku Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przyznają jednostkom samorządu terytorialnego wyróżnienia za wyniki jakie miasta i wsie osiągają na tle społeczno-gospodarczego rozwoju. W ostatnim rankingu nasza gmina zajęła 6 miejsce.

Krótki film o Bogatyni

25 Styczeń 2010

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu promującego naszą gminę.

Kolejny sprzęt dla strażaków z OSP

20 Styczeń 2010

W sobotę 16 stycznia br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieniawce. Podczas obrad zebrani dyskutowali na temat spraw organizacyjnych związanych z prowadzeniem jednostki, a także wyróżniono kilku zasłużonych strażaków. W spotkaniu uczestniczył również Szef Obrony Cywilnej, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz. Zaproszenie do udziału w obradach przyjęli również zaprzyjaźnieni z jednostką strażacy z Czech.

Stanowisko GPO w sprawie składowiska odpadów

15 Styczeń 2010

W związku z licznymi informacjami pojawiającymi się ostatnio na lokalnych stronach i forach internetowych dotyczących składowiska odpadów komunalnych Zarząd postanowił sprostować wszelkie niedomówienia i poinformować, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska faktycznie wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wstrzymania użytkowania składowiska. Postępowanie to zostało wszczęte 1 grudnia 2009 r.

Prawdziwa historia urzędowej Toyoty

15 Styczeń 2010

W związku z licznymi informacjami, jakie pojawiły się w lokalnej prasie i na portalach internetowych informujemy, że 6 stycznia 2010r. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia przekazał samochód służbowy marki Toyota na rzecz Straży Miejskiej w Bogatyni.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 Styczeń 2010

OJ…DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO…!!!
KOLEJNY SUKCES MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY BOGATYNIA!

MIEJSKO-GMINNY SZTAB WOŚP W BOGATYNI 44 181,71 zł

Wzajemna współpraca polsko-czeskich OSP

8 Styczeń 2010

W grudniu ubiegłego roku w czeskim Detrichovie została podpisana umowa o wzajemnej współpracy między Ochotniczymi Strażami Pożarnymi: Sieniawka- Detrichov.

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w ramach II Międzynarodowego Turnieju Szachowego

5 Styczeń 2010

W dniach 27-30 grudnia 2009 roku UKS EL-TUR SP 3 w Bogatyni zorganizował,przy aktywnej współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji II Międzynarodowy Turniej Szachowy „U Styku Trzech Granic 2009”

Ograniczenia w używaniu wyrobów pirotechnicznych.

30 Grudzień 2009

W dniu 2 grudnia 2009 roku Wojewoda Dolnośląski wydał rozporządzenie w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych, w którym:

Nowy sprzęt dla OSP

16 Grudzień 2009

W poniedziałek 14 grudnia burmistrz Andrzej Grzmielewicz wraz ze swoim zastępcą Jerzym Stachyrą oraz pracownikami Wydziału Spraw Obywatelskich przekazał sprzęt jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.

„Bajka o szczęściu”

10 Grudzień 2009

W poniedziałek 7 grudnia 2009 r. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl „Bajka o szczęściu” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Kondolencje

30 Listopad 2009

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Adama Wojtasika