Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Julia Oparka finalistką konkursu „Fantazyjne etui na telefon, tablet”
Julia Oparka finalistką konkursu „Fantazyjne etui na telefon, tablet”

6 Czerwiec 2017

W piątek 2 czerwca 2017 roku w Dobrodzieńskiej „Dobrotece” odbyła się inauguracja Śląskiego Czerwca Projektowego. W ramach uroczystości miała miejsce  uroczysta gala wręczenia nagród w międzywojewódzkim konkursie „Fantazyjne etui na telefon, tablet”. 

Nasza uczennica z klasy II Publicznego Gimnazjum w Porajowie  Julia Oparka  uczestniczyła w gali jako finalistka.

 

Celem konkursu było wykonanie i prezentacja etui, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży gimnazjalnej, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi.

Nagrody wręczyli: p. prezes Piotr Kler , dyr. kreatywny w Dobrotece, p. Jan Cegiełka, p. burmistrz Roża Koźlik i jej zastępca, wicedyr. Publicznego Gimnazjum p. Krystyna Kazimierowicz.

Uczniowie wzięli udział w dyskusji prowadzonej przez p. Ewę Solarz (autorkę książek dla dzieci o designie, kuratorkę wystaw) pt. „Co to jest design ?”, a następnie wystąpił redaktor naczelny miesięcznika „BIZNES meble.pl” p. Marek Hryniewicki.

Julia zapytana o wrażenia powiedziała:

- To pierwsza taka ważna nagroda. Bardzo podobał mi się sam budynek oraz organizacja gali i zajęcia z panią Ewą (Solarz) – to bardzo miła i ciepła osoba. Chciałabym podziękować pani Jolancie Kapicy za pomoc w przystąpieniu do konkursu i pani Edycie Gałuszce za opiekę w trakcie realizacji projektu oraz p. dyrektor Grażynie Jarosz za umożliwienie wyjazdu na galę.

Krzysztof Oparka