Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Elektrownia Turów z nowoczesnymi, ogólnodostępnymi stacjami ładowania pojazdów od PGE Nowa Energia

20 Sierpień 2019

Od 1 sierpnia w Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, można korzystać z nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to pierwsza stacja ładowania na terenie gminy Bogatynia dostępna dla wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania wpisuje się w działania kompleksu energetycznego w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii.

INFORMACJA dot. procedury sądowej w zakresie nabycia spadku

24 Lipiec 2019

INFORMACJA –  Gmina Bogatynia została powiadomiona o możliwości nabycia prawa do środków pieniężnych zgromadzonych po zmarłych, których ostatnim miejscem zamieszkania był teren Gminy Bogatynia.

Dwie niedziele z Klanzą

24 Lipiec 2019

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na 2 NIEDZIELE z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne realizowane w ramach projektu SPOTKANIA Z KLANZĄ.

Bogatynia upamiętni wybuch II wojny światowej

19 Lipiec 2019

W środę, w bogatyńskim urzędzie, rozmawiano o upamiętnieniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i sprawach miejscowych organizacji zrzeszających kombatantów i osoby represjonowane.

100 lat Policji Państwowej

18 Lipiec 2019

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu uczciła 100-lecie powołania Policji Państwowej. W uroczystej akademii, która odbyła się w gmachu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

„4 kąty Polski” – Bogatynia

15 Lipiec 2019

W piątek burmistrza Wojciecha Błasiaka odwiedził niecodzienny gość. Pan Janusz Kobyłka z Lubartowa zawitał do Bogatyni w ramach charytatywnego rajdu rowerowego „4 kąty Polski”.

Sesja Rady Miejskiej 11 lipca

12 Lipiec 2019

Wyważone wypowiedzi, merytoryczna dyskusja nad informacjami przedstawionymi w sprawozdaniach i zgłaszanymi problemami - taki przebieg miała sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 11 lipca.

Powiat Zgorzelecki w obiektywie – etap LATO

11 Lipiec 2019

Atrakcyjne nagrody o wartości 500, 300 i 200 zł czekają na laureatów trzeciej, letniej edycji konkursu fotograficznego „Powiat Zgorzelecki w obiektywie”.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2019

3 Lipiec 2019

Po raz jedenasty świętowaliśmy razem!
Rodziny zastępcze naszego powiatu spotkały się na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - łącznie około 350 osób. Rodziny bawiły się w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach.

4 kroki do zdrowia

28 Czerwiec 2019

W upalny poniedziałek 24 czerwca o godz.17.00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, w kawiarni "Atena" odbyło się niezwykle interesujące spotkanie pod tytułem "Wellness by Oriflame - 4 kroki do zdrowia". Organizatorem eventu była Elżbieta Kalwasińska - menadżer, od 25 lat związana ze szwedzką firmą promującą idee "Bliżej Natury".

"Witaj Maluchu" w Bogatyni

24 Czerwiec 2019

13 czerwca br. burmistrz Wojciech Błasiak odwiedził Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec, by włączyć naszą gminę do projektu "Witaj Maluchu".

Międzynarodowy piknik rodzinny na sportowo w Działoszynie

24 Czerwiec 2019

W ubiegłą sobotę, na terenie obiektu sportowego "Orlik", odbył się Międzynarodowy piknik rodzinny na sportowo, zorganizowany przez Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn.

Zakończenie roku szkolnego

19 Czerwiec 2019

W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia miały miejsce apele połączone z wręczeniem nagród wyróżniającym się uczniom.

Place zabaw: 135 ton piasku i naprawy

12 Czerwiec 2019

Trwają prace porządkowe i naprawcze na placach zabaw w naszej gminie. Te najbardziej pilne już wykonano. Najmłodsi mieszkańcy dostali także do zabawy łącznie 135 ton nowego piasku.

Gminny Dzień Dziecka

7 Czerwiec 2019

1 czerwca na stadionie przy ul. Sportowej 8 w Bogatyni odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Doniosły jubileusz

31 Maj 2019

W czwartek 30 maja w Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia istnienia tej instytucji. To doskonała okazja do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil z minionego półwiecza. Jak zaznaczali organizatorzy była to sentymentalna podróż do przeszłości.

20 lat Powiatu Zgorzeleckiego

30 Maj 2019

Burmistrz Wojciech Błasiak wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Dorotą Bojakowską uczestniczyli w uroczystych obchodach 20-lecia powołania Powiatu Zgorzeleckiego.

Spectaculum Citaviae XXI

30 Maj 2019

29 maja 2019 roku w Zittau odbył się XXI festyn "Alchemiczne Zittau". Na zaproszenie gospodarza partnerskiego miasta, uczestniczyli w nim burmistrz Wojciech Błasiak i wiceburmistrz Bożena Wojciechowska. W ten jedyny w swoim rodzaju, oscylujący pomiędzy nauką a magią wieczór, w różnych miejscach miasta prezentują się muzycy, tancerze, chóry i teatry. Zabytkowe ulice i place Zittau tętnią życiem do późnej nocy, a zwieńczeniem programu jest artystyczny pokaz sztucznych ogni.

Dzień Dziecka i Dzień Matki w Kopaczowie

29 Maj 2019

W dniu 26 maja w Kopaczowie odbyły się połączone obchody Dnia Dziecka i Dnia Matki. Dzieci miały możliwość korzystania z szeregu atrakcji, a także uczestnictwa w grach i zabawach prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Na mamy zaś czekał słodki poczęstunek oraz symboliczny kwiatek.

Z Koluszek do Bogatyni

14 Maj 2019

Do niecodziennej wizyty doszło w czwartek 9 maja. Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni odwiedził pan Grzegorz Świtalski z Koluszek, który objeżdża cały kraj, odwiedzając ciekawsze miejsca na mapie Polski i zbierając potwierdzenia w postaci pieczęci do swojej książeczki turystycznej.