Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Wiosenne spotkanie w Świeradowie Zdroju
Wiosenne spotkanie w Świeradowie Zdroju

23 Maj 2017

Gmina Bogatynia zrealizowała po raz kolejny projekt dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenne spotkanie młodzieży w Świeradowie Zdroju" ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu NYSA.

Było to kolejne spotkanie organizowane przy współpracy partnerów: miasta Zittau, Dolni Podluzi, Bogatyni oraz organizacji społecznych pracujących na rzecz dzieci w Małym Trójkącie.

Projekt miał na celu zachęcenie młodych ludzi do poznania różnorodności regionu pogranicza, jego walorów krajoznawczych i przyrodniczych oraz pogłębienia wiedzy na temat życia w środowisku naturalnym.

Spotkanie w Świeradowie Zdroju w dniach 12-14.05.2017r. było okazją do integracji młodzieży w ramach pozaszkolnej współpracy prowadzonej przez trójnarodową grupę roboczą "Dzieci bez granic".

Podczas spotkania w pełni zrealizowano program edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Zorganizowano również wiele atrakcji i zabaw integracyjnych umożliwiających poznanie i uczenie się poprzez wzajemną komunikację oraz współpracę.