Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Spotkanie profilaktyczne
Spotkanie profilaktyczne

12 Czerwiec 2017

W dniu 7 czerwca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju odbyło się wcześniej zapowiadane, spotkanie profilaktyczne rodziców z koordynatorem Gmninnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień – panem Krzysztofem Witkowskim.

Spotkanie przebiegło w miłej i kameralnej atmosferze, ze względu na nieobecność na spotkaniu rodziców uczniów klas II, III, IV i V.

W pedagogizacji rodziców na temat narkomanii i uzależnień aktywny udział wzięli rodzice uczniów klasy VI i I, którym serdecznie dziękuję za obecność i zainteresowanie tak trudnym tematem.

Temat narkomanii i uzależnień na naszym terenie (styk trzech granic) jest szczególnie dużych rozmiarów. Nasi uczniowie są bardziej niż dzieci mieszkające w innych rejonach Polski, narażeni na niebezpieczeństwo narkomanii. Tym bardziej musimy być czujni i gotowi do współpracy mającej na celu szeroko rozumianą profilaktykę uzależnień.

Konkluzją ze spotkania jest cykl zajęć z uczniami, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym z najstarszą klasą w naszej szkole. Zajęcia poprowadzi w/w specjalista i fachowiec.

Serdecznie dziękuję panu Krzysztofowi Witkowskiemu za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie pedagogizacji z rodzicami, oraz za chęć przeprowadzenia zajęć z naszą młodzieżą w przyszłym roku szkolnym.

Dziękuję przybyłym rodzicom za prawidłową postawę rodzicielską.

Pedagog szkolny
Agnieszka Purzycka