Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności




aktualności

Nowy numer "Bogatyni"

29 Październik 2009

Serdecznie zapraszamy do lektury ósmego numeru Biuletynu Informacyjnego Miasta i Gminy "Bogatynia"

"Bogatynia" Nr 8

Archiwum Biuletynu "Bogatynia"

Łańcuch ludzi dobrych serc

29 Październik 2009

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w akcji „Łańcuch ludzi dobrych serc” jako symbol solidarności w walce z chorobą Adama Wojtasika.

Drugi roczek Izis

27 Październik 2009

W czwartek 22 października w restauracji Hoker świętowano drugą rocznicę powstania Stowarzyszenia Izis Klub Nauczycielski.

Park im. Carla Augusta Preibischa

27 Październik 2009

W piątek 23 października odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia parkowi miejskiemu.

Poświecenie pomnika ks. Pieczonki

27 Październik 2009

W niedzielę 25 października w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ks. kanonika Józefa Pieczonki, proboszcza parafii Bogatynia w latach 1954-68, połączona z poświęceniem odnowionego pomnika.

Jak sprawnie dojechać do cmentarza

23 Październik 2009

1 listopada miliony Polaków odwiedzają groby swoich bliskich. W tym czasie notujemy zwiększony ruch na drogach oraz w okolicach cmentarzy. W związku z tym zachęcamy mieszkańców Bogatyni do korzystania z usług komunikacji miejskiej.

Monitoring wizyjny miasta

22 Październik 2009

Nad porządkiem i bezpieczeństwem miasta będzie czuwać 29 kamer zlokalizowanych w 24 miejscach naszego miasta.

„Na wspólnych drogach”

22 Październik 2009

Bractwo Ziemi Bogatyńskiej przy Bibliotece Publicznej w Bogatyni zaprasza byłych mieszkańców Reichenau i obecnych mieszkańców Bogatyni i okolic na spotkanie „Na wspólnych drogach” w dniu 23 października 2009 roku (piątek).

Spotkanie emerytowanych nauczycieli

20 Październik 2009

Życzenia, wspomnienia, mnóstwo serdeczności i słowa podziękowań. W takiej atmosferze odbyło się spotkanie emerytowanych nauczycieli z Sekcji Emerytów i Rencistów działających przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bogatyni.

Święto Chleba

19 Październik 2009

W piątek 16 października odbyły się uroczystości Święta Chleba.

W hołdzie Janowi Pawłowi II

16 Październik 2009

W tym roku obchodzimy 31. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła Katolickiego. 16 października 1978 Polak został papieżem.

Akcja Oddawania Krwi

16 Październik 2009

W czwartek 15 października 2009 roku od godziny 10.00 w sali „Atena” Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbywała się AKCJA ODDAWANIA KRWI.

Dzień Edukacji Narodowej

14 Październik 2009

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim pracownikom bogatyńskiej Oświaty składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, cierpliwości, niegasnącego zapału i powodzenia w podejmowanych zadaniach oraz w życiu osobistym.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzej Grzmielewicz

Oddaj krew

12 Październik 2009

Miejsko-Gminny Klub HDK PCK w Bogatyni oraz Pani Halina Sadulska z Apteki Serbinów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia na akcję oddawania krwi.

VIII Europejski Odpust Kopaczów-Oldrichov

5 Październik 2009

W dniach 3-4 października odbył się Europejski Odpust Kopaczów-Oldrichov. Już po raz ósmy mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się, aby wspólnie modlić się, bawić, wspominać i planować przyszłość.

51 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

2 Październik 2009

W środę 30 września br. odbyła się 51 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. W porządku obrad znalazły się wystąpienia pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Najwyższej Izby Kontroli, jak również sprawozdanie z realizacji budżetu gminy za pierwsze półrocze 2009 roku. Swoje sprawozdania przedstawili również prezesi gminnych spółek oraz dyrektor zakładu budżetowego.

Park im. Carla Augusta Preibischa

2 Październik 2009

Zgodnie z wnioskiem Bractwa Ziemi Bogatyńskiej pod obrady środowej sesji wprowadzono projekt uchwały w sprawie nadania parkowi miejskiemu imienia Carla Augusta Preibischa.

Święto Plonów w Sołectwach

28 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września w sołectwach Działoszyn, Sieniawka i Lutogniewice odbyły się dożynki.

Międzynarodowe zmagania drużyn strażackich

28 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września w Sieniawce odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej o Puchar Szefa Obrony Cywilnej Miasta i Gminy Bogatynia.

I BOGAtynia Festival

28 Wrzesień 2009

25 września, na wzgórzu "Obserwator" w Bogatyni odbył się I Ekumeniczny BOGAtynia Festival. W naszym mieście zagrała pierwsza liga polskiej sceny chrześcijańskiej.