Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Święto myśliwych

16 Listopad 2015

Jak każdego roku myśliwi z Bogatyni świętowali dzień swojego patrona, którym jest św. Hubert. Tegoroczne obchody odbyły się 14 listopada i były okazją do podziękowań, gratulacji i wspomnień. 

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

13 Listopad 2015

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 

Dojazd na uroczystość

5 Listopad 2015

Harmonogram transportu mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 roku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.30 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Walczyli o puchar

29 Październik 2015

Sportowa rywalizacja i wspaniałe emocje towarzyszyły drużynom, które 28 października walczyły o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. 

„Przyjazna Gmina 2015” oraz „Samorządowiec 25-lecia”

22 Październik 2015

21 i 22 października w Świdnicy odbyła się konferencja przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej. Kongres umożliwi szeroką debatę przedstawicieli wszystkich środowisk działających w turystyce, pozwoli na dokonanie oceny funkcjonowania sektora usług turystycznych w Polsce oraz wskazanie kierunków rozwoju polskiej  turystyki na kolejne lata.

Remonty w Porajowie - Remiza OSP oraz ulice Poniatowskiego i Górnicza

1 Październik 2015

Strażacy z Porajowa już niebawem będą wyruszali na akcje ratunkowe, z nowej, świeżo wyremontowanej remizy. 

Kolejny oddział w remoncie

30 Wrzesień 2015

Trwa remont kolejnego oddziału w bogatyńskim szpitalu. Prace są bardzo zaawansowane. Podobnie, jak w przypadku oddziału chirurgicznego, porodówki czy też izby przyjęć, obecnie gruntownie modernizowany jest oddział noworodkowy i położniczy.   

Pożegnanie lata na Osiedlu nr 6

29 Wrzesień 2015

19 września Rada Osiedla Nr 6 oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" zorganizowało festyn "Pożegnanie lata" - dla mieszkańców naszego osiedla, i nie tylko.

70-lecie PSP nr 1 w Bogatyni

28 Wrzesień 2015

W piątek 25 września odbyły się uroczyste obchody 70-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni. 70-lecie rozpoczęło się mszą świętą w intencji szkoły, która odbyła się o godzinie 8.00 w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Dożynki w Działoszynie

22 Wrzesień 2015

19 września br. mieszkańcy Działoszyna świętowali dożynki. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Bartłomieja. Po mszy św. zebrani przemaszerowali wraz z dożynkowym korowodem na plac, gdzie na ręce burmistrza Andrzeja Grzmielewicza starostowie dożynek przekazali chleb z tegorocznych zbiorów. 

Radni o strefie ekonomicznej

16 Wrzesień 2015

15 września o godzinie 14 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia odbyła się XVII Sesja obecnej kadencji samorządu. Sesja miała tryb nadzwyczajny i dotyczyła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie do obszaru Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości nieruchomości gruntowych położonych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Dzień Energetyka AKTUALIZACJA WIDEO

15 Wrzesień 2015

Uroczysta akademia z okazji Dnia Energetyka odbyła się 11 września br. w sali widowiskowej Elektrowni Turów. T radycyjnie uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odegrania przez orkiestrę zakładową hymnu energetyków.

Święto Plonów - Dożynki Gminne 2015

14 Wrzesień 2015

Dożynki, czyli Święto Plonów to ludowe uroczystości połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W naszej gminie rolnicy również dziękowali za dary ziemi. W sobotę 12 września w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyły się coroczne Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy w Markocicach, po której starostowie dożynek przekazali na ręce gospodarza – burmistrza Andrzeja Grzmielewicza - bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych zbóż.

Rodzinne Ogrody Działkowe - Działkowcy świętują. AKTUALIZACJA

7 Wrzesień 2015

Tradycyjnie już na przełomie sierpnia i września obchodzony jest Dzień Działkowca. Jak co roku działkowcy z terenu naszej gminy świętują zakończenie sezonu. Uroczyste spotkania odbywały się we wszystkich ogrodach działkowych. 

"Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych"

7 Wrzesień 2015

„Cierpienie musi być przyjmowane z godnością”

W sobotę 5 września odbyła się XVI Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Jak każdego roku bardzo liczną grupę pielgrzymów stanowili Bogatynianie, którzy pod bacznym okiem pani Emilii Kurzątkowskiej uczestniczyli w uroczystościach. Pielgrzymka była również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych”.

Okrągły jubileusz - 350 lat Wyszkowa

3 Wrzesień 2015

Okrągły jubileusz

350 lat istnienia Wyszkowa to doskonała okazja do świętowania i zorganizowania wspólnej zabawy. W sobotę, 29 sierpnia mieszkańcy Wyszkowa obchodzili okrągły jubileusz, który rozpoczął się mszą św. w kaplicy w Wyszkowie. 

Rada Osiedla nr 8 - Zakończenie lata

3 Wrzesień 2015

W sobotę, 29 sierpnia odbył się Festyn zorganizowany przez nowo powstałą Radę Osiedla nr 8. Zabawa pod hasłem „Zakończenie lata” obfitowała w atrakcje, konkursy i przede wszystkim dobrą zabawę. 

Razem od ponad pół wieku

3 Wrzesień 2015

Złote Gody to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół. Para, która wspólnie przeżyła pół wieku, niezmiennie od lat dzieli się radościami, ale również stawia czoła codziennym trudnościom i troskom. Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, dlatego właśnie święto 50-tej rocznicy pożycia małżeńskiego nazwano Złotymi Godami. 

Inauguracja roku szkolnego

2 Wrzesień 2015

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września oficjalnie rozpoczął się rok szkolny, gminne inauguracja roku odbyła się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie. Po dwóch miesiącach wypoczynku uczniowie wrócili do szkolnych ławek, teraz czeka ich dziesięć miesięcy nauki i wytężonej pracy.

Dożynki w Porajowie

2 Wrzesień 2015

Dożynki w Porajowie - Święto rolników

Dożynki to wielkie święto wszystkich rolników, które jest doskonałą okazją do integracji oraz zasłużoną porą wytchnienia. 29 sierpnia br. dożynki obchodzili mieszkańcy Porajowa, uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa .