Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Sesja Rady Miejskiej
Sesja Rady Miejskiej

9 Luty 2017

W środę 8 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 52 sesja VII kadencji bogatyńskiego samorządu. W porządku obrad znalazło się bardzo wiele istotnych dla gminy kwestii. 

Sesja rozpoczęła się od wystąpień zaproszonych gości wśród, wśród których byli zarówno Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Turów Leszek Sondaj jak i Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów Piotr Frąszczak. Panowie w swoich wystąpieniach deklarowali ogromną chęć współpracy z samorządem.

Następnie przy mównicy pojawił się Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jan Doroszczak, który zapewnił, iż temat nowego posterunku policji w Bogatyni jest na etapie finalizacji, co potwierdziły również słowa Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz przewodniczącego komisji urbanistycznej Artura Bohdanowicza.

Jeszcze przed rozpoczęciem procedowania uchwał, na sesji miał miejsce bardzo miły akcent w postaci Jubileuszu 25-lecia Straży Miejskiej. Komendant oraz funkcjonariusze odebrali z rąk Burmistrza oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej zasłużone gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Następnie Radni wyrazili dwa stanowiska. Pierwsze dotyczyło uciepłownienia Trzcińca i skierowane było do PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia „Turów”.

Drugie stanowisko dotyczyło udzielenie pomocy finansowej przez Gminę Bogatynia dla województwa dolnośląskiego dla realizacji zadania pod nazwą: modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka oraz nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia wraz z ulicą Schrammstraße w Zittau.

Na sesji pojawił się również temat obecnej sytuacji bogatyńskiego szpitala, którą przedstawiła Dyrektor jednostki Ewa Szczepkowska.

Podejmowanie uchwał rozpoczęło się od zatwierdzenia planu pracy Rady Miejskiej w Bogatyni na 2017 rok oraz zatwierdzenia planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej w Bogatyni oraz planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2017 rok.

Po zmianach w budżecie Radni przeszli do uchwały, która podczas jednej z poprzednich sesji została zdjęta z porządku obrad, a dotyczyła zmiany nazw ulic Żymierskiego oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Po wystąpieniu Marcina Peremickiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej Radni podjęli decyzje o zmianie nazw ulic z Żymierskiego na Generała Emila Fieldorfa Nila oraz Bojowników o Wolność i Demokrację na Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Danuty Siedzikówny „Inki”.

Sesja zakończyła się informacjami i komunikatami Przewodniczącej. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.

;