Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Rozmowa z panem Stanisławem Plosko - najstarszym mieszkańcem Jasnej Góry

23 Luty 2016

Prezentujemy bardzo ciekawy wywiad przeprowadzony z panem Stanisławem Plosko, najstarszym mieszkańcem Jasnej Góry, który w rozmowie z panem Henrykiem Nawrockim opowiadał o swojej młodości, latach spędzonych w wojsku oraz wspomnieniach związanych z Jasną Góra.

Projekt „Rodzina 500+” w Bogatyni. WNIOSKI do pobrania!

22 Luty 2016

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydał Rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze. Rozporządzenie dotyczy m.in. projektu "Rodzina 500+" i wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2016 r.   Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawania pytania związane z projektem.

Rozstrzygnięto konkurs

19 Luty 2016

17 lutego 2016 r. rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. Konkurs został ogłoszony w ubiegłym roku przez Miasto i Gminę Bogatynia w trybie zamówień publicznych. Do konkursu zgłosiło się 14 projektantów z całej Polski, z tego oferty złożyło 8 pracowni projektowych.

Remont oddziału położniczego zakończony

18 Luty 2016

Dobiegł końca remont jednego z najważniejszych oddziałów bogatyńskiego szpitala. W środę, 17 lutego odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i tym samym otwarcie bardzo nowoczesnego oddziału noworodkowo-położniczego. 

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni otrzymał Certyfikat CAF

16 Luty 2016

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni otrzymał Certyfikat Skutecznego Użytkownika CAF. Został on przyznany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z pozytywną oceną ekspertów zewnętrznych. Jest to potwierdzenie, iż Urząd chce doskonalić usługi dla mieszkańców. 

Stanowisko radnych w sprawie dalszego funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni

28 Styczeń 2016

W środę 23 stycznia o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 27 sesja VII kadencji. Jednym z punktów obrad było stanowisko Rady Miejskiej w sprawie dalszego funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni.

Otwarta sesja Rady Miejskiej

15 Styczeń 2016

We wtorek 12 stycznia o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się otwarta sesja Rady Miejskiej dotycząca bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. W sesji wzięli udział samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji związanych bezpośrednio z poruszanym zagadnieniem.

Nowy dyrektor Elektrowni Turów

11 Styczeń 2016

Dzisiaj (tj. 11 stycznia 2016 roku) na stanowisko dyrektora Elektrowni Turów powołany został Pan Piotr Frąszczak.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

11 Styczeń 2016

Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Pod takim hasłem po raz 24. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

„Kolędy Pospieszalskich”

4 Styczeń 2016

Wyjątkowy, niepowtarzalny i bardzo poruszający. Taki właśnie był koncert „Kolędy Pospieszalskich”, który odbył się w niedzielę 3 stycznia w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Oświadczenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

28 Grudzień 2015

W związku z licznymi atakami skierowanymi w Samorząd Bogatyni, które nasiliły się w ostatnim okresie ze strony portalu internetowego www.e-bogatynia.pl oświadczam, iż informacje tam zawarte są szczątkowe, nierzetelne, a wręcz mijające się z prawdą. Wszystkie działania Samorządu Bogatyni są przejrzyste i skierowane na dobro mieszkańców oraz rozwój naszego Miasta i Gminy. Większość tych ataków spowodowana jest brakiem zawarcia umowy o współpracy pomiędzy Gminą Bogatynia, a redakcją portalu www.e-bogatynia.pl. Informuję, iż wywieranie jakichkolwiek nacisków na samorząd, a w szczególności na moją osobę jest odbierane jako zamach na samorządność w Bogatyni. Działania tego typu spotykają się ze stanowczym sprzeciwem i nie będą przeze mnie tolerowane,  a wszelkie formy wywierania presji kierowane są do rozpatrzenia przez odpowiednie organa sprawiedliwości.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz

Wigilia Bractwa Ziemi Bogatyńskiej oraz Stowarzyszenia DOLTEX

22 Grudzień 2015

W sobotę, 19 grudnia odbyła się wigilia zorganizowana przez Bractwo Ziemi Bogatyńskiej oraz Stowarzyszenie Byłych Pracowników Zakładów Bawełnianych DOLTEX.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 6

21 Grudzień 2015

W czwartek, 17 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 6.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 1

21 Grudzień 2015

W czwartek, 17 grudnia odbyła się wigilia zorganizowana przez Radę Osiedla nr 1.

Przekazanie radiowozu

21 Grudzień 2015

W piątek 18 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla bogatyńskich policjantów. Samochód oznakowany marki Skoda Yeti, będzie wzmocnieniem działań realizowanych przez policjantów prewencji. Został sfinansowany ze środków przekazanych przez władze samorządowe Bogatyni oraz ze środków budżetowych Policji.

Wigilia Klubu Seniora Serbinów

16 Grudzień 2015

We wtorek, 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora Serbinów. W wigilii uczestniczyli członkowie Klubu oraz licznie zaproszeni goście. Spotkanie kolędami uświetnił występ zespołu "Niezapominajki".

Wigilia Sołectwa Sieniawka

16 Grudzień 2015

We wtorek, 15 grudnia odbyła się Wigilia Sołectwa Sieniawka.

Mikołaj jest wśród nas

15 Grudzień 2015

Mikołaj dla dzieci z Rodzin Zastępczych w tym roku znowu stanął na wysokości zadania. Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków czyli wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca.

Wigilia Związku Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni

15 Grudzień 2015

W poniedziałek, 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni.

II Bogatyński Konkurs Pięknego Czytania Prozy

4 Grudzień 2015

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” pisała Maria Dąbrowska.

Taką możliwość czytania stworzył II Bogatyński Konkurs Pięknego Czytania Prozy dla Dorosłych, który odbył się 2 grudnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Bogatyni.