Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

"Amarylis" z dziećmi w Karpaczu

7 Wrzesień 2017

Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" zorganizowało po raz kolejny wczasy dla dzieci, tym razem w Karpaczu.

Podpisano porozumienie dotyczące remontu dróg nr 352 i 354

30 Sierpień 2017

We wtorek 29 sierpnia o godzinie 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni podpisano porozumienie w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminy Bogatynia dla Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania pod nazwą: „Modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka i nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia wraz z ulicą Schramstrasse w Zittau.

Sesja Rady Miejskiej

24 Sierpień 2017

W środę 23 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. 

Wyruszyli z pomocą

24 Sierpień 2017

Na hasło „Musimy pomóc” rzucone przez Artura Siwaka odpowiedziało natychmiast wiele osób i instytucji, które zaangażowały się w pomoc. Zorganizowana została akcja zbiórki rzeczy niezbędnych do usuwania skutków ostatnich nawałnic, które dotknęły między innymi miejscowość Sulęczyno - gminę wiejską w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim. Aby nasza pomoc dotarła do potrzebujących bogatynianie musieli pokonać prawie 600 km. 

„Energetyczny Tornister”

21 Sierpień 2017

Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, w szczególności jednak dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają szkolną przygodę.

Deklaracje do pobrania

21 Sierpień 2017

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia dotyczącym złożenia:

Święto Wojska Polskiego

16 Sierpień 2017

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to najważniejsze święto sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono upamiętnieniem zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Podpisanie umowy na Budowę Otwartego Kąpieliska w Bogatyni

8 Sierpień 2017

8 sierpnia 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni została podpisana umowa dotycząca realizacji zadania związanego z Budową Otwartego Kąpieliska w Bogatyni. Zadanie zrealizuje firma SWIMMINGPOOLS-Baseny Aftanas Grażyna z Bielawy.

Bogatynia 7 lat po powodzi - rozmowa z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem

7 Sierpień 2017

W poniedziałek 7 sierpnia 2017 r. mija dokładnie siedem lat od tragicznej w skutkach powodzi.  O refleksje i podsumowanie zapytaliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza.

Powiatowe Obchody Święta Policji 2017

26 Lipiec 2017

26 lipca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Policjanci z powiatu zgorzeleckiego obchodzili swoje święto. W tym roku minęła 98. rocznica powstania tej formacji.  Podczas zgorzeleckich uroczystości hol MDK-u wypełnił się zaproszonymi gośćmi, ale najważniejsi podczas tego święta byli funkcjonariusze Policji, którzy odebrali odznaczenia, wyróżnienia i awanse na stopnie służbowe.

Złote Gody

17 Lipiec 2017

14 lipca 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bogatyni swoje Złote Gody świętowali Państwo Helena i Mieczysław Rogula oraz Jadwiga i Jan Hołubowicz, którym decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Zabawa dla dzieci w Sieniawce

11 Lipiec 2017

We wtorek 4 lipca w sołectwie Sieniawka odbyła się zabawa dla dzieci. Dla najmłodszych zostały przygotowane liczne atrakcje, wśród których były między innymi dmuchane zamki, trampoliny, czy też pokazy straży pożarnej. 

Apel o wsparcie

10 Lipiec 2017

W dniu 31 maja 2017 roku, w Porajowie na styku trzech granic, został postawiony Krzyż Pojednania Narodów jako wotum wdzięczności Bogu za chrzest Polski w jego 1050. rocznicę oraz akt oddania Chrystusowi Królowi Miłosierdzia. 

Stypendia dla maturzystów

10 Lipiec 2017

Odbierasz właśnie świadectwo maturalne? Złóż wniosek o stypendium na pierwszy rok studiów! Po raz piętnasty na Dolnym Śląsku maturzyści, podejmujący studia, mogą starać się o Stypendia Pomostowe.

Bogatynia w "Sieci Szpitali"

28 Czerwiec 2017

45 dolnośląskich szpitali w znalazło się w tzw. Sieci Szpitali. Wśród nich jest  Bogatyńska placówka, która znalazła się na liście ustalonej przez Ministerstwo Zdrowia. Co to oznacza opowiadała Dyrektor szpitala Ewa Szczepkowska oraz Burmistrz Andrzej Grzmielewicz.  

Sesja absolutoryjna

27 Czerwiec 2017

Sesja absolutoryjna, czyli jedno z najważniejszych posiedzeń Radnych odbyło się w poniedziałek 26 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni.  Sesja rozpoczęła się od wystąpienia Skarbnika Gminy, który przedstawił  sprawozdania finansowe za 2016 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy i Miasta Bogatynia za 2016 rok.

Reakcja samorządu na kłamstwa

26 Czerwiec 2017

W poniedziałek 26 czerwca przed pierwszą sesją Rady Miejskiej wywiązała się dyskusja nawiązująca do publikacji jaka ukazała się na portalu społecznościowym Facebook. Jeden z anonimowych profili sugerował jakoby Radny Piotr Kawecki sfałszował głosowanie – oddając głos za siebie i dwóch innych Radnych. Do tych zarzutów odniósł się Burmistrz Andrzej Grzmielewicz. 

Wypowiedź Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza dotycząca kompleksu rekreacyjnego (WIDEO)

21 Czerwiec 2017

We wtorek 20 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Głównym tematem sesji była budowa nowego kompleksu rekreacyjnego w Bogatyni.

70-lecie Kopalni Turów

20 Czerwiec 2017

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów obchodzi w tym roku Jubileusz 70-lecia istnienia. Oficjalne uroczystości odbyły się 19 czerwca w Sali Zbornej. Tradycyjnie Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odegrania przez Orkiestrę Zakładową KWB Turów hymnów. 

Święto Wolnych Książek

14 Czerwiec 2017

W ramach Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek obchodzonego 13 czerwca, w Bogatyni po raz drugi odbyła się wspólna zabawa mająca na celu popularyzację książek oraz promowanie czytelnictwa.