Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / Tradycyjne spotkanie noworoczne
Tradycyjne spotkanie noworoczne

30 Styczeń 2017

Noworoczne, opłatkowe spotkania osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to już tradycja. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.

W tym roku spotkanie odbyło się 26 stycznia 2017 roku w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku. Tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni.

Tej wyjątkowej uroczystości od lat przewodniczy Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Marek Mendyk, który jest diecezjalnym opiekunem osób niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli również przyjaciele i sympatycy Koła, samorządowcy, duchowieństwo, a także osoby niepełnosprawne z grupy „Lebenshilfe” z Gӧrlitz.

W trakcie uroczystości, w miłej i rodzinnej atmosferze, zebrani podzielili się opłatkiem, złożyli sobie noworoczne życzenia, a także wspólnie śpiewali kolędy.

Życzenia w imieniu Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza złożyła zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak.

Nastrój spotkania był jak zawsze pełen ciepła, radości i zrozumienia. Program jasełkowo-kolędowy przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wolontariuszkom z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni za wsparcie, poświęcony czas oraz pomoc podczas uroczystości. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.

Utwór wykorzystany w filmie: Agata Jurewicz - "Gwiazdka"

 

 

 

« Maj »
pn wt sr cz pt so nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3