Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

25 lat Kościoła w Trzcińcu

25 Wrzesień 2017

Bardzo podniosła i refleksyjna uroczystość miała miejsce w niedzielę 24 września. Minęło dokładnie 25 lat od wybudowania i konsekracji Kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Bogatyni. Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył Ks. Biskup Marek Mendyk. Licznie przybyli Parafianie oraz Goście dziękowali za minione ćwierćwiecze.

"Wzorowa Gmina"

20 Wrzesień 2017

Gmina Bogatynia otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy”. Tytuł został przyznany w kategorii: Służba Zdrowia. Uroczysta Gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się we wtorek 19 września w Zamku Topacz w Kobierzycach. Konkurs „Wzorowa Gmina” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Remont ulicy Ogrodowej w Porajowie (WIDEO)

19 Wrzesień 2017

W Porajowie trwa remont ulicy Ogrodowej.

Spotkanie Sybiraków

18 Wrzesień 2017

W tym roku obchodzona jest 78. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, 17 września obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka. Jak co roku Członkowie Bogatyńskiego Oddziału Związku Sybiraków zorganizowali spotkanie by wspólnie, często w zadumie wrócić do tych najtragiczniejszych wspomnień. 18 września w siedzibie Koła zebrali się szanowni Sybiracy, zaproszeni goście oraz przyjaciele.

Rozpoczęcie prac

15 Wrzesień 2017

Rozpoczęły się prace związane z budową otwartego kąpieliska w Bogatyni.

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka

11 Wrzesień 2017

8 wrześnie w Elektrowni Turów odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Energetyka. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odegrania przez orkiestrę zakładową hymnu energetyków.

"Amarylis" z dziećmi w Karpaczu

7 Wrzesień 2017

Stowarzyszenie Koła Gospodyń "Amarylis" zorganizowało po raz kolejny wczasy dla dzieci, tym razem w Karpaczu.

Podpisano porozumienie dotyczące remontu dróg nr 352 i 354

30 Sierpień 2017

We wtorek 29 sierpnia o godzinie 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni podpisano porozumienie w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminy Bogatynia dla Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania pod nazwą: „Modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka i nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia wraz z ulicą Schramstrasse w Zittau.

Sesja Rady Miejskiej

24 Sierpień 2017

W środę 23 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja VII kadencji bogatyńskiego Samorządu. 

Wyruszyli z pomocą

24 Sierpień 2017

Na hasło „Musimy pomóc” rzucone przez Artura Siwaka odpowiedziało natychmiast wiele osób i instytucji, które zaangażowały się w pomoc. Zorganizowana została akcja zbiórki rzeczy niezbędnych do usuwania skutków ostatnich nawałnic, które dotknęły między innymi miejscowość Sulęczyno - gminę wiejską w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim. Aby nasza pomoc dotarła do potrzebujących bogatynianie musieli pokonać prawie 600 km. 

„Energetyczny Tornister”

21 Sierpień 2017

Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, w szczególności jednak dla tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają szkolną przygodę.

Deklaracje do pobrania

21 Sierpień 2017

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia dotyczącym złożenia:

Święto Wojska Polskiego

16 Sierpień 2017

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to najważniejsze święto sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono upamiętnieniem zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Podpisanie umowy na Budowę Otwartego Kąpieliska w Bogatyni

8 Sierpień 2017

8 sierpnia 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni została podpisana umowa dotycząca realizacji zadania związanego z Budową Otwartego Kąpieliska w Bogatyni. Zadanie zrealizuje firma SWIMMINGPOOLS-Baseny Aftanas Grażyna z Bielawy.

Bogatynia 7 lat po powodzi - rozmowa z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem

7 Sierpień 2017

W poniedziałek 7 sierpnia 2017 r. mija dokładnie siedem lat od tragicznej w skutkach powodzi.  O refleksje i podsumowanie zapytaliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza.

Powiatowe Obchody Święta Policji 2017

26 Lipiec 2017

26 lipca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Policjanci z powiatu zgorzeleckiego obchodzili swoje święto. W tym roku minęła 98. rocznica powstania tej formacji.  Podczas zgorzeleckich uroczystości hol MDK-u wypełnił się zaproszonymi gośćmi, ale najważniejsi podczas tego święta byli funkcjonariusze Policji, którzy odebrali odznaczenia, wyróżnienia i awanse na stopnie służbowe.

Złote Gody

17 Lipiec 2017

14 lipca 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bogatyni swoje Złote Gody świętowali Państwo Helena i Mieczysław Rogula oraz Jadwiga i Jan Hołubowicz, którym decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Zabawa dla dzieci w Sieniawce

11 Lipiec 2017

We wtorek 4 lipca w sołectwie Sieniawka odbyła się zabawa dla dzieci. Dla najmłodszych zostały przygotowane liczne atrakcje, wśród których były między innymi dmuchane zamki, trampoliny, czy też pokazy straży pożarnej. 

Apel o wsparcie

10 Lipiec 2017

W dniu 31 maja 2017 roku, w Porajowie na styku trzech granic, został postawiony Krzyż Pojednania Narodów jako wotum wdzięczności Bogu za chrzest Polski w jego 1050. rocznicę oraz akt oddania Chrystusowi Królowi Miłosierdzia. 

Stypendia dla maturzystów

10 Lipiec 2017

Odbierasz właśnie świadectwo maturalne? Złóż wniosek o stypendium na pierwszy rok studiów! Po raz piętnasty na Dolnym Śląsku maturzyści, podejmujący studia, mogą starać się o Stypendia Pomostowe.