Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Nowy sołtys w Porajowie

29 Marzec 2017

W poniedziałek 27 marca o godz. 17.00  odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców Sołectwa Porajów, którego celem był wybór nowego sołtysa. Spotkanie oraz wybory miały związek z rezygnacją dotychczasowego sołtysa Mateusza Smosarskiego. 

Nowa ginekologia w bogatyńskim szpitalu

20 Marzec 2017

W uroczystej atmosferze, w otoczeniu personelu szpitalnego oraz zaproszonych gości, przecinając symboliczną wstęgę 17 marca dokonano oficjalnego otwarcia oddziału ginekologicznego Szpitala Gminnego w Bogatyni.

Dzień Kobiet w Radzie Osiedla nr 6

16 Marzec 2017

Rada Osiedlowa nr 6 zorganizowała dnia 10 marca w Domu Kultury w Zatoniu zabawę dla naszych Pań z okazji Dnia Kobiet.

Najserdeczniejsze życzenia

8 Marzec 2017

Życzenia Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z okazji Dnia Kobiet.

Zmarł Ksiądz Biskup Tadeusz Rybak

8 Marzec 2017

Dnia 7 marca 2017 roku, po długiej chorobie, zmarł biskup-senior Tadeusz Rybak - Pierwszy Biskup Legnicki.
Pragnę z powodu tej wielkiej straty wyrazić głęboki żal i ubolewanie.

Cena za wodę i odprowadzanie ścieków bez zmian - WIDEO

28 Luty 2017

W poniedziałek 27 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 54 sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. Program sesji obejmował podjęcie wielu uchwał, wśród których znajdowały się również te związane z dopłatami za wodę i odprowadzane ścieki.

"Życie się o nas upomniało"

21 Luty 2017

W związku z realizacją projektu „Życie się o nas upomniało” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach 9.1 Aktywna integracja - zapraszamy do udziału osoby zamieszkałe na terenie Powiatu Zgorzeleckiego i Lubańskiego.

Komunikat dotyczący zmian nazw ulic w Mieście i Gminie Bogatynia - MAPKA

17 Luty 2017

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt.13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2016 roku poz. 446 ze zm.) Rada Miejska w Bogatyni w dniu 19 stycznia 2017 roku podjęła 13 uchwał w sprawie zmian nazw ulic w Mieście i Gminie Bogatynia. Uchwały po akceptacji Wojewody Dolnośląskiego zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego w dniu 31 stycznia 2017 roku.

Remont oddziału ginekologicznego

15 Luty 2017

Już niebawem po kapitalnym remoncie oddany zostanie do użytku oddział ginekologiczno-położniczy bogatyńskiego szpitala. Część położnicza oddziału już od roku służy pacjentkom, natomiast obecnie kompleksowo remontowana jest część ginekologiczna.  

Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie informuje

14 Luty 2017

Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie informuje o możliwości skorzystania z form wsparcia dla osób doświadczających przemocy.

Sesja Rady Miejskiej

9 Luty 2017

W środę 8 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 52 sesja VII kadencji bogatyńskiego samorządu. W porządku obrad znalazło się bardzo wiele istotnych dla gminy kwestii. 

Ginekologia na ukończeniu (wideo)

7 Luty 2017

Już niebawem, około 20 marca do użytku zostanie oddany oddział ginekologiczno-położniczy bogatyńskiego szpitala po kapitalnym remoncie. Prace nad tą inwestycją trwały kilka miesięcy. 

Piękny Jubileusz

9 Styczeń 2017

Jubileusz 100 lat życia to niecodzienna i bardzo doniosła uroczystość. W Bogatyni swoje setne urodziny 9 stycznia 2017 roku obchodziła pani Władysława Bielicka.

Budżet Gminy i Miasta Bogatynia na 2017 rok uchwalony.

30 Grudzień 2016

W czwartek 29 grudnia oraz w piątek 30 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyły się dwie sesje Rady Miejskiej. 

35 lat po wprowadzeniu stanu wojennego

13 Grudzień 2016

13 grudnia 1981 roku o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego mówiące o powołaniu Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Mija właśnie 35 lat od tamtych wydarzeń. W całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary tego okresu. Również w Bogatyni w niedzielę 11 grudnia uczczono pamięć ofiar stanu wojennego w Polsce. Uroczystą Mszą św. w intencji górników Turowa i ich rodzin oraz upamiętniającą ofiary stanu wojennego w Polsce rozpoczęły się obchody związane z 13 grudnia. 

Wigilia Sybirackiej Rodziny

12 Grudzień 2016

W sobotę, 10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się tradycyjna wigilia Sybirackiej Rodziny. Spotkanie uświetnił występ dzieci z PSP nr 1.

Świetlica Amarylis w fabryce bombek

9 Grudzień 2016

Dnia 2 grudnia Świetlica Amarylis zorganizowała dla dzieci wycieczkę autokarem do Fabryki Bombek VITABIS w Złotoryi. W wycieczce uczestniczyło 55 osób.

Działoszynianie na Międzynarodowych Targach Rolniczych

7 Grudzień 2016

25 listopada 2016 roku w Nadarzynie koło Warszawy odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze połączone z obchodami Jubileuszu 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych w Polsce. Region jeleniogórski i wałbrzyski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Działoszyna wraz z zespołem "Działoszynianie". W wyjeździe udział brały również przedstawicielki KGW z Kopaczowa i Bratkowa.

Barbórka 2016 w Turowie (wideo i foto)

5 Grudzień 2016

2 grudnia w Kopalni Węgla Brunatnego Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji Barbórki. W obchodach udział wzięli pracownicy kopalni, samorządowcy, związkowcy, duchowieństwo oraz władze PGE GiEK S.A.

Przyłącz się do akcji - zostań Darczyńcą

28 Listopad 2016

Lider i wolontariusze Szlachetnej Paczki z terenu powiatu zgorzeleckiego zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Szlachetnej Paczce jako Darczyńca.