Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Ćwiczenia ratownicze TURÓW 2016

31 Maj 2016

W dniach 2-3 czerwca 2016 roku w PGE GiEK S.A. Odział Elektrowania Turów odbędą się ćwiczenia pod kryptonimem „Turów 2016”, w których udział będą brały siły i środki Dolnośląskiej Brygady Odwodowej Państwowej Straży Pożarnej.
W ramach ćwiczeń planowane jest częściowe zadymienie obiektu bloku 10 w PGE GiEK S.A. Odział Elektrownia Turów.

Ogłoszenie wyników konkursu na maskotkę promocyjną Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2016

23 Maj 2016

W dniu 20 maja br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę promocyjną Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2016. 

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Elektrowni Turów

18 Maj 2016

34. Sesja VII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu odbyła się w wyjątkowym miejscu. Na zaproszenie Dyrektora Piotra Frąszczaka bogatyńscy samorządowcy gościli w Elektrowni Turów.  Radni rozmawiali o współpracy z zakładami przemysłowymi jakimi są Kopalnia i Elektrownia oraz wysłuchali ciekawych prezentacji dotyczących ochrony środowiska czy też budowy nowego bloku energetycznego.

Otwarcie Biura Senatorsko-Poselskiego

17 Maj 2016

Wyjątkowe i niecodzienne wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na terenie byłego dworca PKS. W obecności samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń i instytucji gminnych oraz mieszkańców Bogatyni odbyło się otwarcie pierwszego w naszym mieście Biura Senatorsko-Poselskiego Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. 

70-lecie OSP Kopaczów

17 Maj 2016

Ochotnicza Straż Pożarna w Kopaczowie 14 maja obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystości połączone były z obchodzonym 4 maja Dniem Strażaka. Rozpoczęły się przemarszem i mszą św. w Kościele pod wezwaniem św. Józefa w Kopaczowie.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 Maj 2016

Z okazji Dnia Strażaka przekazuje całej Braci Strażackiej wyrazy szacunku i uznania. Niełatwa, bezinteresowna, trudna i odpowiedzialna jest służba strażaka, pełna poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia.
W tym szczególnym dniu kieruje dla Całej Braci Strażackiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Życzę, aby ta trudna służba była dla Was źródłem satysfakcji
oraz powodem do dumy.

Nakrętki dla Hospicjum. Pomóż Gabrysi z Sieniawki

22 Kwiecień 2016

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz kolejny ogłasza akcję „Nakrętki dla Hospicjum”. Podopieczną Fundacji jest również Gabrysia z Sieniawki. Zebrane nakrętki należy dostarczyć do:

- w przypadku Bogatyni - do Urzędu Miasta i Gminy, ul. Daszyńskiego 1, pokój nr 3

- w przypadku Sołectw - do Świetlic Wiejskich

Pneumokokom mówimy: Szczepimy!

21 Kwiecień 2016

Warszawa, 22 marca 2016 roku
KOMUNIKAT PRASOWY
Fundacja Aby żyć , organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!”  po raz kolejny podjęła działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.

Masz MOC, by nieść POMOC

19 Kwiecień 2016

Za ścianą słyszysz krzyki. Po pewnym czasie milkną, a Ty idziesz spać. Na ulicy rodzic szarpie dziecko. Przechodzisz obok. Przecież to on je wychowuje. W szkole grupa uczniów obrała najsłabszego na cel - wyzywa go i popycha każdego dnia. A Ty nie reagujesz, żeby nie wyjść na frajera. Ile takich sytuacji widziałaś/eś? Przemoc nadal jest tematem TABU. Usłysz niemy krzyk tych, którzy boją się poprosić o pomoc. A może ktoś krzywdzi Ciebie?

„Czytanie Bogatyni”

19 Kwiecień 2016

„Czytanie miasta” to projekt realizowany w siedmiu miastach Dolnego Śląska w ramach programu Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016. Bogatynia jest jednym z miast, z którym naukowcy nawiązali współpracę. Koordynatorką i autorką projektu jest dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Pomniki Przyrody w naszej gminie - spotkanie organizacyjne

19 Kwiecień 2016

Na spotkanie organizacyjne najliczniej przybyli sami inicjatorzy - członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bogatyńskiej oraz panie: Elżbieta Janicka i Joanna Zając z Liceum Ogólnokształcącego, a także pan Zbigniew Szklarek. W projekt zaangażowany jest również pan Marek Łabędź - prezes Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Zgorzelcu oraz pan Piotr Ernest - wicedyrektor naszego „Górnika”, którzy nie mogli być obecni.

„Nestle porusza Polskę”. Zagłosuj na lokalizację Gminy Bogatynia!

11 Kwiecień 2016

Wystartował projekt „Nestle porusza Polskę”. W ramach projektu firma zorganizowała konkurs dla gmin, w którym do wygrania będzie 16 siłowni terenowych (siłownia na świeżym powietrzu).

Wspaniała zabawa i szczytny cel

17 Marzec 2016

Wspaniała zabawa i szczytny cel - tak wspominają uczestnicy Bal Charytatywny, który odbył się 29 stycznia 2016 roku w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku, który został zorganizowany w szczytnym celu - zbiórki środków finansowych na zakup karetki dla bogatyńskiego szpitala.

Pomniki przyrody w naszej gminie!

17 Marzec 2016

Ogłaszamy nabór chętnych do udziału w projekcie pt. „Pomniki przyrody w gminie Bogatynia”. Podstawą naszego działania jest wniosek o realizację inicjatywy lokalnej pozytywnie przyjęty przez władze gminy.

„Sołtys Roku 2015”

14 Marzec 2016

Pani Modesta Świdnicka z Lutogniewic została „Sołtysem Roku 2015”, w konkursie organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. 11 marca 2016 roku w Dzień Sołtysa odbyła się uroczysta Gala Finałowa. W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu Pani Modesta odebrała statuetkę lidera konkursu.

Retrospekcja minionych lat

9 Marzec 2016

Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn w dniu 9 luty br. zorganizowało spotkanie z najstarszymi mieszkańcami Działoszyna i okolic.

Terminy przyjmowania wniosków w świetlicach wiejskich

7 Marzec 2016

Przedstawimy dokładny harmonogram przyjmowania wniosków dotyczących programu 500+ na świetlicach wiejskich na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Cena za wodę i odprowadzanie ścieków bez zmian

1 Marzec 2016

W piątek 26 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII Kadencji Rady Miejskiej. Program sesji obejmował podjęcie wielu uchwał, wśród których znajdowały się również te związane z dopłatami za wodę i odprowadzane ścieki.

Kondolencje

29 Luty 2016

Odszedł Gerard Świstulski - samorządowiec i społecznik, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia w latach 1998-2006, człowiek idei.

Dyskusja pokonkursowa dotycząca koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni

29 Luty 2016

W czwartek 25 lutego w galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się dyskusja pokonkursowa dotycząca koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy naszego miasta, ale również sąd konkursowy oraz architekci, których projekty zostały nagrodzone.