Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Drugi roczek Izis

27 Październik 2009

W czwartek 22 października w restauracji Hoker świętowano drugą rocznicę powstania Stowarzyszenia Izis Klub Nauczycielski.

Park im. Carla Augusta Preibischa

27 Październik 2009

W piątek 23 października odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia parkowi miejskiemu.

Poświecenie pomnika ks. Pieczonki

27 Październik 2009

W niedzielę 25 października w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ks. kanonika Józefa Pieczonki, proboszcza parafii Bogatynia w latach 1954-68, połączona z poświęceniem odnowionego pomnika.

Jak sprawnie dojechać do cmentarza

23 Październik 2009

1 listopada miliony Polaków odwiedzają groby swoich bliskich. W tym czasie notujemy zwiększony ruch na drogach oraz w okolicach cmentarzy. W związku z tym zachęcamy mieszkańców Bogatyni do korzystania z usług komunikacji miejskiej.

Monitoring wizyjny miasta

22 Październik 2009

Nad porządkiem i bezpieczeństwem miasta będzie czuwać 29 kamer zlokalizowanych w 24 miejscach naszego miasta.

„Na wspólnych drogach”

22 Październik 2009

Bractwo Ziemi Bogatyńskiej przy Bibliotece Publicznej w Bogatyni zaprasza byłych mieszkańców Reichenau i obecnych mieszkańców Bogatyni i okolic na spotkanie „Na wspólnych drogach” w dniu 23 października 2009 roku (piątek).

Spotkanie emerytowanych nauczycieli

20 Październik 2009

Życzenia, wspomnienia, mnóstwo serdeczności i słowa podziękowań. W takiej atmosferze odbyło się spotkanie emerytowanych nauczycieli z Sekcji Emerytów i Rencistów działających przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bogatyni.

Święto Chleba

19 Październik 2009

W piątek 16 października odbyły się uroczystości Święta Chleba.

W hołdzie Janowi Pawłowi II

16 Październik 2009

W tym roku obchodzimy 31. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła Katolickiego. 16 października 1978 Polak został papieżem.

Akcja Oddawania Krwi

16 Październik 2009

W czwartek 15 października 2009 roku od godziny 10.00 w sali „Atena” Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbywała się AKCJA ODDAWANIA KRWI.

Dzień Edukacji Narodowej

14 Październik 2009

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim pracownikom bogatyńskiej Oświaty składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, cierpliwości, niegasnącego zapału i powodzenia w podejmowanych zadaniach oraz w życiu osobistym.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzej Grzmielewicz

Oddaj krew

12 Październik 2009

Miejsko-Gminny Klub HDK PCK w Bogatyni oraz Pani Halina Sadulska z Apteki Serbinów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia na akcję oddawania krwi.

VIII Europejski Odpust Kopaczów-Oldrichov

5 Październik 2009

W dniach 3-4 października odbył się Europejski Odpust Kopaczów-Oldrichov. Już po raz ósmy mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się, aby wspólnie modlić się, bawić, wspominać i planować przyszłość.

51 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

2 Październik 2009

W środę 30 września br. odbyła się 51 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. W porządku obrad znalazły się wystąpienia pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Najwyższej Izby Kontroli, jak również sprawozdanie z realizacji budżetu gminy za pierwsze półrocze 2009 roku. Swoje sprawozdania przedstawili również prezesi gminnych spółek oraz dyrektor zakładu budżetowego.

Park im. Carla Augusta Preibischa

2 Październik 2009

Zgodnie z wnioskiem Bractwa Ziemi Bogatyńskiej pod obrady środowej sesji wprowadzono projekt uchwały w sprawie nadania parkowi miejskiemu imienia Carla Augusta Preibischa.

Święto Plonów w Sołectwach

28 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września w sołectwach Działoszyn, Sieniawka i Lutogniewice odbyły się dożynki.

Międzynarodowe zmagania drużyn strażackich

28 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września w Sieniawce odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej o Puchar Szefa Obrony Cywilnej Miasta i Gminy Bogatynia.

I BOGAtynia Festival

28 Wrzesień 2009

25 września, na wzgórzu "Obserwator" w Bogatyni odbył się I Ekumeniczny BOGAtynia Festival. W naszym mieście zagrała pierwsza liga polskiej sceny chrześcijańskiej.

Wyprzedzić Raka

28 Wrzesień 2009

Miniony weekend upłynął pod znakiem „Różowej Wstążki”. Już po raz drugi Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” zorganizowało kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości naszych mieszkańców na temat chorób nowotworowych. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Różowa wstążka

25 Wrzesień 2009

Bogatyńskie Amazonki w dniach 26 - 27 września br. po raz drugi w Bogatyni organizują obchody "Różowej Wstążki". Impreza ma charakter ogólnogminny - z programów profilaktycznych można już było skorzystać w ubiegłą niedzielę w Porajowie, Jasnej Górze i Działoszynie.