Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Bogatynia 7 lat po powodzi - rozmowa z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem

7 Sierpień 2017

W poniedziałek 7 sierpnia 2017 r. mija dokładnie siedem lat od tragicznej w skutkach powodzi.  O refleksje i podsumowanie zapytaliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza.

Powiatowe Obchody Święta Policji 2017

26 Lipiec 2017

26 lipca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Policjanci z powiatu zgorzeleckiego obchodzili swoje święto. W tym roku minęła 98. rocznica powstania tej formacji.  Podczas zgorzeleckich uroczystości hol MDK-u wypełnił się zaproszonymi gośćmi, ale najważniejsi podczas tego święta byli funkcjonariusze Policji, którzy odebrali odznaczenia, wyróżnienia i awanse na stopnie służbowe.

Złote Gody

17 Lipiec 2017

14 lipca 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bogatyni swoje Złote Gody świętowali Państwo Helena i Mieczysław Rogula oraz Jadwiga i Jan Hołubowicz, którym decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Zabawa dla dzieci w Sieniawce

11 Lipiec 2017

We wtorek 4 lipca w sołectwie Sieniawka odbyła się zabawa dla dzieci. Dla najmłodszych zostały przygotowane liczne atrakcje, wśród których były między innymi dmuchane zamki, trampoliny, czy też pokazy straży pożarnej. 

Apel o wsparcie

10 Lipiec 2017

W dniu 31 maja 2017 roku, w Porajowie na styku trzech granic, został postawiony Krzyż Pojednania Narodów jako wotum wdzięczności Bogu za chrzest Polski w jego 1050. rocznicę oraz akt oddania Chrystusowi Królowi Miłosierdzia. 

Stypendia dla maturzystów

10 Lipiec 2017

Odbierasz właśnie świadectwo maturalne? Złóż wniosek o stypendium na pierwszy rok studiów! Po raz piętnasty na Dolnym Śląsku maturzyści, podejmujący studia, mogą starać się o Stypendia Pomostowe.

Bogatynia w "Sieci Szpitali"

28 Czerwiec 2017

45 dolnośląskich szpitali w znalazło się w tzw. Sieci Szpitali. Wśród nich jest  Bogatyńska placówka, która znalazła się na liście ustalonej przez Ministerstwo Zdrowia. Co to oznacza opowiadała Dyrektor szpitala Ewa Szczepkowska oraz Burmistrz Andrzej Grzmielewicz.  

Sesja absolutoryjna

27 Czerwiec 2017

Sesja absolutoryjna, czyli jedno z najważniejszych posiedzeń Radnych odbyło się w poniedziałek 26 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni.  Sesja rozpoczęła się od wystąpienia Skarbnika Gminy, który przedstawił  sprawozdania finansowe za 2016 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy i Miasta Bogatynia za 2016 rok.

Reakcja samorządu na kłamstwa

26 Czerwiec 2017

W poniedziałek 26 czerwca przed pierwszą sesją Rady Miejskiej wywiązała się dyskusja nawiązująca do publikacji jaka ukazała się na portalu społecznościowym Facebook. Jeden z anonimowych profili sugerował jakoby Radny Piotr Kawecki sfałszował głosowanie – oddając głos za siebie i dwóch innych Radnych. Do tych zarzutów odniósł się Burmistrz Andrzej Grzmielewicz. 

Wypowiedź Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza dotycząca kompleksu rekreacyjnego (WIDEO)

21 Czerwiec 2017

We wtorek 20 czerwca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Głównym tematem sesji była budowa nowego kompleksu rekreacyjnego w Bogatyni.

70-lecie Kopalni Turów

20 Czerwiec 2017

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów obchodzi w tym roku Jubileusz 70-lecia istnienia. Oficjalne uroczystości odbyły się 19 czerwca w Sali Zbornej. Tradycyjnie Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz odegrania przez Orkiestrę Zakładową KWB Turów hymnów. 

Święto Wolnych Książek

14 Czerwiec 2017

W ramach Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek obchodzonego 13 czerwca, w Bogatyni po raz drugi odbyła się wspólna zabawa mająca na celu popularyzację książek oraz promowanie czytelnictwa. 

Spotkanie profilaktyczne

12 Czerwiec 2017

W dniu 7 czerwca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju odbyło się wcześniej zapowiadane, spotkanie profilaktyczne rodziców z koordynatorem Gmninnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień – panem Krzysztofem Witkowskim.

45. rocznica Mszy Świętej Prymicyjnej

12 Czerwiec 2017

W niedzielę 11 czerwca br. w Działoszynie odbyły się uroczystości upamiętniające 45. rocznicę odprawienia Mszy Świętej Prymicyjnej przez błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszkę – patrona „Solidarności”.

Estetyka w mieście

9 Czerwiec 2017

Nowe nasadzenia kwiatowe, estetyczne przejścia i zagospodarowanie terenów – w mieście systematycznie prowadzone są remonty oraz prace polegające na pielęgnacji i utrzymaniu obszarów zielonych.

Nowa infrastruktura drogowa

8 Czerwiec 2017

W ostatnim czasie, w ramach prac inwestycyjnych oraz remontów cząstkowych prowadzonych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia zmodernizowano oraz poddano kapitalnemu remontowi szereg dróg, chodników oraz terenów w mieście.

Chrońmy dobre imię Bogatyni (wideo)

17 Maj 2017

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Bogatyni poruszony został temat publikacji i komentarzy jednego z Dziennikarzy Witolda Gadowskiego. W tej sprawie głos zabrał Burmistrz Andrzej Grzmielewicz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu podinsp. Adam Łachacz. 

Warsztaty wikliniarskie

11 Maj 2017

10 maja siedziba Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów w Bogatyni zamieniła się w prawdziwą pracownię warsztatową. Członkowie koła już po raz kolejny pokazali, że „chcieć to móc”, tworząc przez kilka godzin wikliniarskie dzieła. Efektem prac były własnoręcznie wykonane i ozdobione koszyki z wikliny.

Dzień Strażaka

4 Maj 2017

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Z okazji Dnia Strażaka Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz przekazuje całej Braci Strażackiej wyrazy szacunku i uznania.

Uroczysta Msza Święta

11 Kwiecień 2017

W poniedziałek 10 kwietnia przypadła 7. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. W tym dniu niemal w całej Polsce odbywały się uroczystości rocznicowe oddające pamięć oraz cześć ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.