Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Okrągły jubileusz - 350 lat Wyszkowa

3 Wrzesień 2015

Okrągły jubileusz

350 lat istnienia Wyszkowa to doskonała okazja do świętowania i zorganizowania wspólnej zabawy. W sobotę, 29 sierpnia mieszkańcy Wyszkowa obchodzili okrągły jubileusz, który rozpoczął się mszą św. w kaplicy w Wyszkowie. 

Rada Osiedla nr 8 - Zakończenie lata

3 Wrzesień 2015

W sobotę, 29 sierpnia odbył się Festyn zorganizowany przez nowo powstałą Radę Osiedla nr 8. Zabawa pod hasłem „Zakończenie lata” obfitowała w atrakcje, konkursy i przede wszystkim dobrą zabawę. 

Razem od ponad pół wieku

3 Wrzesień 2015

Złote Gody to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół. Para, która wspólnie przeżyła pół wieku, niezmiennie od lat dzieli się radościami, ale również stawia czoła codziennym trudnościom i troskom. Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, dlatego właśnie święto 50-tej rocznicy pożycia małżeńskiego nazwano Złotymi Godami. 

Inauguracja roku szkolnego

2 Wrzesień 2015

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września oficjalnie rozpoczął się rok szkolny, gminne inauguracja roku odbyła się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie. Po dwóch miesiącach wypoczynku uczniowie wrócili do szkolnych ławek, teraz czeka ich dziesięć miesięcy nauki i wytężonej pracy.

Dożynki w Porajowie

2 Wrzesień 2015

Dożynki w Porajowie - Święto rolników

Dożynki to wielkie święto wszystkich rolników, które jest doskonałą okazją do integracji oraz zasłużoną porą wytchnienia. 29 sierpnia br. dożynki obchodzili mieszkańcy Porajowa, uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa .

Festyn Parafialny

26 Sierpień 2015

22 sierpnia na wzgórzu obserwator odbył się festyn parafialny organizowany przez parafię św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bogatyni. W sobotnie popołudnie wielu parafian i mieszkańców Bogatyni zgromadziło się, aby po raz kolejny wspólnie się bawić.

Akcja Lato - Bogatyński Ośrodek Kultury

25 Sierpień 2015

Tegoroczna Akcja Lato dobiegła końca. Najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia przez 2 miesiące mogli korzystać z atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych. 

Święto Wojska Polskiego (wideo i foto)

19 Sierpień 2015

Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej to jedno z ważniejszych świąt państwowych w ciągu roku. 

5 lat od powodzi tysiąclecia (wideo i foto)

7 Sierpień 2015

Dzisiaj 7 sierpnia 2015 roku mija dokładnie pięć lat od powodzi jaka nas nawiedziła. Ten dramatyczny dla wszystkich bogatynian czas utkwił w naszej pamięci i z pewnością pozostanie jeszcze na długie lata. W tę rocznicę, poprzez prezentowany film i zdjęcia chcemy przypomnieć Państwu to czego doświadczyliśmy pięć lat temu.

Akcja Lato 2015 - OSiR

23 Lipiec 2015

Wakacje w mieście

Słoneczna pogoda, przyjazna atmosfera i moc atrakcji, tak w skrócie można podsumować kończący się właśnie pierwszy miesiąc Akcji Lato organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. 

XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych na Dolnym Śląsku

13 Lipiec 2015

Stypendia pomostowe skierowane są do uzdolnionych maturzystów, którzy po raz pierwszy podeszli i zdali egzamin maturalny w roku 2015, mieszkają w małych miejscowościach Dolnego Śląska (poniżej 20 tys. mieszkańców) oraz dostali się na I rok studiów dziennych magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia do nadawania tytułu naukowego magistra.

Spotkanie w sprawie pracy - 9 lipca

3 Lipiec 2015

Firma Edymax poszukuje pracowników produkcji i montażu do fabryk w Czechach.

Kolejny wyśpiewany sukces Mirelli Puchowskiej

30 Czerwiec 2015

21 czerwca młoda bogatynianka Mirella Puchowska wzięła udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego ,,Wciąż blisko nas'' w Komprachcicach koło Opola, w którym zajęła 3 miejsce.  

Najważniejsza sesja w roku

26 Czerwiec 2015

Jednogłośnie za absolutorium. Najważniejsza sesja w roku

25 czerwca bieżącego roku odbyła się najważniejsza sesja Rady Miejskiej w roku 2015.  Absolutorium udzielone burmistrzowi przez radnych stwierdza prawidłowość działania finansowego organu wykonawczego jakim jest Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Wypoczynek i zwiedzanie

24 Czerwiec 2015

W dniach od 22.05-07.06.2015 grupa 48 osób przebywała na wybrzeżu Adriatyku w Rimini. Turnus rehabilitacji społecznej, z bogatym programem, przyciągnął zróżnicowane grono osób. Najmłodszy uczestnik na turnusie skończył 7 lat, pozostali to w różnym wieku dzieci, młodzież, niepełnosprawni, seniorzy i osoby zaprzyjaźnione z kilku miejscowości.

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

23 Czerwiec 2015

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Tegoroczna edycja odbyła się 20 czerwca na stadionie przy ul. Białogórskiej.

Międzynarodowy Turniej Piłkarski

18 Czerwiec 2015

W piątek, 12 czerwca na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji na ulicy Białogórskiej w Bogatyni odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu .

Komisja ds. Revity Bio

15 Czerwiec 2015

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, Radni na wniosek Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza podjęli uchwałę powołującą komisję, która ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące spółki Revita Bio.

Uroczytość Rocznicowa w Działoszynie

15 Czerwiec 2015

Wzruszające i bardzo podniosłe wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 14 czerwca w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Działoszynie. Była to uroczystość rocznicowa odprawienia w działoszyńskim Kościele Mszy Świętej prymicyjnej przez błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko – patrona Solidarności. 

Dzień Dziecka w RO nr 5

15 Czerwiec 2015

W sobotę, 6 czerwca br. na boisku w Markocicach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Osiedla nr 5, która przygotowała mnóstwo różnorodnych atrakcji.