Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Wigilia w Radzie Osiedla nr 7

5 Grudzień 2017

W sobotę, 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 7.

Nowe urządzenie Straży Miejskiej

5 Grudzień 2017

We wtorek 5 grudnia w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni Burmistrz Andrzej Grzmielewicz przekazał dla Straży Miejskiej urządzenie rozruchowe – tzw. booster.  Urządzenie będzie pomocne zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie wiele razy zdarza się, że akumulatory naszych samochodów odmawiają posłuszeństwa.

DRODZY GÓRNICY TUROWA

4 Grudzień 2017

DRODZY GÓRNICY TUROWA,
z okazji Górniczego Święta Barbórki składam Wam wyrazy szacunku i uznania. Przyjmijcie Państwo najserdeczniejsze życzenia pomyślności, wytrwałości, ale również satysfakcji z wykonywania trudnej i niezwykle odpowiedzialnej pracy.

Dodatkowy seans „Mikołajkowy”

30 Listopad 2017

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na dodatkowy „Mikołajkowy” seans kinowy. Środa, 6 grudnia, godzina 18.00.

Dzień Pracownika Socjalnego

21 Listopad 2017

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna okazja do złożenia wyrazów uznania za Państwa pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Składam podziękowania za profesjonalne zaangażowanie w wypełnianiu ważnej, społecznej misji, która polega na wspieraniu oraz niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym.

Hubertus 2017

20 Listopad 2017

17 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Myśliwych, Leśników i Jeźdźców Hubertus 2017 połączona z pięknym Jubileuszem 70-lecia działalności Koła Łowieckiego „Diana” w Bogatyni.

Narodowe Święto Niepodległości

14 Listopad 2017

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Dzień upamiętniający powrót Polski na mapy świata po 123 latach zaborów. Data symboliczna i bardzo znacząca dla historii naszego kraju. 

Dzień Seniora 2017

14 Listopad 2017

Z okazji Dnia Seniora składam Państwu najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, radości, optymizmu, a także wszelkiej pomyślności. Życzę by każdy dzień wypełniony był szacunkiem i wdzięcznością, a także ludzką życzliwością. Niech zawsze otaczają Państwa ludzie pogodni, radośni i uśmiechnięci.

Spotkanie w sprawie dotacji na zmianę systemu ogrzewania

19 Październik 2017

W środę 18 października w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie dotyczące dotacji na zmianę systemu ogrzewania. Moderatorem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Odsłonięcie pomnika w Sieniawce

16 Październik 2017

W piątek, 13 października w Sieniawce odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary terroru hitlerowskiego. Historia tego miejsca sięga 1937 roku, kiedy to podjęto decyzję o budowie koszar dla piechoty i kawalerii. Budynki w 1941 roku zajęto na potrzeby obozu pracy. W 1943 roku koszarami zainteresowały się zakłady Junkers z Dessau gdzie postanowiono rozbudować istniejące budynki. W 1944 rozpoczęto tutaj produkcję silników i podzespołów do samolotów.

Wakacje z SKG "Amarylis"

11 Październik 2017

Drodzy czytelnicy minęły wakacje czas urlopów i odpoczynku, czas wracać do szarej rzeczywistości. W tym roku Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" podczas wakacji plan wypoczynku spełniło na 100%.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

29 Wrzesień 2017

ZASADY KORZYSTANIA Z NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni informuje, że od dnia 1 października 2017 roku w tutejszej placówce Szpitala Gminnego zostaje uruchomiona Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.

Jubileusz Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki

28 Wrzesień 2017

Jubileusz 15-lecia istnienia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki to szczególna uroczystość. To wielkie święto tych, którzy w swojej działalności zawsze kierują się najszczytniejszymi ideami służenia społeczeństwu i propagowania zdrowego stylu życia.  

25 lat Kościoła w Trzcińcu

25 Wrzesień 2017

Bardzo podniosła i refleksyjna uroczystość miała miejsce w niedzielę 24 września. Minęło dokładnie 25 lat od wybudowania i konsekracji Kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Bogatyni. Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył Ks. Biskup Marek Mendyk. Licznie przybyli Parafianie oraz Goście dziękowali za minione ćwierćwiecze.

"Wzorowa Gmina"

20 Wrzesień 2017

Gmina Bogatynia otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy”. Tytuł został przyznany w kategorii: Służba Zdrowia. Uroczysta Gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się we wtorek 19 września w Zamku Topacz w Kobierzycach. Konkurs „Wzorowa Gmina” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Remont ulicy Ogrodowej w Porajowie (WIDEO)

19 Wrzesień 2017

W Porajowie trwa remont ulicy Ogrodowej.

Spotkanie Sybiraków

18 Wrzesień 2017

W tym roku obchodzona jest 78. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, 17 września obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka. Jak co roku Członkowie Bogatyńskiego Oddziału Związku Sybiraków zorganizowali spotkanie by wspólnie, często w zadumie wrócić do tych najtragiczniejszych wspomnień. 18 września w siedzibie Koła zebrali się szanowni Sybiracy, zaproszeni goście oraz przyjaciele.

Rozpoczęcie prac

15 Wrzesień 2017

Rozpoczęły się prace związane z budową otwartego kąpieliska w Bogatyni.

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka

11 Wrzesień 2017

8 wrześnie w Elektrowni Turów odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odegrania przez orkiestrę zakładową hymnu energetyków.

"Amarylis" z dziećmi w Karpaczu

7 Wrzesień 2017

Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" zorganizowało po raz kolejny wczasy dla dzieci, tym razem w Karpaczu.