Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Z pola do muzeum

11 Październik 2019

W muzeum narodowym w Szreniawie k. Poznania będzie można obejrzeć eksponat z naszej gminy.

XVIII Europejski Odpust Ekumeniczny Kopaczów – Oldřichov

7 Październik 2019

5 października 2019 r. w ramach polsko – czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbył się w Kopaczowie XVIII Europejski Odpust Ekumeniczny Kopaczów – Oldřichov – integracyjna uroczystość dla mieszkańców trójstyku.

Międzynarodowe Zawody Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza

4 Październik 2019

18 września odbyły się VI Międzynarodowe Zawody Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza MiG Bogatynia. Uczestnikami byli niepełnosprawni należący do dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeń: „Lebenshilfe” Goerlitz i TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni.

Sesja Rady Miejskiej - 30 września 2019 r.

2 Październik 2019

W poniedziałek 30 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 21. Sesja Rady Miejskiej. Po otwarciu sesji i stwierdzeniu quorum radni podjęli uchwały:

Dzień Działkowca w Porajowie

30 Wrzesień 2019

W sobotę 28 września w świetlicy wiejskiej w Porajowie odbyło się coroczne spotkanie z okazji Dnia Działkowca, w którym wzięli udział przedstawiciele bogatyńskiego samorządu oraz działkowcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zorza”.

Apel o pomoc!

27 Wrzesień 2019

Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy apel o pomoc dla Łukasza, który nie poddając się walczy o życie! 

W sobotę 21 września w Bogatyni odbył się piknik charytatywny "Razem dla Łukasza", na którym zbierano pieniądze na Jego leczenie. Łukasz, w poniedziałek po festynie, odbierał wyniki wykonanych wcześniej badań. Niestety nie są one zbyt optymistyczne i mówią o dalszym postępie choroby.

Poniżej przedstawiamy treść apelu:

Antikon 2019

27 Wrzesień 2019

W naszej gminie gościli uczestnicy Polsko-Niemieckiej Konferencji „Architektura ryglowa - wspólne dziedzictwo ANTIKON 2019”.

Oferta usługowa GPO

24 Wrzesień 2019

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o w Bogatyni.

Rolnicy podziękowali za plony

19 Wrzesień 2019

W ostatnią sobotę, w gminnych sołectwach obchodzono dożynki. Rolnicy z Działoszyna, Kopaczowa i Sieniawki uczestniczyli w uroczystych mszach świętych, dziękując Bogu za tegoroczne plony.

Pomóżmy Łukaszowi

4 Wrzesień 2019

Łukasz w wieku 25 lat usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy tkanek miękkich, w zaawansowanym stadium. 

Powiatowe Święto Plonów

4 Wrzesień 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak w minioną sobotę 31 sierpnia wziął udział w Powiatowym Święcie Plonów, które odbyło się w Jędrzychowicach. 

Dzień Energetyka

4 Wrzesień 2019

30 sierpnia podczas uroczystej akademii w Elektrowni Turów pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Wśród gości obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak. 

Bogatynianie upamiętnili 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej

3 Wrzesień 2019

Mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się bogatyńskie obchody 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej.

80 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

27 Sierpień 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia,
Bogatyńskie Koło Związku Sybiraków
oraz Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
zapraszają na

GMINNE OBCHODY UPAMIĘTNIENIA  80 ROCZNICY WYBUCHU  II WOJNY ŚWIATOWEJ

Jarmark Św. Bartłomieja w Działoszynie

26 Sierpień 2019

W niedzielę, 25 sierpnia 2019 r. w Działoszynie odbyła się VI edycja Jarmarku Św. Bartłomieja. Świętowanie rozpoczęło się odpustową mszą świętą oraz uroczystym powitaniem na scenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia – Wojciecha Błasiaka, a także przez Panią Barbarę Hytrą – Prezes Stowarzyszenia Królewska Dolina Górnołużycki Działoszyn i Pana Ryszarda Włosa – przewodniczącego Rady Sołeckiej. Dalsza część obchodów odbywała się w  centrum wsi, gdzie dla uczestników Jarmarku przygotowane były różnorodne stragany i inne specjalne atrakcje. 

Elektrownia Turów z nowoczesnymi, ogólnodostępnymi stacjami ładowania pojazdów od PGE Nowa Energia

20 Sierpień 2019

Od 1 sierpnia w Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, można korzystać z nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to pierwsza stacja ładowania na terenie gminy Bogatynia dostępna dla wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania wpisuje się w działania kompleksu energetycznego w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii.

INFORMACJA dot. procedury sądowej w zakresie nabycia spadku

24 Lipiec 2019

INFORMACJA –  Gmina Bogatynia została powiadomiona o możliwości nabycia prawa do środków pieniężnych zgromadzonych po zmarłych, których ostatnim miejscem zamieszkania był teren Gminy Bogatynia.

Dwie niedziele z Klanzą

24 Lipiec 2019

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na 2 NIEDZIELE z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne realizowane w ramach projektu SPOTKANIA Z KLANZĄ.

Bogatynia upamiętni wybuch II wojny światowej

19 Lipiec 2019

W środę, w bogatyńskim urzędzie, rozmawiano o upamiętnieniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i sprawach miejscowych organizacji zrzeszających kombatantów i osoby represjonowane.

100 lat Policji Państwowej

18 Lipiec 2019

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu uczciła 100-lecie powołania Policji Państwowej. W uroczystej akademii, która odbyła się w gmachu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.