Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Harmonogram wywozu odpadów w dniach 23-28 grudnia

12 Grudzień 2019

Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru odpadów na okres 23-28 grudnia - tydzień w którym wypadają święta Bożego Narodzenia.

Elektroniczna ewidencja czyli sprawne zarządzanie drogami

12 Grudzień 2019

Trwa wykonanie elektronicznej ewidencji dróg gminnych oraz obiektów inżynieryjnych w ciągach tych dróg. Nowoczesne narzędzie, pozwalające m.in. ocenić stan techniczny nawierzchni, znaków drogowych czy poprawność organizacji ruchu, umożliwi sprawne zarządzanie pasem gminnych dróg publicznych.

Piknik integracyjny na sportowo

10 Grudzień 2019

W dniu 7 grudnia na sali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyły się Mikołajki dla Osób Niepełnosprawnych - piknik integracyjny, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Aplikacja EcoHarmonogram już jest w naszej gminie!

6 Grudzień 2019

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania zachęca do pobierania bezpłatnej aplikacji na smartfona o nazwie "EcoHarmonogram", w której znajdziecie Państwo wiele przydatnych informacji.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 Grudzień 2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych chciałbym życzyć wszystkim osobom niepełnosprawnym, a także ich rodzinom i przyjaciołom, wytrwałości, siły i konsekwencji w pokonywaniu przeciwności losu, będących udziałem wszystkich osób niepełnosprawnych.

Życzę Państwu również, aby na trudnej drodze rehabilitacji i odzyskiwania samodzielności nie opuszczało Państwa przekonanie, że niepełnosprawność nie powinna stać na przeszkodzie w dążeniu do realizacji  pragnień i marzeń.

Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi radość i szczęście.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Wojciech Błasiak

 

Ankieta biuletynu "Bogatynia"

3 Grudzień 2019

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety. Odpowiedzi pomogą nam lepiej dopasować treści biuletynu do Państwa preferencji.

link do ankiety

Barbórka 2019

3 Grudzień 2019

Z okazji Barbórki, Górniczej Braci KWB Turów składam serdeczne życzenia bezpiecznej, dającej satysfakcję pracy, dostatku, rozwoju zawodowego, osiągania kolejnych ambitnych celów oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękuję za codzienną pracę i wkład w rozwój regionu, w którym pracujecie i mieszkacie. Niech każdego dnia towarzyszy Wam przychylność ludzi i instytucji. Niech żyje nam górniczy stan!

 

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Wojciech Błasiak

Akademia z okazji Dnia Górnika

2 Grudzień 2019

30 listopada w Kopalni Węgla Brunatnego Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika „Barbórka 2019”, w której uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak. Podczas akademii Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył zasłużonych górników.

Sesja Rady Miejskiej z dn. 27 listopada 2019 r.

29 Listopad 2019

Rezygnacja Doroty Bojakowskiej z pełnienia funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej w Bogatyni, wybór nowego przewodniczącego w osobie Tomasza Tracza oraz obniżenie przez radę wynagrodzenia burmistrza o ok. 40% to tematy, które zdominowały ostatnią sesję. 

45-lecie Klubu HDK przy Elektrowni Turów

20 Listopad 2019

Krwiodawcy z Klubu HDK przy Elektrowni Turów spotkali się 16 listopada w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku na Uroczystym Balu z okazji Jubileuszu 45-lecia Klubu.

Dzieci w Trójstyku

19 Listopad 2019

Dzieci w Trójstyku to projekt realizowany w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie Nysa. Międzynarodowa grupa dzieci i młodzieży gościła w dniach 28-30.10.2019 roku Ośrodku INTERFERIE w Świeradowie Zdroju. To już kolejne spotkanie organizowane przy współpracy partnerów miasta Zittau, Dolni Podluzi, Porajowa i Bogatyni.

Gmina Przyjazna Pszczołom

18 Listopad 2019

Jest nam miło poinformować, że Gmina Bogatynia przystąpiła do programu „Gmina Przyjazna Pszczołom” deklarujący tym samym podjęcie konkretnych działań na rzecz ochrony pszczół.

Przypominamy o bogatyńskiej "Jadłodzielni"

12 Listopad 2019

"Jadłodzielnia" to inicjatywa dla każdego, kto lubi się dzielić i kogo denerwuje wyrzucanie zdatnej do spożycia żywności.

Narodowe Święto Niepodległości 2019

12 Listopad 2019

Złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem w parku im. JP II, uroczystą Mszą za Ojczyznę w kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła oraz programem artystycznym i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w BOK-u, uczczono w Bogatyni sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzień Klubowicza IZIS

6 Listopad 2019

24 października 2019 r. w Mulifunkcjonalnym Centrum Trójstyku obchodziłyśmy Dzień Klubowicza. Wehikuł czasu przeniósł nas do nostalgicznych czasów dzieciństwa.

Konkurs "Nasza wieś - mamy się czym pochwalić" - znamy zwycięzców!

30 Październik 2019

5 tysięcy złotych wygrali dla swojej wsi mieszkańcy Jasnej Góry, którzy zostali triumfatorami VIII edycji konkursu Nasza wieś - mamy się czym pochwalić . Na podium znalazły się również sołectwa Stojanów i Bielawa Dolna.

Misja ratunkowa dla szpitala

29 Październik 2019

W ubiegły piątek, w bogatyńskim urzędzie rozmawiano o przyszłości gminnego szpitala.

Setne urodziny pani Zofii Żeglin

25 Październik 2019

Jubileusz stu lat życia to niecodzienna i niezwykle doniosła okoliczność. 23 października swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Wyszkowa, sybiraczka pani Zofia Żeglin.

Spotkanie wielopokoleniowe w Bogatyni

16 Październik 2019

10 października 2019 r. w ramach polsko-czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbył się „Międzynarodowy Dzień Seniora - spotkanie wielopokoleniowe w Bogatyni” będący częścią „XIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych - Śpiewający Seniorzy”.

Gmina Bogatynia stoi przed podjęciem strategicznej decyzji w sprawie SP ZOZ-u

16 Październik 2019

W piątkowe popołudnie, burmistrz Wojciech Błasiak był gospodarzem spotkania, na którym zaprezentowano wyniki audytu i proponowany program restrukturyzacji bogatyńskiego SP ZOZ-u. Po raz pierwszy tak gruntownie omówiono zarówno obecny stan placówki jak i możliwe warianty jej funkcjonowania w przyszłości.