Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Podsumowanie działalności Rady Osiedlowej nr 7

5 Luty 2018

W dniu 3 lutego 2018, na kręgielni Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się tradycyjne (składkowe) spotkanie podsumowujące działalność Rady Osiedlowej nr 7 w roku 2017.

Akcja Zima 2018 z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

24 Styczeń 2018

Ferie to dla uczniów okres odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków, to również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku, we wszystkich szkołach podstawowych Miasta i Gminy Bogatynia, zorganizowana została „Akcja zima”. Organizatorem pierwszego tygodnia Akcji był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Uczestniczyły w niej dzieci w wieku szkolnym, w sumie było to ponad 200 osób.  Drugi tydzień Akcji organizuje Bogatyński Ośrodek Kultury.

Spotkanie Burmistrza z Senatorem

24 Styczeń 2018

23 stycznia z inicjatywy Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza odbyło się spotkanie ze Starostą Miasta Chrastavy a zarazem Senatorem Republiki Czeskiej Michaelem Canovem. Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło współpracy którą podjęły miasta Bogatynia i Chrastava.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

22 Styczeń 2018

Szanowni Państwo,
z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka składam najserdeczniejsze życzenia radości, miłości i szacunku najbliższych. W tym wyjątkowym i radosnym dniu, każdej Babci i każdemu Dziadkowi życzę abyście zawsze byli Państwo dumni ze swoich wnucząt, które znajdują w Was ciepło i zrozumienie.

Złote Gody państwa Samelskich

19 Styczeń 2018

Złote gody, czyli jubileusz pożycia małżeńskiego to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia.
W dniu 12 stycznia 2018 roku decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni państwo Aleksandra i Stanisław Samelscy.

Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

19 Styczeń 2018

Tradycyjne spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to wyjątkowy czas, ale także szczególna okazja aby móc się spotkać, podzielić opłatkiem, ale także przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.

Nowe auto dla Straży Miejskiej

10 Styczeń 2018

Straż Miejska w Bogatyni od dziś ma do dyspozycji nowy samochód marki Dacia Duster. Oficjalnego przekazania 10 stycznia br. dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, który symbolicznie przekazał kluczyki Komendantowi Straży Miejskiej w Bogatyni Mirosławowi Nowakowi.

Budżet Gminy Bogatynia na rok 2018 przyjęty jednogłośnie

4 Styczeń 2018

W piątek 29 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się Sesja Rady Miejskiej podczas której Radni podjęli uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bogatynia na lata 2018– 2026 oraz w sprawie budżetu Gminy i Miasta Bogatynia na 2018 rok.

Odwołanie Przewodniczącej Rady

3 Styczeń 2018

W piątek 29 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się jedna z ostatnich sesji Rady Miejskiej w 2017 r. Jeszcze przed zatwierdzeniem porządku obrad Wiceprzewodniczący Rady Jerzy Wiśniewski złożył wniosek formalny o odwołanie Doroty Bojakowskiej z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni. 

Wigilia Klubu Seniora „Jubilaci”

21 Grudzień 2017

W środę 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Klub Seniora „Jubilaci”.

Wigilia OSP

21 Grudzień 2017

W środę 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Bogatyni.

Życzenia świąteczne

21 Grudzień 2017

Życzenia świąteczne składają Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz oraz Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak.

Wigilia Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

20 Grudzień 2017

We wtorek 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Wigilia Rady Sołeckiej w Porajowie

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Sołecką w Porajowie.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 5

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 5.

Wigilia Rady Sołeckiej w Posadzie

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Sołecką w Posadzie.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 8

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 8.

Wigilia w Klubie Puszystych

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyński Klub Puszystych.

Wigilia Stowarzyszenia Zło Dobrem Zwyciężaj

19 Grudzień 2017

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Stowarzyszenie Zło Dobrem Zwyciężaj.

Wigilia Rady Sołeckiej w Sieniawce

19 Grudzień 2017

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Sołecką w Sieniawce.