Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Uwaga na oszustów!

7 Kwiecień 2020

Drodzy mieszkańcy!
Do naszej redakcji dotarły informacje o dziwnych telefonach do osób starszych w naszym mieście. Osoby dzwoniące podają się za pracowników opieki społecznej i oferują zrobienie zakupów. Bardzo prosimy o uwrażliwienie i ostrzeżenie osób starszych z naszych rodzin.

Poradnik dla osób doznających przemocy w rodzinie

3 Kwiecień 2020

Kolejne dni spędzone w domu. Śledzenie sytuacji w mass mediach o rozszerzającej się epidemia może powodować w nas  narastanie lęku, strachu, niepokoju o siebie i bliskich, obaw o utratę pracy. Dzieci w domu wymagają od nas większego zaangażowania, pomocy przy odrabianiu lekcji i wsparcia psychicznego. Razem spędzamy czas często na małej przestrzeni w domu. To okres, kiedy powinniśmy okazywać sobie ciepło, wspierać się wzajemnie i włączyć zakres większej tolerancji na najbliższych.

List od noblistki

3 Kwiecień 2020

Do Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni wpłynęła korespondencja od Olgi Tokarczuk. List z podziękowaniami jest odpowiedzią na gratulacje, które burmistrz Wojciech Błasiak i wiceburmistrz Bożena Wojciechowska przesłali laureatce Literackiej Nagrody Nobla. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Badania na terenie Sieniawki

2 Kwiecień 2020

W najbliższym czasie na terenie Sieniawki (Gmina Bogatynia) oraz najbliższej okolicy rozpoczną się badania w ramach projektu "Historia filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w Sieniawce" .

Komentarz Burmistrza Wojciecha Błasiaka dotyczący aktualnej sytuacji w gminie

31 Marzec 2020

Komentarz Burmistrza Wojciecha Błasiaka dotyczący aktualnej sytuacji w gminie. 

Informacja dla mieszkańców

31 Marzec 2020

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni wydłuża termin składania wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest z posesji położonych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia.

Transmisje Mszy Św. z bogatyńskich kościołów

30 Marzec 2020

Wypełniając zarządzenie Ministra Zdrowia i Biskupa Legnickiego w związku ze zmianą regulacji dotyczących zgromadzeń liturgicznych, przypominamy, że we Mszy Św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, poza osobami posługującymi. Proboszczowie zwracają się z prośbą, aby na Mszę Św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną oraz przypominają, że została udzielona dyspensa Biskupa Legnickiego od obowiązkowego udziału we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane.

Na ratunek Fundacji "Maja-schronisko dla koni"

30 Marzec 2020

Apel Fundacji "Maja-schronisko dla koni"
Kochani! Nasze zapasy karmy topnieją szybciej niż lód podczas upału. Jesteśmy zaopatrzeni na najwyżej tydzień. Niestety, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wszystkie działania, które pomogłyby nam w opiece nad zwierzętami, są zablokowane.

Zarządzenie Biskupa Legnickiego ws. duszpasterstwa w stanie pandemii

28 Marzec 2020

Na stronie Diecezji Legnickiej opublikowane zostało zarządzenie Biskupa Legnickiego ws. duszpasterstwa w stanie pandemii z 27 marca 2020 roku. Poniżej załączamy treść tego zarządzenia.

Nyski Festiwal Filmowy zmuszony do zmiany planów

26 Marzec 2020

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa 17ta edycja Nyskiego Festiwalu Filmowego nie odbędzie się w zaplanowanym na maj terminie.

Twórcy festiwalu z Kunstbauerkino w Großhennersdorfie podjęli taką decyzję po naradzie z partnerami i sponsorami.

"Czeski film" o odkrywce w Turowie

24 Marzec 2020

Nowy blok na węgiel brunatny w Turowie jest na finiszu. Powinien być gotowy w trzecim kwartale tego roku. Koncesja na wydobycie w pobliskiej kopalni węgla brunatnego wygasa jednak za miesiąc. Czesi sprzeciwiają się jej przedłużeniu. Jeśli nie węgiel z Turowa, to skąd? – zastanawia się Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem nt. naszej odkrywki, który ukazał się na portalu biznasalert.pl

Jak zadbać o siebie w dobie koronawirusa

23 Marzec 2020

Jak zadbać o siebie w dobie koronawirusa - radzi psycholog Agnieszka Dymarska

Informacja o uruchomieniu komunikacji PKP Warszawa (Lotnisko Chopina) - Wrocław

23 Marzec 2020

Informuję, że PKP uruchomiło komunikację kolejową z PKP (Lotnisko Chopina) Warszawa - do m. Wrocław dla osób wracających z zagranicy liniami lotniczymi.

Zarządzenie Biskupa Legnickiego z dnia 17 marca 2020 r.

18 Marzec 2020

Na czas trwania walki z pandemią koronawirusa oraz wprowadzonego na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego zarządzam, co następuje:

Akcja "RaZeM PoMaGaMy"

18 Marzec 2020

W związku z pandemią koronawirusa oferujemy pomoc dla osób samotnych, starszych lub niepełnosprawnych w zakupie podstawowych produktów oraz leków.

UWAGA! Zamknięcie obiektu OSiR na Białogórskiej

17 Marzec 2020

Jutro, tj. 18.03.2020 r., w związku z akcją służb mundurowych, cały obiekt przy ul. Białogórskiej 28 będzie WYŁĄCZONY Z UŻYTKOWANIA.
W związku z tym, że bramy będą zamknięte, kierowców parkujących samochody na tutejszym parkingu, prosimy o przeparkowanie swoich pojazdów w inne miejsce.

Materiał Telewizji Bogatynia - Koronawirus - sytuacja w mieście i gminie Bogatynia

17 Marzec 2020

Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Telewizję Bogatynia - "Koronawirus - sytuacja w mieście i gminie Bogatynia"

Komentarz Burmistrza Wojciecha Błasiaka dotyczący aktualnej sytuacji w gminie

16 Marzec 2020

Komentarz Burmistrza Wojciecha Błasiaka dotyczący aktualnej sytuacji w gminie. 

Komunikat Legnickiej Kurii Biskupiej z dnia 14 marca 2020

14 Marzec 2020

W związku z wprowadzeniem w dniu 14 marca 2020 roku na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego i wydanym w tej sprawie Komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski uznaje za obowiązujące na terenie diecezji legnickiej wszystkie wskazania wydane przez Przewodniczącego KEP i prosi Księży o dostosowanie się do nich.

Dzień Sołtysa 2020

13 Marzec 2020

11 marca obchodzimy w Polsce Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak spotkał się z gospodarzami wsi i złożył im najlepsze życzenia.