Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Przegląd Poezji Dziecięcej
Przegląd Poezji Dziecięcej

16 Marzec 2017

Po raz dwunasty w oddziale przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej odbył się Przegląd Poezji Dziecięcej.

W bieżącym roku dzieci prezentować mogły wiersze różnych poetów dziecięcych. Przez jedenaście spotkań uczestnicy prezentowali wiersze Jana Brzechwy. Zmiana formuły Przeglądu spowodowana była chęcią wprowadzenia nowego spojrzenia na poezję dziecięcą prezentowaną przez różnych poetów.
 
Do naszego oddziału przyjechały dzieci niemalże ze wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy oraz z zaprzyjaźnionego przedszkola w Hradku. Na spotkanie zaproszone były również dzieci z przedszkola z Niemiec, lecz z powodu choroby uczestników, ich przyjazd został odwołany. Trochę nam szkoda, ale obecność pozostałych gości zrekompensowała smutek.

Dzieci prezentujące wiersze przygotowane były przez swoje wychowawczynie, które również pięknie przygotowały przebrania dla swoich podopiecznych. Wszyscy pokazali, że potrafią pięknie recytować wiersze i swobodnie czują się przed widownią. Usłyszeliśmy wiersze, których bohaterowie mieli swoje przygody i perypetie. Pojawiły się zwierzęta, owady, owoce, a także ludzie. Było barwnie i zabawnie.

Nasi przyjaciele z Czech wyrecytowali wiersz we własnym języku, ale naszego poety Jana Brzechwy pt "Samochwała". Słuchaliśmy z ogromnym zaciekawieniem i podziwem.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za odwagę i spontaniczność.

Po zakończonych prezentacjach dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a na zakończenie słodki poczęstunek.

Organizator Przeglądu Anita Piłat dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc i chęć współpracy i pozostaje w nadziei, że spotkamy się za rok.
 
Anita Piłat