Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Mikołaj jest wśród nas

15 Grudzień 2015

Mikołaj dla dzieci z Rodzin Zastępczych w tym roku znowu stanął na wysokości zadania. Aby wszystkie prezenty trafiły do Klubu PINK w zgorzeleckiej Plazie konieczna była pomoc Aniołków czyli wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca.

Wigilia Związku Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni

15 Grudzień 2015

W poniedziałek, 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Emerytów i Rencistów ZNP w Bogatyni.

II Bogatyński Konkurs Pięknego Czytania Prozy

4 Grudzień 2015

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” pisała Maria Dąbrowska.

Taką możliwość czytania stworzył II Bogatyński Konkurs Pięknego Czytania Prozy dla Dorosłych, który odbył się 2 grudnia 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Bogatyni.

Barbórka 2015

2 Grudzień 2015

Początek grudnia to czas kiedy swoje wielkie święto obchodzą wszyscy górnicy. Barbórka to nieodzowny element kopalnianej codzienności i moment kiedy ożywają najpiękniejsze tradycje, odbywają się uroczyste akademie i bale barbórkowe.   

VII Bogatyńskie Dyktando dla Dorosłych

1 Grudzień 2015

W sobotę 28 listopada w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna, VII już edycja Bogatyńskiego Dyktanda dla Dorosłych. Tym razem uczestnicy mierzyli się z zagadkami ortograficznymi ukrytymi w tekście pt.: "Muzyczne mrzonki pseudoartysty".

Relacja z sesji Rady Miejskiej - 24.11.2015 (VIDEO)

25 Listopad 2015

W czwartek 24 listopada odbyła się 22 sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. Sesja rozpoczęła się od bardzo miłego akcentu jakim było uroczyste nagrodzenie uczestników projektu „Śladami przeszłości”. 

MarszoGra Szlachetnej Paczki w Bogatyni

23 Listopad 2015

W Bogatyni, tak jak w całej Polsce, w sobotę 21 listopada odbył się masz Szlachetnej Paczki mający na celu rozpromowanie projektu oraz świętowanie z powodu otwarcia tego dnia na stronie szlachetnapaczka.pl  BAZY RODZIN - czyli opisów rodzin potrzebujących pomocy.

Hałda Jazz 2015

17 Listopad 2015

W miniony weekend tj. 13, 14 listopada w Bogatyni odbyła się już 8 edycja Festiwalu Hałda Jazz. Przez dwa dni Bogatynia stała się stolicą jazzu i zabrała wsystkich fanów tego gatunku do świata nadzwyczajnych dźwięków i aranżacji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z pierwszego dnia Festiwalu. Jest to fragment koncertu Laury Cubi hiszpańskiej kompozytorki i wokalistki mieszkającej na stałe w hiszpańskiej Valencii i wielkiego formatu naszego rodzimego saksofonisty Adam Wendta.

Święto myśliwych

16 Listopad 2015

Jak każdego roku myśliwi z Bogatyni świętowali dzień swojego patrona, którym jest św. Hubert. Tegoroczne obchody odbyły się 14 listopada i były okazją do podziękowań, gratulacji i wspomnień. 

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

13 Listopad 2015

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 

Dojazd na uroczystość

5 Listopad 2015

Harmonogram transportu mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 roku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.30 w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Walczyli o puchar

29 Październik 2015

Sportowa rywalizacja i wspaniałe emocje towarzyszyły drużynom, które 28 października walczyły o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. 

„Przyjazna Gmina 2015” oraz „Samorządowiec 25-lecia”

22 Październik 2015

21 i 22 października w Świdnicy odbyła się konferencja przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej. Kongres umożliwi szeroką debatę przedstawicieli wszystkich środowisk działających w turystyce, pozwoli na dokonanie oceny funkcjonowania sektora usług turystycznych w Polsce oraz wskazanie kierunków rozwoju polskiej  turystyki na kolejne lata.

Remonty w Porajowie - Remiza OSP oraz ulice Poniatowskiego i Górnicza

1 Październik 2015

Strażacy z Porajowa już niebawem będą wyruszali na akcje ratunkowe, z nowej, świeżo wyremontowanej remizy. 

Kolejny oddział w remoncie

30 Wrzesień 2015

Trwa remont kolejnego oddziału w bogatyńskim szpitalu. Prace są bardzo zaawansowane. Podobnie, jak w przypadku oddziału chirurgicznego, porodówki czy też izby przyjęć, obecnie gruntownie modernizowany jest oddział noworodkowy i położniczy.   

Pożegnanie lata na Osiedlu nr 6

29 Wrzesień 2015

19 września Rada Osiedla Nr 6 oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" zorganizowało festyn "Pożegnanie lata" - dla mieszkańców naszego osiedla, i nie tylko.

70-lecie PSP nr 1 w Bogatyni

28 Wrzesień 2015

W piątek 25 września odbyły się uroczyste obchody 70-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni. 70-lecie rozpoczęło się mszą świętą w intencji szkoły, która odbyła się o godzinie 8.00 w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Dożynki w Działoszynie

22 Wrzesień 2015

19 września br. mieszkańcy Działoszyna świętowali dożynki. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Bartłomieja. Po mszy św. zebrani przemaszerowali wraz z dożynkowym korowodem na plac, gdzie na ręce burmistrza Andrzeja Grzmielewicza starostowie dożynek przekazali chleb z tegorocznych zbiorów. 

Radni o strefie ekonomicznej

16 Wrzesień 2015

15 września o godzinie 14 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia odbyła się XVII Sesja obecnej kadencji samorządu. Sesja miała tryb nadzwyczajny i dotyczyła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie do obszaru Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości nieruchomości gruntowych położonych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Dzień Energetyka AKTUALIZACJA WIDEO

15 Wrzesień 2015

Uroczysta akademia z okazji Dnia Energetyka odbyła się 11 września br. w sali widowiskowej Elektrowni Turów. T radycyjnie uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odegrania przez orkiestrę zakładową hymnu energetyków.