Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

14 Listopad 2016

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Dzień upamiętniający powrót Polski na mapy świata po 123 latach zaborów. Data symboliczna i bardzo znacząca dla historii naszego kraju. 

Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych - WIDEO

9 Listopad 2016

„Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych” to temat pierwszej konferencji naukowej, która odbyła się 26 oraz 27 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konferencji byli Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych

4 Listopad 2016

„Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych” to temat pierwszej konferencji naukowej, która odbyła się 26 oraz 27 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konferencji byli Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Piękny jubileusz 100 lat mieszkanki Porajowa

31 Październik 2016

W dniu 26.10.2016 r. przedszkolaki wraz z pracownikami Publicznego Przedszkola nr 1 w Porajowie złożyły wizytę Pani Irenie Ejnochowskiej, która 20.10.2016 r. obchodziła setną rocznicę urodzin.

Dostojny Jubileusz

21 Październik 2016

Jubileusz 100 lat życia to niecodzienna i bardzo doniosła uroczystość. W Porajowie swoje setne urodziny 20 października 2016 roku obchodziła Pani Irena Ejnochowska.

Powołanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

21 Październik 2016

Od 20 października 2016 roku oficjalnie stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu pełni podinsp. Jan Doroszczak , jego I Zastępcą został podinsp. Adam Łachacz, a Zastępcą podinsp. Janusz Lipski. Wprowadzenia w nowe obowiązki dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Krzysztof Niziołek. 

Otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego ds. przeciwdziałania narkomanii

12 Październik 2016

We wtorek 11 października odbyło się oficjalne otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego ds. przeciwdziałania narkomanii działającego przy Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Bogatyni. W otwarciu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli zarówno samorządowcy z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem na czele jak i osoby bezpośrednio zaangażowane w rozwiązywanie problemów uzależnień na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. 

Informacja Komendanta Policji w Zgorzelcu

11 Październik 2016

Komendant Policji w Zgorzelcu zaprasza osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji na spotkanie, które odbędzie się 14 października br. o godzinie 12.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Strefa Rodzica

7 Październik 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego  Szpitala Gminnego w Bogatyni powstała sala, w której najmłodsi pacjenci oraz ich rodzice mogą w sposób bardzo komfortowy spędzać czas oraz zapomnieć o dolegliwościach i chorobach. Uroczyste otwarcie „Strefy Rodzica” miało miejsce w czwartek 6 października o godzinie 12.00. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie zgorzeleckim

6 Październik 2016

5 października na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli internetowa platforma, która pozwoli przekazywać policjantom informacje o zaobserwowanych przez mieszkańców zagrożeniach na danym terenie. 

Pierwsi studenci i słuchacze w Zgorzelcu w roku akademickim 2016/2017

3 Październik 2016

W imieniu pracowników Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy pragnę ogłosić dobre wieści. W Regionalnym Ośrodku Edukacyjnym w Zgorzelcu w roku akademickim 2016/2017 uruchomiony zostanie kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na studiach magisterskich. Zajęcia rozpoczną się już w październiku br.

Szpital w Bogatyni bedzie miał Strefę Rodzica

26 Wrzesień 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego Szpitala w Bogatyni ruszyły prace remontowe związane z realizacją programu. To już piętnasta realizacja projektu realizowanego w całej Polsce.

Świetlica Amarylis w Wolimierzu

20 Wrzesień 2016

Dnia 17 września "Świetlica Amarylis" zorganizowała wycieczkę do Wolimierza na warsztaty do "Szklanej Kuźni".

Pożegnanie Lata w Zatoniu

15 Wrzesień 2016

Dnia 10 września w Zatoniu odbył się Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata 2016" zorganizowany przez Radę Osiedlową nr 6 oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis".
Bardzo gorąco dziękujemy za współpracę Kołu Łowieckiemu "Diana".

Akademia z okazji Dnia Energetyka

6 Wrzesień 2016

Dzień Energetyka, czyli polskie święto branży energetycznej corocznie obchodzone jest również w gminie Bogatynia. W piątek, 2 września w Elektrowni Turów odbyła się oficjalna akademia na której gościli parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni oraz oczywiście pracownicy Turowa. 

Twórcze warsztaty

1 Wrzesień 2016

Wspaniała, słoneczna pogoda, uśmiech i zadowolenie towarzyszyły grupie seniorów oraz osób niepełnosprawnych działających w TPD  Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów w Bogatyni, którzy 31 sierpnia uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego w Spytkowie.

Inwestycje w bogatyńskich szklarniach

29 Sierpień 2016

Szklarnia w Bogatyni jest jedną z najnowocześniejszych tego typu inwestycji w Europie. Dzięki zastosowanym technologiom pomidory z bogatyńskich szklarni dostępne są przez cały rok.

Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia

16 Sierpień 2016

15 sierpnia to bardzo ważna data w polskim kalendarzu. Obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego upamiętnia zwycięską bitwę warszawską z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Informacja Regionalnego Ośrodka Edukacyjnego

9 Sierpień 2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom lokalnego społeczeństwa z inicjatywy Marcina Kęsy oraz Lucyny Cieślak, uruchomiony został Regionalny Ośrodek Edukacyjny w Zgorzelcu, który jest częścią Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W tej Uczelni kształcą się zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy z Europy, Azji oraz Afryki. W sumie w siedzibie Uczelni oraz 9 wydziałach zamiejscowych kształci się około 7 tysięcy osób.

Uroczysta akademia z okazji Święta Policji

22 Lipiec 2016

W czwartek 21 lipca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb współpracujących z policją, władz samorządowych, duchowieństwa oraz największych pracodawców w powiecie zgorzeleckim, a także delegacje Policji zagranicznych z Czech i Niemiec.