Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Masz MOC, by nieść POMOC

19 Kwiecień 2016

Za ścianą słyszysz krzyki. Po pewnym czasie milkną, a Ty idziesz spać. Na ulicy rodzic szarpie dziecko. Przechodzisz obok. Przecież to on je wychowuje. W szkole grupa uczniów obrała najsłabszego na cel - wyzywa go i popycha każdego dnia. A Ty nie reagujesz, żeby nie wyjść na frajera. Ile takich sytuacji widziałaś/eś? Przemoc nadal jest tematem TABU. Usłysz niemy krzyk tych, którzy boją się poprosić o pomoc. A może ktoś krzywdzi Ciebie?

„Czytanie Bogatyni”

19 Kwiecień 2016

„Czytanie miasta” to projekt realizowany w siedmiu miastach Dolnego Śląska w ramach programu Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016. Bogatynia jest jednym z miast, z którym naukowcy nawiązali współpracę. Koordynatorką i autorką projektu jest dr Kamila Kamińska z Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Pomniki Przyrody w naszej gminie - spotkanie organizacyjne

19 Kwiecień 2016

Na spotkanie organizacyjne najliczniej przybyli sami inicjatorzy - członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bogatyńskiej oraz panie: Elżbieta Janicka i Joanna Zając z Liceum Ogólnokształcącego, a także pan Zbigniew Szklarek. W projekt zaangażowany jest również pan Marek Łabędź - prezes Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Zgorzelcu oraz pan Piotr Ernest - wicedyrektor naszego „Górnika”, którzy nie mogli być obecni.

„Nestle porusza Polskę”. Zagłosuj na lokalizację Gminy Bogatynia!

11 Kwiecień 2016

Wystartował projekt „Nestle porusza Polskę”. W ramach projektu firma zorganizowała konkurs dla gmin, w którym do wygrania będzie 16 siłowni terenowych (siłownia na świeżym powietrzu).

Wspaniała zabawa i szczytny cel

17 Marzec 2016

Wspaniała zabawa i szczytny cel - tak wspominają uczestnicy Bal Charytatywny, który odbył się 29 stycznia 2016 roku w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku, który został zorganizowany w szczytnym celu - zbiórki środków finansowych na zakup karetki dla bogatyńskiego szpitala.

Pomniki przyrody w naszej gminie!

17 Marzec 2016

Ogłaszamy nabór chętnych do udziału w projekcie pt. „Pomniki przyrody w gminie Bogatynia”. Podstawą naszego działania jest wniosek o realizację inicjatywy lokalnej pozytywnie przyjęty przez władze gminy.

„Sołtys Roku 2015”

14 Marzec 2016

Pani Modesta Świdnicka z Lutogniewic została „Sołtysem Roku 2015”, w konkursie organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. 11 marca 2016 roku w Dzień Sołtysa odbyła się uroczysta Gala Finałowa. W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu Pani Modesta odebrała statuetkę lidera konkursu.

Retrospekcja minionych lat

9 Marzec 2016

Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn w dniu 9 luty br. zorganizowało spotkanie z najstarszymi mieszkańcami Działoszyna i okolic.

Terminy przyjmowania wniosków w świetlicach wiejskich

7 Marzec 2016

Przedstawimy dokładny harmonogram przyjmowania wniosków dotyczących programu 500+ na świetlicach wiejskich na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Cena za wodę i odprowadzanie ścieków bez zmian

1 Marzec 2016

W piątek 26 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII Kadencji Rady Miejskiej. Program sesji obejmował podjęcie wielu uchwał, wśród których znajdowały się również te związane z dopłatami za wodę i odprowadzane ścieki.

Kondolencje

29 Luty 2016

Odszedł Gerard Świstulski - samorządowiec i społecznik, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia w latach 1998-2006, człowiek idei.

Dyskusja pokonkursowa dotycząca koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni

29 Luty 2016

W czwartek 25 lutego w galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się dyskusja pokonkursowa dotycząca koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy naszego miasta, ale również sąd konkursowy oraz architekci, których projekty zostały nagrodzone. 

Rozmowa z panem Stanisławem Plosko - najstarszym mieszkańcem Jasnej Góry

23 Luty 2016

Prezentujemy bardzo ciekawy wywiad przeprowadzony z panem Stanisławem Plosko, najstarszym mieszkańcem Jasnej Góry, który w rozmowie z panem Henrykiem Nawrockim opowiadał o swojej młodości, latach spędzonych w wojsku oraz wspomnieniach związanych z Jasną Góra.

Rozstrzygnięto konkurs

19 Luty 2016

17 lutego 2016 r. rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. Konkurs został ogłoszony w ubiegłym roku przez Miasto i Gminę Bogatynia w trybie zamówień publicznych. Do konkursu zgłosiło się 14 projektantów z całej Polski, z tego oferty złożyło 8 pracowni projektowych.

Remont oddziału położniczego zakończony

18 Luty 2016

Dobiegł końca remont jednego z najważniejszych oddziałów bogatyńskiego szpitala. W środę, 17 lutego odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i tym samym otwarcie bardzo nowoczesnego oddziału noworodkowo-położniczego. 

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni otrzymał Certyfikat CAF

16 Luty 2016

Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni otrzymał Certyfikat Skutecznego Użytkownika CAF. Został on przyznany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z pozytywną oceną ekspertów zewnętrznych. Jest to potwierdzenie, iż Urząd chce doskonalić usługi dla mieszkańców. 

Stanowisko radnych w sprawie dalszego funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni

28 Styczeń 2016

W środę 23 stycznia o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 27 sesja VII kadencji. Jednym z punktów obrad było stanowisko Rady Miejskiej w sprawie dalszego funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni.

Otwarta sesja Rady Miejskiej

15 Styczeń 2016

We wtorek 12 stycznia o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się otwarta sesja Rady Miejskiej dotycząca bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Bogatynia. W sesji wzięli udział samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji związanych bezpośrednio z poruszanym zagadnieniem.

Nowy dyrektor Elektrowni Turów

11 Styczeń 2016

Dzisiaj (tj. 11 stycznia 2016 roku) na stanowisko dyrektora Elektrowni Turów powołany został Pan Piotr Frąszczak.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

11 Styczeń 2016

Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Pod takim hasłem po raz 24. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.