Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

35 lat po wprowadzeniu stanu wojennego

13 Grudzień 2016

13 grudnia 1981 roku o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego mówiące o powołaniu Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Mija właśnie 35 lat od tamtych wydarzeń. W całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary tego okresu. Również w Bogatyni w niedzielę 11 grudnia uczczono pamięć ofiar stanu wojennego w Polsce. Uroczystą Mszą św. w intencji górników Turowa i ich rodzin oraz upamiętniającą ofiary stanu wojennego w Polsce rozpoczęły się obchody związane z 13 grudnia. 

Wigilia Sybirackiej Rodziny

12 Grudzień 2016

W sobotę, 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się tradycyjna wigilia Sybirackiej Rodziny. Spotkanie uświetnił występ dzieci z PSP nr 1.

Świetlica Amarylis w fabryce bombek

9 Grudzień 2016

Dnia 2 grudnia Świetlica Amarylis zorganizowała dla dzieci wycieczkę autokarem do Fabryki Bombek VITABIS w Złotoryi. W wycieczce uczestniczyło 55 osób.

Barbórka w Górniczym Klubie Seniora

7 Grudzień 2016

Barbórka to tradycyjne święto, które każdego roku obchodzone jest niezwykle uroczyście. To święto, które ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ podkreśla przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Działoszynianie na Międzynarodowych Targach Rolniczych

7 Grudzień 2016

25 listopada 2016 roku w Nadarzynie koło Warszawy odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze połączone z obchodami Jubileuszu 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych w Polsce. Region jeleniogórski i wałbrzyski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Działoszyna wraz z zespołem "Działoszynianie". W wyjeździe udział brały również przedstawicielki KGW z Kopaczowa i Bratkowa.

Barbórka 2016 w Turowie (wideo i foto)

5 Grudzień 2016

2 grudnia w Kopalni Węgla Brunatnego Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji Barbórki. W obchodach udział wzięli pracownicy kopalni, samorządowcy, związkowcy, duchowieństwo oraz władze PGE GiEK S.A.

Przyłącz się do akcji - zostań Darczyńcą

28 Listopad 2016

Lider i wolontariusze Szlachetnej Paczki z terenu powiatu zgorzeleckiego zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Szlachetnej Paczce jako Darczyńca.

Twoje zdrowie w Twoich rękach

28 Listopad 2016

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja o zdrowiu zorganizowana przez Stowarzyszenie Amazonki. Tytuł spotkania, czyli „Twoje zdrowie w Twoich rękach” zaciekawił młodzież szkół gimnazjalnych oraz średnich. 

Uroczystości dolnośląskiej Policji z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej

16 Listopad 2016

Funkcjonariusze i pracownicy zgorzeleckiej Policji uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu z okazji obchodów 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. W ramach obchodów święta, w siedzibie dolnośląskiej Policji odbył się też uroczysty apel z okazji II rocznicy odsłonięcia „Tablicy pamięci ku czci pomordowanych policjantów II RP”.

Narodowe Święto Niepodległości

14 Listopad 2016

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Dzień upamiętniający powrót Polski na mapy świata po 123 latach zaborów. Data symboliczna i bardzo znacząca dla historii naszego kraju. 

Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych - WIDEO

9 Listopad 2016

„Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych” to temat pierwszej konferencji naukowej, która odbyła się 26 oraz 27 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konferencji byli Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych

4 Listopad 2016

„Bezpieczeństwo w terenach przygranicznych” to temat pierwszej konferencji naukowej, która odbyła się 26 oraz 27 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Organizatorami konferencji byli Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. 

Międzynarodowy Dzień Seniora

4 Listopad 2016

26 października w Górniczym Klubie Seniora odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora.

Piękny jubileusz 100 lat mieszkanki Porajowa

31 Październik 2016

W dniu 26.10.2016 r. przedszkolaki wraz z pracownikami Publicznego Przedszkola nr 1 w Porajowie złożyły wizytę Pani Irenie Ejnochowskiej, która 20.10.2016 r. obchodziła setną rocznicę urodzin.

Dostojny Jubileusz

21 Październik 2016

Jubileusz 100 lat życia to niecodzienna i bardzo doniosła uroczystość. W Porajowie swoje setne urodziny 20 października 2016 roku obchodziła Pani Irena Ejnochowska.

Powołanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

21 Październik 2016

Od 20 października 2016 roku oficjalnie stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu pełni podinsp. Jan Doroszczak , jego I Zastępcą został podinsp. Adam Łachacz, a Zastępcą podinsp. Janusz Lipski. Wprowadzenia w nowe obowiązki dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Krzysztof Niziołek. 

Otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego ds. przeciwdziałania narkomanii

12 Październik 2016

We wtorek 11 października odbyło się oficjalne otwarcie punktu konsultacyjno-informacyjnego ds. przeciwdziałania narkomanii działającego przy Ośrodku Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Bogatyni. W otwarciu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli zarówno samorządowcy z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem na czele jak i osoby bezpośrednio zaangażowane w rozwiązywanie problemów uzależnień na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. 

Informacja Komendanta Policji w Zgorzelcu

11 Październik 2016

Komendant Policji w Zgorzelcu zaprasza osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji na spotkanie, które odbędzie się 14 października br. o godzinie 12.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Strefa Rodzica

7 Październik 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego  Szpitala Gminnego w Bogatyni powstała sala, w której najmłodsi pacjenci oraz ich rodzice mogą w sposób bardzo komfortowy spędzać czas oraz zapomnieć o dolegliwościach i chorobach. Uroczyste otwarcie „Strefy Rodzica” miało miejsce w czwartek 6 października o godzinie 12.00. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie zgorzeleckim

6 Październik 2016

5 października na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli internetowa platforma, która pozwoli przekazywać policjantom informacje o zaobserwowanych przez mieszkańców zagrożeniach na danym terenie.