Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Co wspólnego z ekologią ma EKO-UNIA?

26 Kwiecień 2018

Od kilku miesięcy Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia doświadczają dezinformacji o stanie środowiska i jakości powietrza w naszej gminie. Liczne akcje, głównie kierowane poprzez portale społecznościowe i strony internetowe nie mają nic wspólnego z rzetelną i prawdziwą informacją, która służyłaby dobru bogatynian. Sytuacja ma się wręcz odwrotnie, wszelkie „chochliki” służą manipulacji i partykularnym interesom niektórych osób ściśle powiązanych ze sobą. Wszelkie ataki, czy to na nasze największe zakłady – kopalnię i elektrownię, bądź na Samorząd Bogatyni, poprzez próby skonfliktowania tychże podmiotów są nacechowane kłamstwem, egoizmem i chęcią wyrządzenia jak największej szkody.

Dzień Włókniarza

26 Kwiecień 2018

24 kwietnia spotkali się byli pracownicy Zakładów Bawełnianych DOLTEX, by wspólnie świętować Dzień Włókniarza. Spotkanie było okazją do wspomnień, wspólnych rozmów i miłego spędzenia czasu.

Przebudowa ulic dobiegła końca

25 Kwiecień 2018

Mieszkańcy osiedla na które składają się ulice Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza dziś cieszą się z wykonanych nowych sieci kanalizacyjnych oraz nowych nawierzchni chodników i ulic.

„Marzena ma marzenie”- bogatynianie pomagali je spełnić

25 Kwiecień 2018

„Marzena ma marzenie” a bogatynianie przez cały weekend pomagali je spełnić. Marzena Sprawka to mieszkanka Bogatyni, która choruje na raka. Grupa przyjaciół postanowiła pomóc Marzenie i wesprzeć ją w walce z chorobą.

Międzynarodowy Parlament Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa”

25 Kwiecień 2018

24 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach działalności Międzynarodowego Parlamentu Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa” odbyła się V Międzynarodowa Konferencja dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Czas wolny w moim regionie”.

„Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia” piknik charytatywny

24 Kwiecień 2018

Ola Kalinowska to ośmiolatka, uczennica pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, miła, uśmiechnięta, inteligentna dziewczynka, pełna życia i pogody ducha, która zachorowała na przewlekłą białaczka szpiku, wykryto u niej również upośledzenie odpornościowe.

Przerwij milczenie! Reaguj!

27 Marzec 2018

Doznajesz przemocy domowej   lub jesteś jej świadkiem?  Przerwij milczenie! Reaguj!  

Przemoc w rodzinie to zamierzone działanie przeciw członkom rodziny, naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody.

Sesja Rady Miejskiej - Sprawa drogi Bogatynia - Opolno Zdrój

26 Marzec 2018

W piątek 23 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 76 sesja VII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu. W punkcie dotyczącym spraw różnych i wolnych wniosków Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki zwrócił się z pytaniem do Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza. Pytanie dotyczyło wywiadu jakiego w jednej z lokalnych telewizji udzieliła Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

Sesja Rady Miejskiej - 23 marca

26 Marzec 2018

Ostatnia sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od bardzo przyjemnego akcentu jakim było uhonorowanie Pani Teresy Cisek - Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Markocicach. Pani Teresa odebrała gratulacje za ponad 50 lat pracy w Kole Gospodyń oraz 20 lat działalności w zespole Rozmaryn, który również na sesji zaprezentował artystyczne umiejętności.

Dzień kobiet w Radzie Osiedla nr 6

23 Marzec 2018

Dnia 10 marca Rada Osiedlowa nr 6 zorganizowała dla Pań zabawę z okazji "Dnia Kobiet".

Uchwała w sprawie emisji obligacji - Obszerne WIDEO

15 Marzec 2018

We wtorek 13 marca o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z pierwszych jej punktów była uchwała dotycząca emisji obligacji.

Sesja Rady Miejskiej – 13 marca 2018 r.

14 Marzec 2018

We wtorek 13 marca o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z pierwszych jej punktów była uchwała dotycząca emisji obligacji, dlatego też przy mównicy pojawił się Skarbnik Gminy Andrzej Remian.

DZIEŃ KOBIET 2018

8 Marzec 2018

Z okazji Dnia Kobiet składam najserdeczniejsze życzenia...

Zmarł ks. Kazimierz Pracownik - AKTUALIZACJA

7 Marzec 2018

Jak podaje strona internetowa Diecezji Legnickiej 6 marca 2018 r. zmarł śp. ksiądz Kazimierz Pracownik. Ksiądz Kazimierz Pracownik był wieloletnim proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni. Pełnił tę funkcję do 2014 roku. Zmarł w wieku 66 lat, w 38. roku kapłaństwa.

Sprawa Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni - Uchwała intencyjna Rady Miejskiej w Bogatyni

2 Marzec 2018

W czwartek 1 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały intencyjnej w sprawie działań podjętych przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu mających na celu połączenie Liceum Ogólnokształcącego im M. Skłodowskiej – Curie z Zespołem Szkół Zawodowych im. Św. Barbary w Bogatyni.

Sesja Rady Miejskiej - 01.03.2018

2 Marzec 2018

W czwartek 1 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Rozpoczęła się ona od minuty ciszy, gdyż 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Polsko-Niemiecki Dzień Doradczy

27 Luty 2018

7 marca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgorzelcu, w pokoju nr 212, w godz. 10:00-13:00 odbędzie się POLSKO-NIEMIECKI DZIEŃ DORADCZY.
Celem spotkania jest przekazanie mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego informacji na temat możliwości pracy oraz warunków życia w Niemczech.

Kolejny sukces bogatyńskich Odyseuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4

26 Luty 2018

Z dumą informujemy, że wszystkie 4 drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni podczas Regionalnych Eliminacjach Odysei Umysłu we Wrocławiu awansowały do Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 23-26 marca w Gdyni.

Zebranie delegatów NSZZ "Solidarność" KWB Turów

15 Luty 2018

W czwartek 15 lutego w sali zbornej Kopalni Węgla Brunatnego Turów odbyło się sprawozdawczo-wyborcze zakładowe zebranie delegatów NSZZ „Solidarność” KWB Turów. Jednym z najważniejszych punktów zebrania był wybór przewodniczącego na kolejne 4 lata. W wyniku tajnego głosowania na tę funkcję ponownie został wybrany dotychczasowy przewodniczący – Wojciech Ilnicki.

78. rocznica deportacji Polaków na Sybir

12 Luty 2018

W 78. rocznicę masowej deportacji Polaków na Sybir, bogatyńscy Sybiracy wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się, aby oddać hołd ofiarom stalinowskiego reżimu.