Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Święto Wojska Polskiego

16 Sierpień 2018

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to najważniejsze święto sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono upamiętnieniem zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Drodzy Energetycy Turowa

14 Sierpień 2018

Z okazji Dnia Energetyka pragniemy wyrazić szacunek i uznanie wszystkim Pracownikom PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów.

Informacja - odbiór kontenerów SWISS TEXTIL

14 Sierpień 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, iż kontenery na odzież używaną usytuowane na terenie miasta i gminy Bogatynia należące do firmy SWISS TEXTIL sp. z o.o. z/s w Jeleniej Górze zostały zgromadzone na placu Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania sp. z o.o. w Bogatyni. 

Bogatynia Patriotycznie

10 Sierpień 2018

15 sierpnia to data niezwykle ważna w życiu każdego Polaka. Coroczne uroczystości organizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia również w tym roku uhonorują i uczczą pamięć, męstwo i odwagę Sybiraków, Kombatantów oraz Osób Represjonowanych. Tegoroczne uroczystości zostaną uświetnione poprzez pokaz sprzętu wojskowego, który przyjedzie do Bogatyni. W bogatyńskich uroczystościach udział weźmie także 15 Pułk Reprezentacyjny Ułanów w strojach adekwatnych do 20-lecia międzywojennego. Będzie to niezwykłe wydarzenie, które uświetni nasze obchody. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz zaprasza wszystkich, a w szczególności dzieci na tę  wyjątkową lekcję historii.

Szkolenie RODO w Legnicy

6 Sierpień 2018

Wspierając Dolnośląskie organizacje pozarządowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podejmuje działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom III sektora. Dlatego też, wspólnie z Narodowym Instytutem Wolności oraz Urzędem Ochrony Danych Osobowych zapraszamy organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące RODO - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Ekspertami prowadzącymi szkolenie będą przedstawiciele UODO.

Akcja Lato w Bogatyni

3 Sierpień 2018

Lipiec i sierpień – dla najmłodszych to dwa miesiące odpoczynku od szkoły, czas dobrej zabawy i uśmiechu. W naszej gminie to również czas corocznej Akcji Lato – która w pierwszym miesiącu wakacji gościła w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni w sierpniu natomiast przenosi się do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Remonty domów przysłupowych

2 Sierpień 2018

Gminny Zarząd Mienia Komunalnego w Bogatyni uzyskał dofinansowanie i modernizuje 4 budynki, domy przysłupowe w Bogatyni, które bez wątpienia staną się wspaniałą wizytówką miasta. Pierwszy z remontowanych budynków znajduje się przy placu Bohaterów Warszawy.

W 74. Rocznicę Powstania Warszawskiego zawyją syreny

1 Sierpień 2018

74 lata temu, 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie.

Termomodernizacja Szpitala Gminnego w Bogatyni

27 Lipiec 2018

Trwa termomodernizacja Szpitala Gminnego w Bogatyni, po przeprowadzonych remontach na oddziałach szpitalnych przyszedł czas na modernizację budynku z zewnątrz.

Program telewizyjny na temat budowy kąpieliska - WIDEO

26 Lipiec 2018

W środę 25 lipca na terenie kąpieliska nagrywany był program telewizyjny, podczas którego goście rozmawiali na temat inwestycji budowy kąpieliska, prowadzonych prac oraz przyszłego funkcjonowania obiektu. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak, Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Konrad Wysocki, Sekretarz Gminy Bogatynia Aleksandra Tobiasz oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji. 

Modernizacja posesji garażowych

26 Lipiec 2018

W ramach prowadzonych prac inwestycyjnych oraz remontów cząstkowych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia modernizacji poddano nawierzchnie jezdni asfaltowych w okolicach garaży przy ulicach Matejki i Wyczółkowskiego.

Modernizacja Dróg Wojewódzkich 352 Zatonie - Bogatynia i 354 Trzciniec – Sieniawka

24 Lipiec 2018

Trwa długo wyczekiwana modernizacja Dróg Wojewódzkich 352 Zatonie - Bogatynia i 354 Trzciniec – Sieniawka. Prace prowadzone na drogach są efektem porozumienia pomiędzy Zarządem Województwa a Gminą Bogatynia, podpisanego w sierpniu ubiegłego roku.

Nowy sprzęt dla OSP

6 Lipiec 2018

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Bogatynia. Zakupiony sprzęt stanowić będzie uzupełnienie oraz rozszerzenie istniejącej bazy sprzętowej jednostek i wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa podczas niesienia pomocy poszkodowanym.

Podsumowanie Karbonaliów 2018

6 Lipiec 2018

Bogatyńskie Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018 organizowane są od 10 lat. W tym roku jest to wyjątkowa edycja. Po raz pierwszy w historii organizujemy nasze święto sami, bez wsparcia zewnętrznej agencji. Trafność tej decyzji z pewnością przyniosła wiele korzyści przede wszystkim dla Mieszkańców, ale także  dla Samorządu Bogatyni. Ocenę Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018 pozostawiamy każdemu uczestnikowi naszego święta. Tegoroczne Karbonalia to liczne atrakcje dla dzieci, ale nie tylko. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz za punkt honoru postawił sobie utworzenie bezpłatnej dla dzieci „Strefy Karbusia” która cieszyła się niesamowitą popularnością.

Radni z wizytą na terenie budowy kąpieliska

29 Czerwiec 2018

W piątek 29 czerwca w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazł się między innymi punkt dotyczący zmian w budżetu gminy na 2018 rok.

IZIS na polskich szlakach turystycznych

27 Czerwiec 2018

W dniach 18-21 czerwca 2018 r. Klub Nauczycielski „Izis” podziwiał uroki wschodniej Polski. Trasa wycieczki wiodła przez: Zamość, Roztocze - Zwierzyniec, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Baranów Sandomierski i Sandomierz. Zauroczył nas ten szlak turystyczny bogactwem zabytków i piękną przyrodą.

Gminny Dzień Strażaka

22 Czerwiec 2018

W sobotę 9 czerwca w Kopaczowie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. 

Cena Wody bez zmian!!!

21 Czerwiec 2018

Co najważniejsze dla Mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia cena wody, za którą płacą bogatynianie nie ulegnie zmianie. Mimo licznych zapowiedzi, komentarzy i przekazywanych nieprawdziwych informacji w Gminie Bogatynia nie będzie podwyżki ceny wody.

Zamknięcie ulic podczas Karbonaliów

7 Czerwiec 2018

W związku z organizacją tegorocznych Bogatyńskich Dni Węgla i Energii KARBONALIA 2018 informujemy, iż od godziny 6:00 dnia 12.06.2018r. do godziny 6:00 dnia 19.06.2018 r. nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ulic: Daszyńskiego, Sportowej, Traugutta i części ul. Kusocińskiego.

Dzień Dziecka w Bogatyni - WIDEO

5 Czerwiec 2018

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się w piątek 1 czerwca na stadionie przy ulicy Sportowej w Bogatyni.