Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Wigilia w Klubie Seniora przy Radzie Osiedla nr 6 i nr 8

15 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez  Klub Seniora przy Radzie Osiedla nr 6 i nr 8.

Wigilia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”

15 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”.

Wigilia Bractwa Ziemi Bogatyńskiej

14 Grudzień 2017

We wtorek 12 grudnia w Klubie "Jubilat" w Bogatyni odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bractwo Ziemi Bogatyńskiej.

Wigilia Klubu Seniora "Serbinów"

14 Grudzień 2017

W środę 13 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Klub Seniora "Serbinów".

Wigilia Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP

13 Grudzień 2017

We wtorek, 12 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 3

13 Grudzień 2017

We wtorek 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 3.

Przedszkolaki pamiętają o Dniu Górnika

11 Grudzień 2017

Od wielu lat tradycją się stało, iż progi Publicznego Przedszkola nr 5 przekraczają górnicy. Przedszkolaki pamiętają o Dniu Górnika i świętują ten dzień wierszem, piosenką oraz życzeniami. W tym roku świętowaliśmy 1 grudnia. 

Mikołaj w Zatoniu

11 Grudzień 2017

8 grudnia odbyły się Mikołajki dla dzieci przygotowane przez Koło Amarylis z Zatonia oraz Radę Osiedlową nr 6. Dzieciaczki z chęcią i uśmiechem na twarzy podchodziły do Mikołaja, nie zabrakło wspólnej zabawy, tańców i słodkiego poczęstunku.

Mikołajki w Jasnej Górze

11 Grudzień 2017

8 grudnia odbyły się Mikołajki dla dzieci przygotowane przez Sołectwo Jasna Góra. Dzieciaczki z chęcią i uśmiechem na twarzy podchodziły do Mikołaja odbierając zasłużone prezenty.

Mikołajki w OSiR

11 Grudzień 2017

8 grudnia odbyły się Mikołajki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni, na które zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Andrzej Grzmielewicz, Dyrektor OSiR w Bogatyni Konrad Wysocki oraz Radny Rady Miejskiej Filip Barbachowski.

Wigilia w Radzie Osiedla nr 4

11 Grudzień 2017

W sobotę, 9 grudnia w sali "Atena" Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 4.

Wigilia Sybirackiej Rodziny

11 Grudzień 2017

W sobotę, 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się tradycyjna wigilia Sybirackiej Rodziny. Spotkanie uświetnił występ dzieci z PSP nr 1.

Mikołajki w Bogatyni!

8 Grudzień 2017

To były niesamowite Mikołajki. Renifery, święty Mikołaj, elfy, zagroda i wspaniała świąteczna atmosfera. Tak właśnie wyglądał 6 grudnia przed Urzędem Miasta i Gminy w Bogatyni. Od godziny 10.00 Burmistrz Andrzej Grzmielewicz wraz z Mikołajem rozdawali prezenty dzieciom z przedszkoli i szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Ponad 1000 uśmiechniętych buziek wychodziło z zagrody Mikołaja ze słodkościami i niepowtarzalnym mikołajkowym zdjęciem. Ponadto każde dziecko spróbowało przepysznej gorącej czekolady i świątecznych pierników.

Wigilia Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

7 Grudzień 2017

W czwartek, 7 grudnia w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Niech żyje nam górniczy stan!

5 Grudzień 2017

Początek grudnia to czas kiedy swoje wielkie święto obchodzą wszyscy górnicy. Barbórka to nieodzowny element kopalnianej codzienności i moment kiedy ożywają najpiękniejsze tradycje, odbywają się uroczyste akademie i bale barbórkowe.   

Wigilia w Radzie Osiedla nr 7

5 Grudzień 2017

W sobotę, 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Radę Osiedla nr 7.

Nowe urządzenie Straży Miejskiej

5 Grudzień 2017

We wtorek 5 grudnia w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni Burmistrz Andrzej Grzmielewicz przekazał dla Straży Miejskiej urządzenie rozruchowe – tzw. booster.  Urządzenie będzie pomocne zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie wiele razy zdarza się, że akumulatory naszych samochodów odmawiają posłuszeństwa.

DRODZY GÓRNICY TUROWA

4 Grudzień 2017

DRODZY GÓRNICY TUROWA,
z okazji Górniczego Święta Barbórki składam Wam wyrazy szacunku i uznania. Przyjmijcie Państwo najserdeczniejsze życzenia pomyślności, wytrwałości, ale również satysfakcji z wykonywania trudnej i niezwykle odpowiedzialnej pracy.

Dodatkowy seans „Mikołajkowy”

30 Listopad 2017

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na dodatkowy „Mikołajkowy” seans kinowy. Środa, 6 grudnia, godzina 18.00.

Dzień Pracownika Socjalnego

21 Listopad 2017

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna okazja do złożenia wyrazów uznania za Państwa pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Składam podziękowania za profesjonalne zaangażowanie w wypełnianiu ważnej, społecznej misji, która polega na wspieraniu oraz niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym.