Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Jubileusze zawarcia związku małżeńskiego

22 Październik 2018

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było 18 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bogatyni, gdzie odbyły się cztery uroczystości Złotych (pięćdziesiąt lat wspólnego życia) i jedna uroczystość Diamentowych (sześćdziesiąt lat wspólnego życia) Godów.

Dzień Edukacji Narodowej

14 Październik 2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - polskiego święta oświaty - wszystkim Pracownikom placówek oświatowych naszej gminy składam serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Życzę Państwu aby Wasza praca była nieustającą pasją i wyzwaniem, niech przynosi wspaniałe owoce, przysparza szacunku a uczniów i wychowanków pociąga przykładem i zachęca do ciągłego rozwoju.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzej Grzmielewicz

Spotkanie „Na wspólnych drogach”

11 Październik 2018

6 października 2018 roku Bractwo Ziemi Bogatyńskiej po raz kolejny zorganizowało spotkanie „Na wspólnych drogach”, które zaczęło się od nabożeństwa ekumenicznego w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Święto Chleba

8 Październik 2018

5 października w Działoszynie odbyło się tradycyjne Święto Chleba, którego organizatorem od lat jest prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Pani Ireny Siemiernik.

Dożynki Gminne oraz Zakończenie Lata w Bogatyni - FOTORELACJA

3 Październik 2018

Dożynki to czas radości, czas ukoronowania całorocznego trudu oraz wyjątkowy czas dziękczynienia za zebrany plon. To jeden z najpiękniejszych obrzędów staropolskich i niezwykle ważne wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy. W ostatni weekend września bogatynianie świętowali i bawili się na dożynkach gminnych połączonych z Zakończeniem Lata.

Dożynki gminne - Posada, Działoszyn, Sieniawka

27 Wrzesień 2018

Dożynki to tradycyjnie święto, obchodzone w podziękowaniu za urodzajne zakończenie żniw i prac polowych. W Sołectwach święto to obchodzone jest każdego roku bardzo uroczyście, z zachowaniem tradycji i zwyczajów.

Spotkanie mieszkańców Rybarzowic

27 Wrzesień 2018

W piątek 21 września w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbyło się drugie spotkanie byłych mieszkańców nieistniejących już dzisiaj Rybarzowic. Na wstępie organizatorzy przywitali przybyłych gości, przedstawiając również program uroczystości.

Wspólna zabawa i integracja

21 Wrzesień 2018

Sportowa rywalizacja i wspaniałe emocje towarzyszyły drużynom, które 19 września walczyły o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza podczas piątej już edycji Międzynarodowego Turnieju w kręgle dla osób niepełnosprawnych i seniorów.

"Dzień otwarty na bogatyńskim kąpielisku"

21 Wrzesień 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz zaprasza na "Dzień otwarty na bogatyńskim kąpielisku". Sobota 22 września, w godz. 16.30 - 20.30. Każdy może przyjść i zobaczyć gotowe, najnowocześniejsze w regionie kąpielisko!

Upływa termin złożenia wniosków

20 Wrzesień 2018

Przypominamy o zbliżającym się upływie terminu złożenia wniosku o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Bogatynia w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”.  W związku z powyższym prosimy osoby, które złożyły  deklarację  uczestnictwa w wyżej wymienionym programie w 2017r. o terminowe złożenie kompletnej dokumentacji.  

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego

18 Wrzesień 2018

14 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni odbyła się akademia z okazji Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele i delegacje ze wszystkich gminnych przedszkoli i szkół, rodzice, osoby współpracujące ze szkołą, a także Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia.

Światowy Dzień Sybiraka w Bogatyni

18 Wrzesień 2018

17 września  - w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę w 1939 roku - obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Corocznie Koło Związku Sybiraków w Bogatyni organizuje uroczyste spotkanie.

Dzień Porajowa

17 Wrzesień 2018

W dniu 18 sierpnia 2018 roku odbył się festyn Dzień Porajowa.

Nowy system segregacji odpadów komunalnych

10 Wrzesień 2018

Gmina Bogatynia wprowadza nowy system segregacji odpadów komunalnych, do którego zostaliśmy zobowiązani Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

Dotacja na zmianę systemu ogrzewania

7 Wrzesień 2018

Do 30 września trwa II nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć polegających na zmianie systemu ogrzewania, oznacza to, że mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia mogą skorzystać z programu i wymienić swój stary piec na nowe ekologiczne źródła ciepła.

Przebudowa ulic Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza

6 Wrzesień 2018

Mieszkańcy osiedla na które składają się ulice Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza cieszą się z wykonanych nowych sieci kanalizacyjnych oraz nowych nawierzchni chodników i ulic.

Dzień Działkowca - ROD "Przylesie"

4 Wrzesień 2018

1 września w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Przylesie” odbył się piknik z okazji Dnia Działkowca. Był on okazją do wspólnej zabawy oraz miłego spędzenia czasu, a rodzinny klimat i wspaniała atmosfera sprawiły, iż wszyscy świetnie się bawili.

Dożynki Parafialne w Krzewinie

4 Wrzesień 2018

W sobotę, 1 września w Krzewinie odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Krzewinie. Tradycyjnie Starostowie Dożynek złożyli na ręce Księdza Proboszcza Marcina Kubów bochen chleba.

Dzień Działkowca - ROD "Marzenie"

29 Sierpień 2018

Dzień Działkowca - ROD "Marzenie"

Dzień Działkowca - ROD "Sasanka"

29 Sierpień 2018

Dzień Działkowca - ROD "Sasanka"