Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Kolejny sukces chemików z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni
Kolejny sukces chemików z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bogatyni

20 Marzec 2017

4 marca 2017 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej odbył się X Regionalny Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje”, zorganizowany przez Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcję Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS. Jest to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi i skierowany do uczniów gimnazjów regionu dolnośląskiego i miasta Wrocławia.

W konkursie wzięło udział 137 najlepszych chemików z 36 gimnazjów Dolnego Śląska. Konkurs składał się z dwóch części, pierwsza część - test teoretyczny odbył się 4 marca 2017 r. na Wydziale Chemicznym PWr i wyłonił grupę 20 finalistów, którzy wzięli udział w części drugiej finału - zadaniach laboratoryjnych w dniu 18 marca 2017r.
Dwoje naszych gimnazjalistów, Katarzyna Książka i Mateusz Milewski zakwalifikowało się do ścisłego finału. Mateusz Milewski zajął I miejsce w tym bardzo prestiżowym konkursie, otrzymując laptopa ufundowanego przez Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Katarzyna Książka zajęła wysokie 14 miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a finaliści konkursu drobne upominki.

Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu była pani mgr Dorota Czarnecka.