Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Festyn "Na wspólnej drodze"
Festyn "Na wspólnej drodze"

17 Maj 2017

W kolejną rocznicę akcesji Polski i Czech do Unii Europejskiej mieszkańcy przygranicznych miejscowości tradycyjnie spotkali się w dniu 13 maja 2017 r. na Trójstyku.

Oficjalne przemówienia przedstawicieli władz z partnerskich miast rozpoczęły tegoroczne uroczystości.

Następnie po wspólnym przemarszu pod obelisk i złożeniu kwiatów uczestnicy festynu mieli okazję do wspólnego biesiadowania przy muzyce trzech narodów oraz kosztowania lokalnych wyrobów przygotowanych ze strony polskiej przez KGW Markocice oraz KGW Działoszyn.

Tradycyjnie dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się sztafeta 12 gwiazd ze stoiskami do zdobywania kolejnych sprawności, które przygotował między innymi Bogatyński Ośrodek Kultury oraz Międzynarodowy Parlament Dziecięco-Młodzieżowy "Nysa".

Podczas tegorocznej edycji festynu odbyła się również IV Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków. Konkurencje przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni sprawiły wiele radości dla tych najmłodszych mieszkańców pogranicza.

Stałym elementem spotkania z tej okazji na pograniczu jest rozpalenie ognisk po trzech stronach oraz pokaz sztucznych ogni.

Kolejny festyn "Na wspólnej drodze" był okazją do wspólnej zabawy i integracji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.