Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Konferencja "Urząd Pracy - Oferta dla Biznesu"

4 Czerwiec 2009

W środę 3 czerwca br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgorzelcu odbyła się konferencja zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy. Jej celem było utrwalenie wiedzy na temat możliwości i sposobów aktywizacji osób bezrobotnych. „Oferta dla biznesu” to przede wszystkim informacja na temat podstawowych kierunków rozwoju lokalnej gospodarki.

Dni Otwartych Domów Przysłupowych

21 Maj 2009

W dniu 31 maja br., po raz kolejny odbędą się "Dni Otwartych Domów Przysłupowych". Udostępnione zostaną obiekty z terenu Polski, Niemiec oraz Czech. W imieniu Bogatyńskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego serdecznie zapraszamy do uczestnictawa w imprezie.

Uroczystości Wallensteina

14 Maj 2009

W dniach od 15 do 17 maja br. w pobliskim Frýdlancie odbędą się uroczystości Wallensteina.

Bogatynia przewodniczy w Małym Trójkącie

8 Maj 2009

W środę 6 maja br., w Hradku nad Nysą obyła się Sesja Wspólnej Rady Związku Miast „Zittau, Bogatynia, Hradek nad Nysą”. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały budżetowej, a także uroczyste objęcie przez burmistrza Andrzeja Grzmielewicza przewodnictwa w Związku Miast.

Sabat Czarownic w Hradku

8 Maj 2009

W dniu 30 kwietnia 2009 roku w Hradku nad Nysą odbył się „Zlot Czarownic Małego Trójkąta”. Wzięły w nim udział „Czarownice” z każdego miasta członkowskiego.

I Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej z Wigancic Żytawskich

7 Maj 2009

W ubiegły piątek, tj. 1 maja 2009 r. w "Domu Kołodzieja" w Zgorzelcu odbył się I Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej z Wigancic Żytawskich. W spotkaniu wzięło udział ponad 170 osób, a wśród nich uczniowie trzech dawnych szkół podstawowych.

Spotkanie z przedsiębiorcami

30 Styczeń 2009

W poniedziałek 29.01 br. w sali konferencyjnej urzędu miasta miało miejsce spotkanie władz miasta z przedstawicielami prywatnych przedsiębiorców, którego inicjatorem był radny Andrzej Lipko. W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie Andrzej Grzmielewicz i Jerzy Stachyra, a także Sekretarz Gminy – Daniel Fryc.

GPO rusza z miejsca

28 Marzec 2007

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni, pierwszy raz w historii, znalazło sposób na uzyskanie dochodu spoza budżetu gminy.

Bilans otwarcia

21 Marzec 2007

21.03.2007 odbyła się sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia, podczas której burmistrz Andrzej Grzmielewicz przedstawił tzw. Bilans Otwarcia. Dokument ten zawiera zestawienie danych opracowanych przez prezesów spółek i dyrektora zakładu budżetowego, dotyczących stanu tych jednostek w momencie ich przejęcia przez nowe kierownictwo.

Przedstawiciele Parlamentu w Bogatyni

15 Marzec 2007

Pierwszy raz Bogatynię odwiedziło aż pięciu parlamentarzystów. Przyjechali do naszego miasta w ramach tzw. objazdów gospodarskich i spotkali się z burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem i mieszkańcami gminy.

Spotkanie w Ostritz

2 Marzec 2007

Wczoraj, 01.03.2007r., odbyło się spotkanie burmistrzów Andrzeja Grzmielewicza i Jerzego Stachyry z burmistrzem Ostrzitz - Friedrichem Tschirnerem. W związku z działaniami antykryzysowymi wyznaczono miejsce mocowania rękawa służącego do zbierania zanieczyszczeń olejowych na Nysie Łużyckiej.

Prace nad projektem zakończone

28 Luty 2007

W zeszłym tygodniu wiceburmistrz Jerzy Stachyra wziął udział w zakończeniu projektu Przeszłość – Teraźniejszość – Wspólna przyszłość w „ Małym Trójkącie”. Podziękował on wszystkim realizatorom i koordynatorom za wkład włożony w pracę nad tym przedsięwzięciem.

Konkurs na logo GPO rozstrzygnięty

21 Luty 2007

16.02.2007r. odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu na logo Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni. Laureatami Konkursu zostali:

Zimowisko w Ścięgnach

16 Luty 2007

W dniach od 01.02.2007r. do 08.02.2007r. W Ścięgnach koło Karpacza odbywało się zimowisko wypoczynkowo – integracyjne.

Wybory w sołectwach

16 Luty 2007

W kolejnych sześciu sołectwach wybrano nowych sołtysów i Rady Sołeckie.

Wybory sołtysów zakończone

16 Luty 2007

W ostatnich sołectwach wybrano sołtysów i Rady Sołeckie

Spotkanie z wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego

16 Luty 2007

We wtorek 13.02 br. w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Draba z sołtysami i przedstawicielami Rad Osiedlowych..

Wystąpienie wiceburmistrza Jerzego Stachyry w sprawie szpitala w Bogatyni

16 Luty 2007

Na poniedziałkowej sesji Rady Gminy i Miasta w Bogatyni wiceburmistrz Jerzy Stachyra poruszył kwestię bogatyńskiego szpitala.

Wybory w sołectwach

5 Luty 2007

W sołectwach Białopole, Opolno Zdrój, Jasna Góra i Sieniawka wybrano już sołtysów i rady sołeckie.

Nagroda dla wychowanków Świetlicy Profilaktyczno Środowiskowej

26 Styczeń 2007

W czwartek 24.01.2007 wiceburmistrzowie, Jerzy Stachyra i Dominik Matelski, wręczyli wychowankom Świetlicy Profilaktyczno – Środowiskowej główną nagrodę (telewizor) za zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach tenisa stołowego.