Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

ZUS zaprasza na Dzień Seniora

23 Listopad 2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich swoich klientów do udziału w akcji informacyjnej "Dzień Seniora w ZUS".

Spotkanie z mieszkańcami ulicy Spółdzielczej

19 Listopad 2009

W ramach prowadzonych prac inwestycyjnych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia remontowi poddano ulicę Spółdzielczą.

I Bogatyńskie Dyktando

17 Listopad 2009

„Przygoda bogatyńskiego chochlika” to tytuł I Bogatyńskiego Dyktanda o „Złoty Kałamarz” Burmistrza Bogatyni. W sobotę 14 listopada najodważniejsi zmierzyli się z tekstem pełnym ortograficznych zagadek.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

17 Listopad 2009

W poniedziałek 16 listopada w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się szkolenie skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Budowa drogi gminnej G1/2

16 Listopad 2009

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, że realizuje projekt pt.: „Budowa drogi gminnej G1/2 od ul. Zgorzeleckiej do ul. Pocztowej w Bogatyni”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 , Priorytet 3 Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku, Działanie 3.1. Infrastruktura drogowa.

Obchody Święta Niepodległości

12 Listopad 2009

Dokładnie 91 lat temu Polska odzyskała niepodległość. W środę 11 listopada oddaliśmy hołd walczącym o wolną i niepodległą Polskę.

Bogatynia coraz wyżej w rankingach

11 Listopad 2009

W ciągu trzech ostatnich lat notujemy znaczny wzrost nakładów finansowych na inwestycje. Dzięki temu pomimo kryzysu gospodarczego i złej koniunkturze na światowych rynkach polskie samorządy ambitnie realizują swoje plany inwestycyjne.

APEL O POMOC

10 Listopad 2009

Mam na imię Adam, mam 18 lat. Rok temu zdiagnozowano u mnie złośliwy nowotwór kości.

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

10 Listopad 2009

W dniu dzisiejszym odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia.

Święto Myśliwych

9 Listopad 2009

Listopad to miesiąc, w którym odbywają się uroczystości związane ze świętem patrona myśliwych. W tym czasie myśliwi wraz z rodzinami oraz sympatykami łowiectwa spotykają się na tradycyjnym święcie myśliwych – Hubertusie.

Posiedzenie Grupy Kierowniczej

4 Listopad 2009

W środę 4 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast. Było to trzecie spotkanie przedstawicieli „Trzech Miast” po objęciu prezydentury przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza.

Pomóżmy Adamowi

2 Listopad 2009

Dzięki „Łańcuchowi Ludzi Dobrych Serc” w świat poszła informacja o akcji zbierania pieniędzy na leczenie Adama Wojtasika. Już dziś możemy mówić o sukcesie, ponieważ dzięki dotychczasowym działaniom udało się dotrzeć z informacją do szerokiego grona osób, zainteresowanych pomocą dla chorego na złośliwy nowotwór mieszkańca naszej gminy.

Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

31 Październik 2009

W środę 28 października odbyła się 52 sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. W porządku obrad znalazły się sprawozdania z działalności burmistrza, realizacji uchwał rady, a także sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogatyni oraz Ośrodka Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie. Innym równie ważnym punktem było omówienie sprawozdania Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z przeprowadzonej kontroli w Straży Miejskiej.

Łańcuch dobrych serc… dla Adama

30 Październik 2009

Setki ludzi dobrej woli zebrało się dzisiaj przed budynkiem Urzędu Miasta, aby solidaryzować się w walce z chorobą Adama Wojtasika - mieszkańca Bogatyni, który zmaga się z nowotworem kości.

Nowy numer "Bogatyni"

29 Październik 2009

Serdecznie zapraszamy do lektury ósmego numeru Biuletynu Informacyjnego Miasta i Gminy "Bogatynia"

"Bogatynia" Nr 8

Archiwum Biuletynu "Bogatynia"

Łańcuch ludzi dobrych serc

29 Październik 2009

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w akcji „Łańcuch ludzi dobrych serc” jako symbol solidarności w walce z chorobą Adama Wojtasika.

Drugi roczek Izis

27 Październik 2009

W czwartek 22 października w restauracji Hoker świętowano drugą rocznicę powstania Stowarzyszenia Izis Klub Nauczycielski.

Park im. Carla Augusta Preibischa

27 Październik 2009

W piątek 23 października odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia parkowi miejskiemu.

Poświecenie pomnika ks. Pieczonki

27 Październik 2009

W niedzielę 25 października w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ks. kanonika Józefa Pieczonki, proboszcza parafii Bogatynia w latach 1954-68, połączona z poświęceniem odnowionego pomnika.

Jak sprawnie dojechać do cmentarza

23 Październik 2009

1 listopada miliony Polaków odwiedzają groby swoich bliskich. W tym czasie notujemy zwiększony ruch na drogach oraz w okolicach cmentarzy. W związku z tym zachęcamy mieszkańców Bogatyni do korzystania z usług komunikacji miejskiej.