Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Nakrętki dla Hospicjum. Pomóż Gabrysi z Sieniawki

22 Kwiecień 2016

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz kolejny ogłasza akcję „Nakrętki dla Hospicjum”. Podopieczną Fundacji jest również Gabrysia z Sieniawki. Zebrane nakrętki należy dostarczyć do:

- w przypadku Bogatyni - do Urzędu Miasta i Gminy, ul. Daszyńskiego 1, pokój nr 3

- w przypadku Sołectw - do Świetlic Wiejskich

Pneumokokom mówimy: Szczepimy!

21 Kwiecień 2016

Warszawa, 22 marca 2016 roku
KOMUNIKAT PRASOWY
Fundacja Aby żyć , organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!”  po raz kolejny podjęła działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.

Masz MOC, by nieść POMOC

19 Kwiecień 2016

Za ścianą słyszysz krzyki. Po pewnym czasie milkną, a Ty idziesz spać. Na ulicy rodzic szarpie dziecko. Przechodzisz obok. Przecież to on je wychowuje. W szkole grupa uczniów obrała najsłabszego na cel - wyzywa go i popycha każdego dnia. A Ty nie reagujesz, żeby nie wyjść na frajera. Ile takich sytuacji widziałaś/eś? Przemoc nadal jest tematem TABU. Usłysz niemy krzyk tych, którzy boją się poprosić o pomoc. A może ktoś krzywdzi Ciebie?

„Czytanie Bogatyni”

19 Kwiecień 2016

„Czytanie miasta” to projekt realizowany w siedmiu miastach Dolnego Śląska w ramach programu Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016. Bogatynia jest jednym z miast, z którym naukowcy nawiązali współpracę. Koordynatorką i autorką projektu jest dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Pomniki Przyrody w naszej gminie - spotkanie organizacyjne

19 Kwiecień 2016

Na spotkanie organizacyjne najliczniej przybyli sami inicjatorzy - członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bogatyńskiej oraz panie: Elżbieta Janicka i Joanna Zając z Liceum Ogólnokształcącego, a także pan Zbigniew Szklarek. W projekt zaangażowany jest również pan Marek Łabędź - prezes Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Zgorzelcu oraz pan Piotr Ernest - wicedyrektor naszego „Górnika”, którzy nie mogli być obecni.

„Nestle porusza Polskę”. Zagłosuj na lokalizację Gminy Bogatynia!

11 Kwiecień 2016

Wystartował projekt „Nestle porusza Polskę”. W ramach projektu firma zorganizowała konkurs dla gmin, w którym do wygrania będzie 16 siłowni terenowych (siłownia na świeżym powietrzu).

Wspaniała zabawa i szczytny cel

17 Marzec 2016

Wspaniała zabawa i szczytny cel - tak wspominają uczestnicy Bal Charytatywny, który odbył się 29 stycznia 2016 roku w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku, który został zorganizowany w szczytnym celu - zbiórki środków finansowych na zakup karetki dla bogatyńskiego szpitala.

Pomniki przyrody w naszej gminie!

17 Marzec 2016

Ogłaszamy nabór chętnych do udziału w projekcie pt. „Pomniki przyrody w gminie Bogatynia”. Podstawą naszego działania jest wniosek o realizację inicjatywy lokalnej pozytywnie przyjęty przez władze gminy.

„Sołtys Roku 2015”

14 Marzec 2016

Pani Modesta Świdnicka z Lutogniewic została „Sołtysem Roku 2015”, w konkursie organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. 11 marca 2016 roku w Dzień Sołtysa odbyła się uroczysta Gala Finałowa. W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu Pani Modesta odebrała statuetkę lidera konkursu.

Retrospekcja minionych lat

9 Marzec 2016

Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn w dniu 9 luty br. zorganizowało spotkanie z najstarszymi mieszkańcami Działoszyna i okolic.

Terminy przyjmowania wniosków w świetlicach wiejskich

7 Marzec 2016

Przedstawimy dokładny harmonogram przyjmowania wniosków dotyczących programu 500+ na świetlicach wiejskich na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Cena za wodę i odprowadzanie ścieków bez zmian

1 Marzec 2016

W piątek 26 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII Kadencji Rady Miejskiej. Program sesji obejmował podjęcie wielu uchwał, wśród których znajdowały się również te związane z dopłatami za wodę i odprowadzane ścieki.

Kondolencje

29 Luty 2016

Odszedł Gerard Świstulski - samorządowiec i społecznik, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia w latach 1998-2006, człowiek idei.

Dyskusja pokonkursowa dotycząca koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni

29 Luty 2016

W czwartek 25 lutego w galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się dyskusja pokonkursowa dotycząca koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy naszego miasta, ale również sąd konkursowy oraz architekci, których projekty zostały nagrodzone. 

Rozmowa z panem Stanisławem Plosko - najstarszym mieszkańcem Jasnej Góry

23 Luty 2016

Prezentujemy bardzo ciekawy wywiad przeprowadzony z panem Stanisławem Plosko, najstarszym mieszkańcem Jasnej Góry, który w rozmowie z panem Henrykiem Nawrockim opowiadał o swojej młodości, latach spędzonych w wojsku oraz wspomnieniach związanych z Jasną Góra.

Rozstrzygnięto konkurs

19 Luty 2016

17 lutego 2016 r. rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. Konkurs został ogłoszony w ubiegłym roku przez Miasto i Gminę Bogatynia w trybie zamówień publicznych. Do konkursu zgłosiło się 14 projektantów z całej Polski, z tego oferty złożyło 8 pracowni projektowych.

Remont oddziału położniczego zakończony

18 Luty 2016

Dobiegł końca remont jednego z najważniejszych oddziałów bogatyńskiego szpitala. W środę, 17 lutego odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i tym samym otwarcie bardzo nowoczesnego oddziału noworodkowo-położniczego. 

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni otrzymał Certyfikat CAF

16 Luty 2016

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni otrzymał Certyfikat Skutecznego Użytkownika CAF. Został on przyznany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z pozytywną oceną ekspertów zewnętrznych. Jest to potwierdzenie, iż Urząd chce doskonalić usługi dla mieszkańców. 

Stanowisko radnych w sprawie dalszego funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni

28 Styczeń 2016

W środę 23 stycznia o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 27 sesja VII kadencji. Jednym z punktów obrad było stanowisko Rady Miejskiej w sprawie dalszego funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni.

Otwarta sesja Rady Miejskiej

15 Styczeń 2016

We wtorek 12 stycznia o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się otwarta sesja Rady Miejskiej dotycząca bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. W sesji wzięli udział samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji związanych bezpośrednio z poruszanym zagadnieniem.