Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Odyseusze z PG1 mistrzami polski - jadą do USA
Odyseusze z PG1 mistrzami polski - jadą do USA

12 Kwiecień 2017

W dniach 1-2 kwietnia 2017 r. dwie drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni wzięły udział w Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu 2017 w Gdyni.

Transport do Gdyni sponsorował Urząd Miasta i Gminy Bogatynia. DZIĘKUJEMY!

26. Finał Ogólnopolski OU odbył się w na początku kwietnia w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wzięło w nim udział 220 drużyn, które uzyskały awans na Eliminacjach Regionalnych.

Drużyna w składzie: Nadia Dawidek, Emilia Rajska, Samuel Talarczyk, Damian Bojarun, Karol Ociepka, Szymon Janik - zajęła XVII miejsce w Polsce w Problemie Długoterminowym "Od czasu do czasu Omer"

Natomiast drużyna w składzie: Wiktoria Kurant, Ania Kuchta, Iga Justyńska, Marcelina Stachyra, Julia Szymków, Laura Miłoszewska i Michał Urbański - zdobyła I miejsce i tytuł MISTRZÓW POLSKI w Problemie Długoterminowym "Bohater bardzo super...cdn".
Drużyna ma szansę reprezentować nasze miasto i Polskę na Finałach Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych na uniwersytecie w East Lansing w stanie Michigan.

Trenerkami obu drużyn w tym roku były panie Sylwia Sułkowska i Dorota Stachyra.

Aby Odyseusze mogli zawalczyć o tytuł mistrzów świata, drużyna musi zebrać pieniądze na wyjazd.

Każdemu, kto chciałby ją wesprzeć finansowo, podajemy numer konta i już teraz dziękujemy. Każda kwota zbliża ich bowiem do finałów światowych.

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni
ul. Chopina 15
59-920 Bogatynia
nr konta 79 1020 2137 0000 9802 0121 3602
z dopiskiem: "na działalność Odysei Umysłu".

Dlaczego warto sponsorować Odyseuszy?
1. Bo uczą się, jak nie tylko zbudować lepszą pułapkę na myszy, ale na dodatek złapać w nią jeszcze i kota!
2. Bo postarają się mieć odwagę podnieść się po upadku z uśmiechem na twarzy i zapytać "Ile czasu jeszcze nam zostało?"
3. Bo będą umieć przekonać grupę indywidualności, żeby razem zaprojektowała Wieżę Eiffle’a, zbudowała Piramidy, a na koniec poleciała na Marsa i z powrotem!
4. Bo jedyne słowa, których znaczenia nie odgadną, to "nie umiem"!
5. Bo wspierając uczestników Odysei, pomagacie konkretnym dzieciom i inwestujecie w potencjał twórczy przyszłych Pracowników, Naukowców, Konstruktorów...
6. Bo drużyna, nauczyciele PG1 oraz Rodzice członków drużyny Odysei Umysłu będą żywą reklamą Bogatyni, województwa dolnośląskiego, Państwa firmy oraz Polski. Będziemy reklamować wspierające nas firmy i osoby prywatne w lokalnych mediach, prasie, portalach społecznościowych oraz w Stanach Zjednoczonych, nosząc koszulki z LOGO firm.

Odyseusze w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika od 10 lat uczestniczą w edukacyjnym międzynarodowym, pozarządowym projekcie Odyseja Umysłu, którego głównymi założeniami są: kształtowanie kreatywnego myślenia, uciekanie od schematyzmu poprzez wykorzystywanie swojej wiedzy w praktyce; umiejętność pracy w zespole; umiejętność rozwiązywania problemów; stawianie czoła przeciwnościom. Odyseja Umysłu to przedsięwzięcie unikatowe - międzynarodowy program, który łączy poważną naukę z fantastyczną zabawą i spektakularnym wydarzeniem. Prestiż tego przedsięwzięcia potwierdza współpraca m.in. z amerykańską agencją NASA.

OBU DRUŻYNOM BARDZO GRATULUJEMY. NATOMIAST MISTRZOM POLSKI ŻYCZYMY POWODZENIA - NAJPIERW W ZDOBYWANIU FUNDUSZY NA WYJAZD A POTEM PODCZAS FINAŁU ŚWIATOWEGO!