Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Hubertus 2017

20 Listopad 2017

17 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Myśliwych, Leśników i Jeźdźców Hubertus 2017 połączona z pięknym Jubileuszem 70-lecia działalności Koła Łowieckiego „Diana” w Bogatyni.

Narodowe Święto Niepodległości

14 Listopad 2017

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Dzień upamiętniający powrót Polski na mapy świata po 123 latach zaborów. Data symboliczna i bardzo znacząca dla historii naszego kraju. 

Dzień Seniora 2017

14 Listopad 2017

Z okazji Dnia Seniora składam Państwu najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, radości, optymizmu, a także wszelkiej pomyślności. Życzę by każdy dzień wypełniony był szacunkiem i wdzięcznością, a także ludzką życzliwością. Niech zawsze otaczają Państwa ludzie pogodni, radośni i uśmiechnięci.

Spotkanie w sprawie dotacji na zmianę systemu ogrzewania

19 Październik 2017

W środę 18 października w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dotyczące dotacji na zmianę systemu ogrzewania. Moderatorem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Odsłonięcie pomnika w Sieniawce

16 Październik 2017

W piątek, 13 października w Sieniawce odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary terroru hitlerowskiego. Historia tego miejsca sięga 1937 roku, kiedy to podjęto decyzję o budowie koszar dla piechoty i kawalerii. Budynki w 1941 roku zajęto na potrzeby obozu pracy. W 1943 roku koszarami zainteresowały się zakłady Junkers z Dessau gdzie postanowiono rozbudować istniejące budynki. W 1944 rozpoczęto tutaj produkcję silników i podzespołów do samolotów.

Wakacje z SKG "Amarylis"

11 Październik 2017

Drodzy czytelnicy minęły wakacje czas urlopów i odpoczynku, czas wracać do szarej rzeczywistości. W tym roku Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" podczas wakacji plan wypoczynku spełniło na 100%.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

29 Wrzesień 2017

ZASADY KORZYSTANIA Z NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni informuje, że od dnia 1 października 2017 roku w tutejszej placówce Szpitala Gminnego zostaje uruchomiona Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.

Jubileusz Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki

28 Wrzesień 2017

Jubileusz 15-lecia istnienia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki to szczególna uroczystość. To wielkie święto tych, którzy w swojej działalności zawsze kierują się najszczytniejszymi ideami służenia społeczeństwu i propagowania zdrowego stylu życia.  

25 lat Kościoła w Trzcińcu

25 Wrzesień 2017

Bardzo podniosła i refleksyjna uroczystość miała miejsce w niedzielę 24 września. Minęło dokładnie 25 lat od wybudowania i konsekracji Kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Bogatyni. Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył Ks. Biskup Marek Mendyk. Licznie przybyli Parafianie oraz Goście dziękowali za minione ćwierćwiecze.

"Wzorowa Gmina"

20 Wrzesień 2017

Gmina Bogatynia otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy”. Tytuł został przyznany w kategorii: Służba Zdrowia. Uroczysta Gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się we wtorek 19 września w Zamku Topacz w Kobierzycach. Konkurs „Wzorowa Gmina” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Remont ulicy Ogrodowej w Porajowie (WIDEO)

19 Wrzesień 2017

W Porajowie trwa remont ulicy Ogrodowej.

Spotkanie Sybiraków

18 Wrzesień 2017

W tym roku obchodzona jest 78. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, 17 września obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka. Jak co roku Członkowie Bogatyńskiego Oddziału Związku Sybiraków zorganizowali spotkanie by wspólnie, często w zadumie wrócić do tych najtragiczniejszych wspomnień. 18 września w siedzibie Koła zebrali się szanowni Sybiracy, zaproszeni goście oraz przyjaciele.

Rozpoczęcie prac

15 Wrzesień 2017

Rozpoczęły się prace związane z budową otwartego kąpieliska w Bogatyni.

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka

11 Wrzesień 2017

8 wrześnie w Elektrowni Turów odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odegrania przez orkiestrę zakładową hymnu energetyków.

"Amarylis" z dziećmi w Karpaczu

7 Wrzesień 2017

Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" zorganizowało po raz kolejny wczasy dla dzieci, tym razem w Karpaczu.

Podpisano porozumienie dotyczące remontu dróg nr 352 i 354

30 Sierpień 2017

We wtorek 29 sierpnia o godzinie 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni podpisano porozumienie w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminy Bogatynia dla Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania pod nazwą: „Modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka i nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia wraz z ulicą Schramstrasse w Zittau.

Sesja Rady Miejskiej

24 Sierpień 2017

W środę 23 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. 

Wyruszyli z pomocą

24 Sierpień 2017

Na hasło „Musimy pomóc” rzucone przez Artura Siwaka odpowiedziało natychmiast wiele osób i instytucji, które zaangażowały się w pomoc. Zorganizowana została akcja zbiórki rzeczy niezbędnych do usuwania skutków ostatnich nawałnic, które dotknęły między innymi miejscowość Sulęczyno - gminę wiejską w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim. Aby nasza pomoc dotarła do potrzebujących bogatynianie musieli pokonać prawie 600 km. 

„Energetyczny Tornister”

21 Sierpień 2017

Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, w szczególności jednak dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają szkolną przygodę.

Deklaracje do pobrania

21 Sierpień 2017

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia dotyczącym złożenia: