Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

„Kolędy Pospieszalskich”

4 Styczeń 2016

Wyjątkowy, niepowtarzalny i bardzo poruszający. Taki właśnie był koncert „Kolędy Pospieszalskich”, który odbył się w niedzielę 3 stycznia w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Oświadczenie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

28 Grudzień 2015

W związku z licznymi atakami skierowanymi w Samorząd Bogatyni, które nasiliły się w ostatnim okresie ze strony portalu internetowego www.e-bogatynia.pl oświadczam, iż informacje tam zawarte są szczątkowe, nierzetelne, a wręcz mijające się z prawdą. Wszystkie działania Samorządu Bogatyni są przejrzyste i skierowane na dobro mieszkańców oraz rozwój naszego Miasta i Gminy. Większość tych ataków spowodowana jest brakiem zawarcia umowy o współpracy pomiędzy Gminą Bogatynia, a redakcją portalu www.e-bogatynia.pl. Informuję, iż wywieranie jakichkolwiek nacisków na samorząd, a w szczególności na moją osobę jest odbierane jako zamach na samorządność w Bogatyni. Działania tego typu spotykają się ze stanowczym sprzeciwem i nie będą przeze mnie tolerowane,  a wszelkie formy wywierania presji kierowane są do rozpatrzenia przez odpowiednie organa sprawiedliwości.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz

Wigilia Bractwa Ziemi Bogatyńskiej oraz Stowarzyszenia DOLTEX

22 Grudzień 2015

W sobotę, 19 grudnia odbyła się wigilia zorganizowana przez Bractwo Ziemi Bogatyńskiej oraz Stowarzyszenie Byłych Pracowników Zakładów Bawełnianych DOLTEX.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 6

21 Grudzień 2015

W czwartek, 17 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 6.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 1

21 Grudzień 2015

W czwartek, 17 grudnia odbyła się wigilia zorganizowana przez Radę Osiedla nr 1.

Przekazanie radiowozu

21 Grudzień 2015

W piątek 18 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla bogatyńskich policjantów. Samochód oznakowany marki Skoda Yeti, będzie wzmocnieniem działań realizowanych przez policjantów prewencji. Został sfinansowany ze środków przekazanych przez władze samorządowe Bogatyni oraz ze środków budżetowych Policji.

Wigilia Klubu Seniora Serbinów

16 Grudzień 2015

We wtorek, 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora Serbinów. W wigilii uczestniczyli członkowie Klubu oraz licznie zaproszeni goście. Spotkanie kolędami uświetnił występ zespołu "Niezapominajki".

Wigilia Sołectwa Sieniawka

16 Grudzień 2015

We wtorek, 15 grudnia odbyła się Wigilia Sołectwa Sieniawka.

Mikołaj jest wśród nas

15 Grudzień 2015

Mikołaj dla dzieci z Rodzin Zastępczych w tym roku znowu stanął na wysokości zadania. Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków czyli wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca.

Wigilia Związku Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni

15 Grudzień 2015

W poniedziałek, 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni.

II Bogatyński Konkurs Pięknego Czytania Prozy

4 Grudzień 2015

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” pisała Maria Dąbrowska.

Taką możliwość czytania stworzył II Bogatyński Konkurs Pięknego Czytania Prozy dla Dorosłych, który odbył się 2 grudnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Bogatyni.

Barbórka 2015

2 Grudzień 2015

Początek grudnia to czas kiedy swoje wielkie święto obchodzą wszyscy górnicy. Barbórka to nieodzowny element kopalnianej codzienności i moment kiedy ożywają najpiękniejsze tradycje, odbywają się uroczyste akademie i bale barbórkowe.   

VII Bogatyńskie Dyktando dla Dorosłych

1 Grudzień 2015

W sobotę 28 listopada w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna, VII już edycja Bogatyńskiego Dyktanda dla Dorosłych. Tym razem uczestnicy mierzyli się z zagadkami ortograficznymi ukrytymi w tekście pt.: "Muzyczne mrzonki pseudoartysty".

Relacja z sesji Rady Miejskiej - 24.11.2015 (VIDEO)

25 Listopad 2015

W czwartek 24 listopada odbyła się 22 sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. Sesja rozpoczęła się od bardzo miłego akcentu jakim było uroczyste nagrodzenie uczestników projektu „Śladami przeszłości”. 

MarszoGra Szlachetnej Paczki w Bogatyni

23 Listopad 2015

W Bogatyni, tak jak w całej Polsce, w sobotę 21 listopada odbył się masz Szlachetnej Paczki mający na celu rozpromowanie projektu oraz świętowanie z powodu otwarcia tego dnia na stronie szlachetnapaczka.pl  BAZY RODZIN - czyli opisów rodzin potrzebujących pomocy.

Hałda Jazz 2015

17 Listopad 2015

W miniony weekend tj. 13, 14 listopada w Bogatyni odbyła się już 8 edycja Festiwalu Hałda Jazz. Przez dwa dni Bogatynia stała się stolicą jazzu i zabrała wsystkich fanów tego gatunku do świata nadzwyczajnych dźwięków i aranżacji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z pierwszego dnia Festiwalu. Jest to fragment koncertu Laury Cubi hiszpańskiej kompozytorki i wokalistki mieszkającej na stałe w hiszpańskiej Valencii i wielkiego formatu naszego rodzimego saksofonisty Adam Wendta.

Święto myśliwych

16 Listopad 2015

Jak każdego roku myśliwi z Bogatyni świętowali dzień swojego patrona, którym jest św. Hubert. Tegoroczne obchody odbyły się 14 listopada i były okazją do podziękowań, gratulacji i wspomnień. 

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

13 Listopad 2015

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 

Dojazd na uroczystość

5 Listopad 2015

Harmonogram transportu mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 roku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.30 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Walczyli o puchar

29 Październik 2015

Sportowa rywalizacja i wspaniałe emocje towarzyszyły drużynom, które 28 października walczyły o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.