Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Strefa Rodzica

7 Październik 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego  Szpitala Gminnego w Bogatyni powstała sala, w której najmłodsi pacjenci oraz ich rodzice mogą w sposób bardzo komfortowy spędzać czas oraz zapomnieć o dolegliwościach i chorobach. Uroczyste otwarcie „Strefy Rodzica” miało miejsce w czwartek 6 października o godzinie 12.00. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie zgorzeleckim

6 Październik 2016

5 października na terenie województwa dolnośląskiego ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli internetowa platforma, która pozwoli przekazywać policjantom informacje o zaobserwowanych przez mieszkańców zagrożeniach na danym terenie. 

Pierwsi studenci i słuchacze w Zgorzelcu w roku akademickim 2016/2017

3 Październik 2016

W imieniu pracowników Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy pragnę ogłosić dobre wieści. W Regionalnym Ośrodku Edukacyjnym w Zgorzelcu w roku akademickim 2016/2017 uruchomiony zostanie kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na studiach magisterskich. Zajęcia rozpoczną się już w październiku br.

Szpital w Bogatyni bedzie miał Strefę Rodzica

26 Wrzesień 2016

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na terenie oddziału Dziecięcego Szpitala w Bogatyni ruszyły prace remontowe związane z realizacją programu. To już piętnasta realizacja projektu realizowanego w całej Polsce.

Świetlica Amarylis w Wolimierzu

20 Wrzesień 2016

Dnia 17 września "Świetlica Amarylis" zorganizowała wycieczkę do Wolimierza na warsztaty do "Szklanej Kuźni".

Pożegnanie Lata w Zatoniu

15 Wrzesień 2016

Dnia 10 września w Zatoniu odbył się Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata 2016" zorganizowany przez Radę Osiedlową nr 6 oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis".
Bardzo gorąco dziękujemy za współpracę Kołu Łowieckiemu "Diana".

Akademia z okazji Dnia Energetyka

6 Wrzesień 2016

Dzień Energetyka, czyli polskie święto branży energetycznej corocznie obchodzone jest również w gminie Bogatynia. W piątek, 2 września w Elektrowni Turów odbyła się oficjalna akademia na której gościli parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni oraz oczywiście pracownicy Turowa. 

Twórcze warsztaty

1 Wrzesień 2016

Wspaniała, słoneczna pogoda, uśmiech i zadowolenie towarzyszyły grupie seniorów oraz osób niepełnosprawnych działających w TPD  Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów w Bogatyni, którzy 31 sierpnia uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego w Spytkowie.

Inwestycje w bogatyńskich szklarniach

29 Sierpień 2016

Szklarnia w Bogatyni jest jedną z najnowocześniejszych tego typu inwestycji w Europie. Dzięki zastosowanym technologiom pomidory z bogatyńskich szklarni dostępne są przez cały rok.

Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia

16 Sierpień 2016

15 sierpnia to bardzo ważna data w polskim kalendarzu. Obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego upamiętnia zwycięską bitwę warszawską z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Informacja Regionalnego Ośrodka Edukacyjnego

9 Sierpień 2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom lokalnego społeczeństwa z inicjatywy Marcina Kęsy oraz Lucyny Cieślak, uruchomiony został Regionalny Ośrodek Edukacyjny w Zgorzelcu, który jest częścią Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W tej Uczelni kształcą się zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy z Europy, Azji oraz Afryki. W sumie w siedzibie Uczelni oraz 9 wydziałach zamiejscowych kształci się około 7 tysięcy osób.

Uroczysta akademia z okazji Święta Policji

22 Lipiec 2016

W czwartek 21 lipca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb współpracujących z policją, władz samorządowych, duchowieństwa oraz największych pracodawców w powiecie zgorzeleckim, a także delegacje Policji zagranicznych z Czech i Niemiec.

Wyniki zbiórki na rzecz Alana Urbaniaka

14 Lipiec 2016

Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej "Górnik Przywraca Nadzieje" informuje, że w wyniku prowadzonej w dniach 24-30 czerwca 2016 zbiórki publicznej na rzecz Alana Urbaniaka, zgodnie z zezwoleniem MSWiA nr 2016/2398/KS, zebrano kwotę 14 168,93 PLN.

Zapraszamy do Bogatyni

13 Lipiec 2016

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego Miasta i Gminy Bogatynia.

„Zakup prospołeczny”

12 Lipiec 2016

Na Dolnym Śląsku będzie więcej podmiotów ze znakiem „Zakup prospołeczny”. Zakup prospołeczny jest systemem certyfikacji, wyróżniającym produkty i usługi podmiotów ekonomii społecznej. Pomysłodawcą znaku jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, która podpisała umowę sublicencyjną z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej na przyznawanie znaku podmiotom z terenu Dolnego Śląska.

 

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna od 4 lipca do 2 sierpnia

5 Lipiec 2016

Od 4 lipca  w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i Szczytem NATO w Polsce wprowadzono tymczasową kontrolę na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Kontrola będzie trwała do 2 sierpnia 2016 r. Również od 4 lipca zawieszony został mały ruch graniczny na granicy z Ukrainą i Rosją. Względy są identyczne. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

Bezpłatne porady prawne

30 Czerwiec 2016

Szanowni Mieszkańcy,
informujemy, iż od 8 lipca 2016 roku, w każdy piątek w godzinach od 13:00-14:00 będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną.
Prawnik będzie udzielał informacji w siedzibie PiS przy ul. Daszyńskiego 2 (dawny budynek dworca PKS).

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego

30 Czerwiec 2016

29 czerwca br. w Elektrowni Turów odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego bloku energetycznego oraz oddanie do eksploatacji Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) dla bloków 4-6.

Dwie sesje Rady Miejskiej

27 Czerwiec 2016

We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyły się dwie sesje Rady Miejskiej. Pierwsza dotyczyła Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Gminnego programu przeciwdziałania narkomanii, druga natomiast to jedna z najważniejszych sesji w ciągu całego 2016 roku, czyli sesja absolutoryjna. 

Zamknięcie drogi

20 Czerwiec 2016

W związku z organizacją tegorocznych Bogatyńskich Dni Węgla i Energii KARBONALIA 2016 informujemy, iż od godziny 6:00 w dniu 20.06.2016r. do godziny 6:00 w dniu 28.06.2016r. nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ulic: Daszyńskiego, Sportowej, Traugutta i części ul. Kusocińskiego.