Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Mateusz Milewski wśród najzdolniejszych na Dolnym Śląsku
Mateusz Milewski wśród najzdolniejszych na Dolnym Śląsku

16 Maj 2017

Tytuły zDolnego Ślązaka i zDolnego Ślązaczka odebrało 316 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Dolnego Śląska. Wszyscy są laureatami prestiżowego konkursu wiedzowego organizowanego od lat przez samorząd wojewódzki i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W tym gronie znalazł się też uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni Mateusz Milewski, który został trzykrotnym laureatem (z matematyki, geografii, chemii) oraz dwukrotnym finalistą (z biologii i fizyki) konkursu.

Podsumowaniem konkursu, w którym ogółem wzięło udział około 20 tysięcy uczniów była gala, która odbyła się w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Najlepsi w poszczególnych przedmiotach: języku polskim, matematyce, fizyce, historii, biologii, geografii i chemii odebrali z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka nagrody rzeczowe.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie będą mogli wybrać sobie dowolną szkołę wyższego etapu kształcenia i na pewno zostaną do niej przyjęci.

Gimnazjaliści oprócz tego byli zwolnieni z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Wszyscy finaliści dostają dodatkowe punkty rekrutacyjne. Brawo Mateusz!

Ewa Wiśniewska