Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Informacja Regionalnego Ośrodka Edukacyjnego

9 Sierpień 2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom lokalnego społeczeństwa z inicjatywy Marcina Kęsy oraz Lucyny Cieślak, uruchomiony został Regionalny Ośrodek Edukacyjny w Zgorzelcu, który jest częścią Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W tej Uczelni kształcą się zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy z Europy, Azji oraz Afryki. W sumie w siedzibie Uczelni oraz 9 wydziałach zamiejscowych kształci się około 7 tysięcy osób.

Uroczysta akademia z okazji Święta Policji

22 Lipiec 2016

W czwartek 21 lipca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb współpracujących z policją, władz samorządowych, duchowieństwa oraz największych pracodawców w powiecie zgorzeleckim, a także delegacje Policji zagranicznych z Czech i Niemiec.

Wyniki zbiórki na rzecz Alana Urbaniaka

14 Lipiec 2016

Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej "Górnik Przywraca Nadzieje" informuje, że w wyniku prowadzonej w dniach 24-30 czerwca 2016 zbiórki publicznej na rzecz Alana Urbaniaka, zgodnie z zezwoleniem MSWiA nr 2016/2398/KS, zebrano kwotę 14 168,93 PLN.

Zapraszamy do Bogatyni

13 Lipiec 2016

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego Miasta i Gminy Bogatynia.

„Zakup prospołeczny”

12 Lipiec 2016

Na Dolnym Śląsku będzie więcej podmiotów ze znakiem „Zakup prospołeczny”. Zakup prospołeczny jest systemem certyfikacji, wyróżniającym produkty i usługi podmiotów ekonomii społecznej. Pomysłodawcą znaku jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, która podpisała umowę sublicencyjną z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej na przyznawanie znaku podmiotom z terenu Dolnego Śląska.

 

Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna od 4 lipca do 2 sierpnia

5 Lipiec 2016

Od 4 lipca  w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i Szczytem NATO w Polsce wprowadzono tymczasową kontrolę na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Kontrola będzie trwała do 2 sierpnia 2016 r. Również od 4 lipca zawieszony został mały ruch graniczny na granicy z Ukrainą i Rosją. Względy są identyczne. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

Bezpłatne porady prawne

30 Czerwiec 2016

Szanowni Mieszkańcy,
informujemy, iż od 8 lipca 2016 roku, w każdy piątek w godzinach od 13:00-14:00 będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną.
Prawnik będzie udzielał informacji w siedzibie PiS przy ul. Daszyńskiego 2 (dawny budynek dworca PKS).

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego

30 Czerwiec 2016

29 czerwca br. w Elektrowni Turów odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego bloku energetycznego oraz oddanie do eksploatacji Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) dla bloków 4-6.

Dwie sesje Rady Miejskiej

27 Czerwiec 2016

We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyły się dwie sesje Rady Miejskiej. Pierwsza dotyczyła Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Gminnego programu przeciwdziałania narkomanii, druga natomiast to jedna z najważniejszych sesji w ciągu całego 2016 roku, czyli sesja absolutoryjna. 

Zamknięcie drogi

20 Czerwiec 2016

W związku z organizacją tegorocznych Bogatyńskich Dni Węgla i Energii KARBONALIA 2016 informujemy, iż od godziny 6:00 w dniu 20.06.2016r. do godziny 6:00 w dniu 28.06.2016r. nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ulic: Daszyńskiego, Sportowej, Traugutta i części ul. Kusocińskiego.

"Uwolnij książkę"

17 Czerwiec 2016

16 czerwca obchodzone jest Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek, w tym roku po raz pierwszy do akcji włączyły się bogatyńskie szkoły. 

44. rocznica Mszy Prymicyjnej

13 Czerwiec 2016

Wspaniała i bardzo podniosła uroczystość miała miejsce w niedzielę, 12 czerwca w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Działoszynie. Była to 44. rocznica odprawienia w działoszyńskim Kościele Mszy Prymicyjnej przez błogosławionego  ks. Jerzego Popiełuszkę. 

„Twórczy Nie-Zależni”

3 Czerwiec 2016

„Twórczy Nie-Zależni” – specjalny projekt skierowany do młodzieży gimnazjalnej w środę, 1 czerwca zawitał do Bogatyni. Projekt łączy w sobie działania artystyczne i twórcze z profilaktyką uzależnień .

Nowe miejsce spotkań

31 Maj 2016

Dwie Rady Osiedlowe 7 i 2 oraz Klub Seniora „Serbinów” od teraz mają do dyspozycji nowe miejsce spotkań. 30 maja uroczyście oddano do użytku  wyremontowaną siedzibę, która znajduje się w budynku szkoły podstawowej nr 3. 

Ćwiczenia ratownicze TURÓW 2016

31 Maj 2016

W dniach 2-3 czerwca 2016 roku w PGE GiEK S.A. Odział Elektrowania Turów odbędą się ćwiczenia pod kryptonimem „Turów 2016”, w których udział będą brały siły i środki Dolnośląskiej Brygady Odwodowej Państwowej Straży Pożarnej.
W ramach ćwiczeń planowane jest częściowe zadymienie obiektu bloku 10 w PGE GiEK S.A. Odział Elektrownia Turów.

Ogłoszenie wyników konkursu na maskotkę promocyjną Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2016

23 Maj 2016

W dniu 20 maja br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na maskotkę promocyjną Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2016. 

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Elektrowni Turów

18 Maj 2016

34. Sesja VII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu odbyła się w wyjątkowym miejscu. Na zaproszenie Dyrektora Piotra Frąszczaka bogatyńscy samorządowcy gościli w Elektrowni Turów.  Radni rozmawiali o współpracy z zakładami przemysłowymi jakimi są Kopalnia i Elektrownia oraz wysłuchali ciekawych prezentacji dotyczących ochrony środowiska czy też budowy nowego bloku energetycznego.

Otwarcie Biura Senatorsko-Poselskiego

17 Maj 2016

Wyjątkowe i niecodzienne wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie na terenie byłego dworca PKS. W obecności samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń i instytucji gminnych oraz mieszkańców Bogatyni odbyło się otwarcie pierwszego w naszym mieście Biura Senatorsko-Poselskiego Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. 

70-lecie OSP Kopaczów

17 Maj 2016

Ochotnicza Straż Pożarna w Kopaczowie 14 maja obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystości połączone były z obchodzonym 4 maja Dniem Strażaka. Rozpoczęły się przemarszem i mszą św. w Kościele pod wezwaniem św. Józefa w Kopaczowie.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 Maj 2016

Z okazji Dnia Strażaka przekazuje całej Braci Strażackiej wyrazy szacunku i uznania. Niełatwa, bezinteresowna, trudna i odpowiedzialna jest służba strażaka, pełna poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia.
W tym szczególnym dniu kieruje dla Całej Braci Strażackiej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Życzę, aby ta trudna służba była dla Was źródłem satysfakcji
oraz powodem do dumy.