Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Emilia Kurzątkowska z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

21 Luty 2020

Burmistrz Wojciech Błasiak i wiceburmistrz Bożena Wojciechowska spotkali się z Emilią Kurzątkowską, Przewodniczącą Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Bogatyni, która została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odszedł Arnd Voigt

21 Luty 2020

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość, że 19 lutego, w wieku 69 lat, po ciężkiej chorobie zmarł były burmistrz Zittau Arnd Voigt.

Przepis na Tłusty Czwartek

20 Luty 2020

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła  - mówi staropolskie przysłowie. Z naszym przepisem "Bartkową" może stać się każdy mieszkaniec Bogatyni i okolic!

Basen w SP 3 zaprasza

13 Luty 2020

Szkoła Podstawowa nr 3  informuje, iż w dniach 17-22 lutego przyszkolny basen będzie czynny dla miasta od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00-20:00 (ostatnie wejście).

Program Ograniczenia Picia już w Bogatyni

12 Luty 2020

Burmistrz Miasta i Gminy informuje, że Ośrodek Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Bogatyni poszerza swoją ofertę usług profilaktycznych oraz terapeutycznych o nową propozycję - Program Ograniczenia Picia (POP).

Spotkanie z posłem Robertem Obazem

10 Luty 2020

W ubiegły piątek w bogatyńskim magistracie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Wojciecha Błasiaka z posłem na Sejm RP Robertem Obazem, który, jak informowaliśmy wcześniej, zadeklarował swoje wsparcie w kwestii zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa mieszkańcom Bogatyni.

Bogatyńskie koło Sybiraków uczciło 80. rocznicę rozpoczęcia deportacji

10 Luty 2020

W niedzielę, 9 lutego w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni została odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków, którą celebrował, i na której homilię wygłosił kapelan bogatyńskiego koła ks. kanonik Jan Żak.

Otwarcie biura poselskiego Stanisława Żuka

7 Luty 2020

W środę 5 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak, wziął udział w otwarciu biura poselskiego Posła na Sejm RP Stanisława Żuka.

Bezpłatne konsultacje psychologiczno-terapeutyczne

7 Luty 2020

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia w imieniu Ośrodka Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Pomocy Rodzinie zachęca mieszkańców do korzystania z bezpłatnych konsultacji psychologiczno-terapeutycznych oferowanych przez ośrodek.

Rozpoczęcie projektu "Aktywny rodzic z Powiatu Bolesławieckiego i Zgorzeleckiego"

6 Luty 2020

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu realizacji nowego projektu "Aktywny rodzic z Powiatu Bolesławieckiego i Zgorzeleckiego".

Zapłon sadzy w kominie

31 Styczeń 2020

Sezon grzewczy w pełni. Jak co roku strażacy mają pełne ręce pracy podczas zdarzeń związanych z pożarami sadzy w przewodach kominowych. Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla.

Komentarz Burmistrza

31 Styczeń 2020

Komentarz Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka oraz Zastępcy Burmistrza ds.Polityki Regionalnej Bożeny Wojciechowskiej do wydarzeń minionego tygodnia. 

Informacja GIS dotycząca koronawirusa 2019-nCoV

30 Styczeń 2020

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

102 numer "BOGATYNI" już dostępny

28 Styczeń 2020

Informujemy, iż ukazał się 102 numer Biuletynu Informacyjnego Miasta i Gminy BOGATYNIA.

"Stop chorobom nowotworowym"

28 Styczeń 2020

27 stycznia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pod tytułem „Stop chorobom nowotworowym” .

Sesja - 20 stycznia

21 Styczeń 2020

W poniedziałek 20 stycznia odbyła się kolejna Sesja Rady Miejskiej. Jednym z jej najważniejszych punktów był wybór nowego Przewodniczącego, którym w wyniku tajnego głosowania został Radny Artur Oliasz. Do porządku obrad wprowadzono również dyskusję dotyczącą wyniku konkursu na nowego dyrektora SPZOZ. Komisja konkursowa wskazała na to stanowisko pana Macieja Leszkowicza.

Ścieżka zdrowia

21 Styczeń 2020

W sobotę 18 stycznia 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Bogatyni odbyła się prelekcja "Jak sobie radzić z chorym leżącym w domu". Spotkanie w ramach Ścieżki Zdrowia zorganizowane zostało przez Bogatyńskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Złoty Czepek we Współpracy z naszą biblioteką. W czytelni wykładu wysłuchało około 30 osób.

"Pod lupą" - wywiad z kierownictwem urzędu

17 Styczeń 2020

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jakiego burmistrz Wojciech Błasiak, wiceburmistrz Bożena Wojciechowska oraz skarbnik Monika Niklas udzielili TV Bogatynia w programie "Pod lupą".

Komentarz Burmistrza

17 Styczeń 2020

Komentarz burmistrza do wydarzeń minionego tygodnia.

Samorządowcy w ArtRadiu

10 Styczeń 2020

Finanse gminy, w tym budżet na 2020 rok i jego ewentualna korekta, szpital, basen i inne inwestycje, to niektóre z tematów poruszonych podczas rozmowy z burmistrzem Wojciechem Błasiakiem, wiceburmistrz Bożeną Wojciechowską i skarbnikiem gminy Moniką Niklas, zarejestrowanej przez ArtRadio Bogatynia. Zapraszamy do wysłuchania audycji.