Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

70-lecie Kopalni Turów

20 Czerwiec 2017

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów obchodzi w tym roku Jubileusz 70-lecia istnienia. Oficjalne uroczystości odbyły się 19 czerwca w Sali Zbornej. Tradycyjnie Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odegrania przez Orkiestrę Zakładową KWB Turów hymnów. 

Święto Wolnych Książek

14 Czerwiec 2017

W ramach Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek obchodzonego 13 czerwca, w Bogatyni po raz drugi odbyła się wspólna zabawa mająca na celu popularyzację książek oraz promowanie czytelnictwa. 

Spotkanie profilaktyczne

12 Czerwiec 2017

W dniu 7 czerwca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju odbyło się wcześniej zapowiadane, spotkanie profilaktyczne rodziców z koordynatorem Gmninnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień – panem Krzysztofem Witkowskim.

45. rocznica Mszy Świętej Prymicyjnej

12 Czerwiec 2017

W niedzielę 11 czerwca br. w Działoszynie odbyły się uroczystości upamiętniające 45. rocznicę odprawienia Mszy Świętej Prymicyjnej przez błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę – patrona „Solidarności”.

Estetyka w mieście

9 Czerwiec 2017

Nowe nasadzenia kwiatowe, estetyczne przejścia i zagospodarowanie terenów – w mieście systematycznie prowadzone są remonty oraz prace polegające na pielęgnacji i utrzymaniu obszarów zielonych.

Nowa infrastruktura drogowa

8 Czerwiec 2017

W ostatnim czasie, w ramach prac inwestycyjnych oraz remontów cząstkowych prowadzonych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia zmodernizowano oraz poddano kapitalnemu remontowi szereg dróg, chodników oraz terenów w mieście.

Chrońmy dobre imię Bogatyni (wideo)

17 Maj 2017

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Bogatyni poruszony został temat publikacji i komentarzy jednego z Dziennikarzy Witolda Gadowskiego. W tej sprawie głos zabrał Burmistrz Andrzej Grzmielewicz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu podinsp. Adam Łachacz. 

Warsztaty wikliniarskie

11 Maj 2017

10 maja siedziba Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów w Bogatyni zamieniła się w prawdziwą pracownię warsztatową. Członkowie koła już po raz kolejny pokazali, że „chcieć to móc”, tworząc przez kilka godzin wikliniarskie dzieła. Efektem prac były własnoręcznie wykonane i ozdobione koszyki z wikliny.

Dzień Strażaka

4 Maj 2017

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z okazji Dnia Strażaka Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz przekazuje całej Braci Strażackiej wyrazy szacunku i uznania.

Uroczysta Msza Święta

11 Kwiecień 2017

W poniedziałek 10 kwietnia przypadła 7. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. W tym dniu niemal w całej Polsce odbywały się uroczystości rocznicowe oddające pamięć oraz cześć ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Nowy sołtys w Porajowie

29 Marzec 2017

W poniedziałek 27 marca o godz. 17.00  odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców Sołectwa Porajów, którego celem był wybór nowego sołtysa. Spotkanie oraz wybory miały związek z rezygnacją dotychczasowego sołtysa Mateusza Smosarskiego. 

Nowa ginekologia w bogatyńskim szpitalu

20 Marzec 2017

W uroczystej atmosferze, w otoczeniu personelu szpitalnego oraz zaproszonych gości, przecinając symboliczną wstęgę 17 marca dokonano oficjalnego otwarcia oddziału ginekologicznego Szpitala Gminnego w Bogatyni.

Dzień Kobiet w Radzie Osiedla nr 6

16 Marzec 2017

Rada Osiedlowa nr 6 zorganizowała dnia 10 marca w Domu Kultury w Zatoniu zabawę dla naszych Pań z okazji Dnia Kobiet.

Najserdeczniejsze życzenia

8 Marzec 2017

Życzenia Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z okazji Dnia Kobiet.

Zmarł Ksiądz Biskup Tadeusz Rybak

8 Marzec 2017

Dnia 7 marca 2017 roku, po długiej chorobie, zmarł biskup-senior Tadeusz Rybak - Pierwszy Biskup Legnicki.
Pragnę z powodu tej wielkiej straty wyrazić głęboki żal i ubolewanie.

Cena za wodę i odprowadzanie ścieków bez zmian - WIDEO

28 Luty 2017

W poniedziałek 27 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 54 sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. Program sesji obejmował podjęcie wielu uchwał, wśród których znajdowały się również te związane z dopłatami za wodę i odprowadzane ścieki.

"Życie się o nas upomniało"

21 Luty 2017

W związku z realizacją projektu „Życie się o nas upomniało” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach 9.1 Aktywna integracja - zapraszamy do udziału osoby zamieszkałe na terenie Powiatu Zgorzeleckiego i Lubańskiego.

Komunikat dotyczący zmian nazw ulic w Mieście i Gminie Bogatynia - MAPKA

17 Luty 2017

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt.13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz.U. z 2016 roku poz. 446 ze zm.) Rada Miejska w Bogatyni w dniu 19 stycznia 2017 roku podjęła 13 uchwał w sprawie zmian nazw ulic w Mieście i Gminie Bogatynia. Uchwały po akceptacji Wojewody Dolnośląskiego zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego w dniu 31 stycznia 2017 roku.

Remont oddziału ginekologicznego

15 Luty 2017

Już niebawem po kapitalnym remoncie oddany zostanie do użytku oddział ginekologiczno-położniczy bogatyńskiego szpitala. Część położnicza oddziału już od roku służy pacjentkom, natomiast obecnie kompleksowo remontowana jest część ginekologiczna.  

Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie informuje

14 Luty 2017

Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie informuje o możliwości skorzystania z form wsparcia dla osób doświadczających przemocy.