Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności




aktualności

Przerwij milczenie! Reaguj!

27 Marzec 2018

Doznajesz przemocy domowej   lub jesteś jej świadkiem?  Przerwij milczenie! Reaguj!  

Przemoc w rodzinie to zamierzone działanie przeciw członkom rodziny, naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody.

Sesja Rady Miejskiej - Sprawa drogi Bogatynia - Opolno Zdrój

26 Marzec 2018

W piątek 23 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 76 sesja VII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu. W punkcie dotyczącym spraw różnych i wolnych wniosków Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki zwrócił się z pytaniem do Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza. Pytanie dotyczyło wywiadu jakiego w jednej z lokalnych telewizji udzieliła Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

Sesja Rady Miejskiej - 23 marca

26 Marzec 2018

Ostatnia sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od bardzo przyjemnego akcentu jakim było uhonorowanie Pani Teresy Cisek - Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Markocicach. Pani Teresa odebrała gratulacje za ponad 50 lat pracy w Kole Gospodyń oraz 20 lat działalności w zespole Rozmaryn, który również na sesji zaprezentował artystyczne umiejętności.

Dzień kobiet w Radzie Osiedla nr 6

23 Marzec 2018

Dnia 10 marca Rada Osiedlowa nr 6 zorganizowała dla Pań zabawę z okazji "Dnia Kobiet".

Uchwała w sprawie emisji obligacji - Obszerne WIDEO

15 Marzec 2018

We wtorek 13 marca o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z pierwszych jej punktów była uchwała dotycząca emisji obligacji.

Sesja Rady Miejskiej – 13 marca 2018 r.

14 Marzec 2018

We wtorek 13 marca o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z pierwszych jej punktów była uchwała dotycząca emisji obligacji, dlatego też przy mównicy pojawił się Skarbnik Gminy Andrzej Remian.

DZIEŃ KOBIET 2018

8 Marzec 2018

Z okazji Dnia Kobiet składam najserdeczniejsze życzenia...

Zmarł ks. Kazimierz Pracownik - AKTUALIZACJA

7 Marzec 2018

Jak podaje strona internetowa Diecezji Legnickiej 6 marca 2018 r. zmarł śp. ksiądz Kazimierz Pracownik. Ksiądz Kazimierz Pracownik był wieloletnim proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni. Pełnił tę funkcję do 2014 roku. Zmarł w wieku 66 lat, w 38. roku kapłaństwa.

Sprawa Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni - Uchwała intencyjna Rady Miejskiej w Bogatyni

2 Marzec 2018

W czwartek 1 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie działań podjętych przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu mających na celu połączenie Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej – Curie z Zespołem Szkół Zawodowych im. Św. Barbary w Bogatyni.

Sesja Rady Miejskiej - 01.03.2018

2 Marzec 2018

W czwartek 1 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Rozpoczęła się ona od minuty ciszy, gdyż 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Polsko-Niemiecki Dzień Doradczy

27 Luty 2018

7 marca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgorzelcu, w pokoju nr 212, w godz. 10:00-13:00 odbędzie się POLSKO-NIEMIECKI DZIEŃ DORADCZY.
Celem spotkania jest przekazanie mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego informacji na temat możliwości pracy oraz warunków życia w Niemczech.

Kolejny sukces bogatyńskich Odyseuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4

26 Luty 2018

Z dumą informujemy, że wszystkie 4 drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni podczas Regionalnych Eliminacjach Odysei Umysłu we Wrocławiu awansowały do Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 23-26 marca w Gdyni.

Zebranie delegatów NSZZ "Solidarność" KWB Turów

15 Luty 2018

W czwartek 15 lutego w sali zbornej Kopalni Węgla Brunatnego Turów odbyło się sprawozdawczo-wyborcze zakładowe zebranie delegatów NSZZ „Solidarność” KWB Turów. Jednym z najważniejszych punktów zebrania był wybór przewodniczącego na kolejne 4 lata. W wyniku tajnego głosowania na tę funkcję ponownie został wybrany dotychczasowy przewodniczący – Wojciech Ilnicki.

78. rocznica deportacji Polaków na Sybir

12 Luty 2018

W 78. rocznicę masowej deportacji Polaków na Sybir, bogatyńscy Sybiracy wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się, aby oddać hołd ofiarom stalinowskiego reżimu.

Podsumowanie działalności Rady Osiedlowej nr 7

5 Luty 2018

W dniu 3 lutego 2018, na kręgielni Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się tradycyjne (składkowe) spotkanie podsumowujące działalność Rady Osiedlowej nr 7 w roku 2017.

Akcja Zima 2018 z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

24 Styczeń 2018

Ferie to dla uczniów okres odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków, to również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku, we wszystkich szkołach podstawowych Miasta i Gminy Bogatynia, zorganizowana została „Akcja zima”. Organizatorem pierwszego tygodnia Akcji był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Uczestniczyły w niej dzieci w wieku szkolnym, w sumie było to ponad 200 osób.  Drugi tydzień Akcji organizuje Bogatyński Ośrodek Kultury.

Spotkanie Burmistrza z Senatorem

24 Styczeń 2018

23 stycznia z inicjatywy Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza odbyło się spotkanie ze Starostą Miasta Chrastavy a zarazem Senatorem Republiki Czeskiej Michaelem Canovem. Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło współpracy którą podjęły miasta Bogatynia i Chrastava.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

22 Styczeń 2018

Szanowni Państwo,
z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka składam najserdeczniejsze życzenia radości, miłości i szacunku najbliższych. W tym wyjątkowym i radosnym dniu, każdej Babci i każdemu Dziadkowi życzę abyście zawsze byli Państwo dumni ze swoich wnucząt, które znajdują w Was ciepło i zrozumienie.

Złote Gody państwa Samelskich

19 Styczeń 2018

Złote gody, czyli jubileusz pożycia małżeńskiego to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia.
W dniu 12 stycznia 2018 roku decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni państwo Aleksandra i Stanisław Samelscy.

Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

19 Styczeń 2018

Tradycyjne spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to wyjątkowy czas, ale także szczególna okazja aby móc się spotkać, podzielić opłatkiem, ale także przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.