Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków - „Na Wspólnej Drodze”
Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków - „Na Wspólnej Drodze”

17 Maj 2017

W sobotę 13 maja 2017 r. na Styku Trzech Granic odbyła się „Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków” będąca częścią międzynarodowego festynu „Na Wspólnej Drodze”. W zawodach sportowo-rekreacyjnych wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 4 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 5 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 6 w Bogatyni, niestety nasi koledzy z Niemiec i Czech przestraszyli się panującej aury pogodowej i nie przybyli na Olimpiadę. 

Pogoda pomimo wszystko była piękna, otwarcie Olimpiady było bardzo uroczyste. Najpierw przedstawiciele przygranicznych miast złożyli kwiaty pod pomnikiem, następnie wszystkie dzieci zaproszono do wspólnej sportowej zabawy i rywalizacji w duchu „Fair Play”. Każde przedszkole wystartowało w pięciu konkurencjach: rzutach do celu , strzałach na bramkę, skoki w workach, przejście przez tunel, tor przeszkód. Szóstą dodatkową stacją było Stowarzyszenie Sportowe GLADIATOR, przy którym dzieci mogły sprawdzić swoje siły wykonując Spacer Farmera. Do końcowej klasyfikacji liczył się wynik całej drużyny, choć punkty i miejsca miały znaczenie tylko symboliczne. Każdy uczestnik był bowiem zwycięzcą Olimpiady i otrzymał złoty medal. Liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa.

Po około 1,5 godzinnych zmaganiach „małych sportowców” rozpoczęła się  ceremonia zakończenia „Międzynarodowej Olimpiady Przedszkolaków”. Przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a uczestnicy złote medale.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, rodzicom za liczne przybycie i głośny doping swoich pociech, a wszystkim przedszkolakom za wspaniałą rywalizację.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni

Fot. Remigiusz Naruszewicz