Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Twoje zdrowie w Twoich rękach

28 Listopad 2016

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja o zdrowiu zorganizowana przez Stowarzyszenie Amazonki. Tytuł spotkania, czyli „Twoje zdrowie w Twoich rękach” zaciekawił młodzież szkół gimnazjalnych oraz średnich. 

Uroczystości dolnośląskiej Policji z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej

16 Listopad 2016

Funkcjonariusze i pracownicy zgorzeleckiej Policji uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu z okazji obchodów 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. W ramach obchodów święta, w siedzibie dolnośląskiej Policji odbył się też uroczysty apel z okazji II rocznicy odsłonięcia „Tablicy pamięci ku czci pomordowanych policjantów II RP”.

Narodowe Święto Niepodległości

14 Listopad 2016

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Dzień upamiętniający powrót Polski na mapy świata po 123 latach zaborów. Data symboliczna i bardzo znacząca dla historii naszego kraju. 

Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych - WIDEO

9 Listopad 2016

„Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych” to temat pierwszej konferencji naukowej, która odbyła się 26 oraz 27 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konferencji byli Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych

4 Listopad 2016

„Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych” to temat pierwszej konferencji naukowej, która odbyła się 26 oraz 27 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konferencji byli Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Piękny jubileusz 100 lat mieszkanki Porajowa

31 Październik 2016

W dniu 26.10.2016 r. przedszkolaki wraz z pracownikami Publicznego Przedszkola nr 1 w Porajowie złożyły wizytę Pani Irenie Ejnochowskiej, która 20.10.2016 r. obchodziła setną rocznicę urodzin.

Dostojny Jubileusz

21 Październik 2016

Jubileusz 100 lat życia to niecodzienna i bardzo doniosła uroczystość. W Porajowie swoje setne urodziny 20 października 2016 roku obchodziła Pani Irena Ejnochowska.

Powołanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

21 Październik 2016

Od 20 października 2016 roku oficjalnie stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu pełni podinsp. Jan Doroszczak , jego I Zastępcą został podinsp. Adam Łachacz, a Zastępcą podinsp. Janusz Lipski. Wprowadzenia w nowe obowiązki dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Krzysztof Niziołek. 

Otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego ds. przeciwdziałania narkomanii

12 Październik 2016

We wtorek 11 października odbyło się oficjalne otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego ds. przeciwdziałania narkomanii działającego przy Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Bogatyni. W otwarciu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli zarówno samorządowcy z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem na czele jak i osoby bezpośrednio zaangażowane w rozwiązywanie problemów uzależnień na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. 

Informacja Komendanta Policji w Zgorzelcu

11 Październik 2016

Komendant Policji w Zgorzelcu zaprasza osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji na spotkanie, które odbędzie się 14 października br. o godzinie 12.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Strefa Rodzica

7 Październik 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego  Szpitala Gminnego w Bogatyni powstała sala, w której najmłodsi pacjenci oraz ich rodzice mogą w sposób bardzo komfortowy spędzać czas oraz zapomnieć o dolegliwościach i chorobach. Uroczyste otwarcie „Strefy Rodzica” miało miejsce w czwartek 6 października o godzinie 12.00. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie zgorzeleckim

6 Październik 2016

5 października na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli internetowa platforma, która pozwoli przekazywać policjantom informacje o zaobserwowanych przez mieszkańców zagrożeniach na danym terenie. 

Pierwsi studenci i słuchacze w Zgorzelcu w roku akademickim 2016/2017

3 Październik 2016

W imieniu pracowników Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy pragnę ogłosić dobre wieści. W Regionalnym Ośrodku Edukacyjnym w Zgorzelcu w roku akademickim 2016/2017 uruchomiony zostanie kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na studiach magisterskich. Zajęcia rozpoczną się już w październiku br.

Szpital w Bogatyni bedzie miał Strefę Rodzica

26 Wrzesień 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego Szpitala w Bogatyni ruszyły prace remontowe związane z realizacją programu. To już piętnasta realizacja projektu realizowanego w całej Polsce.

Świetlica Amarylis w Wolimierzu

20 Wrzesień 2016

Dnia 17 września "Świetlica Amarylis" zorganizowała wycieczkę do Wolimierza na warsztaty do "Szklanej Kuźni".

Pożegnanie Lata w Zatoniu

15 Wrzesień 2016

Dnia 10 września w Zatoniu odbył się Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata 2016" zorganizowany przez Radę Osiedlową nr 6 oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis".
Bardzo gorąco dziękujemy za współpracę Kołu Łowieckiemu "Diana".

Akademia z okazji Dnia Energetyka

6 Wrzesień 2016

Dzień Energetyka, czyli polskie święto branży energetycznej corocznie obchodzone jest również w gminie Bogatynia. W piątek, 2 września w Elektrowni Turów odbyła się oficjalna akademia na której gościli parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni oraz oczywiście pracownicy Turowa. 

Twórcze warsztaty

1 Wrzesień 2016

Wspaniała, słoneczna pogoda, uśmiech i zadowolenie towarzyszyły grupie seniorów oraz osób niepełnosprawnych działających w TPD  Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów w Bogatyni, którzy 31 sierpnia uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego w Spytkowie.

Inwestycje w bogatyńskich szklarniach

29 Sierpień 2016

Szklarnia w Bogatyni jest jedną z najnowocześniejszych tego typu inwestycji w Europie. Dzięki zastosowanym technologiom pomidory z bogatyńskich szklarni dostępne są przez cały rok.

Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia

16 Sierpień 2016

15 sierpnia to bardzo ważna data w polskim kalendarzu. Obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego upamiętnia zwycięską bitwę warszawską z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.