Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / „Krecha” na Dworcu Historii
„Krecha” na Dworcu Historii

23 Styczeń 2017

20 stycznia, na Dworcu Historii przy ul. Daszyńskiego 2, odbył się wernisaż wystawy prac bogatyńskich twórców plastyków zatytułowanej "Krechą i światłem malowane". Organizatorem wystawy, której patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, jest Bractwo Ziemi Bogatyńskiej a jej przygotowanie koordynował Ryszard Sawicki.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał prezes Bractwa Ziemi Bogatyńskiej Janusz Baranowski, który przywitał przybyłych gości i na wstępie poprosił o uczczenie minutą ciszy pamięć zmarłego dzień wcześniej Piotra Palma - urodzonego w naszym mieście przed wojną wyjątkowego człowieka, znawcę historii Bogatyni i zabudowy przysłupowej, osoby znanej, lubianej i darzonej estymą.

Słowo na otwarcie wygłosił również prezes Stowarzyszenia „Krecha” Edward Pruchnicki.

Po krótkiej, multimedialnej prezentacji każdego z twórców, zaproszono gości do zwiedzania ekspozycji, która zajęła trzy sale.

W klimatycznych wnętrzach starego dworca autobusowego wystawiono kilkadziesiąt prac czternastu bogatyńskich twórców: Ryszarda Barankiewicza, Jolanty Chmielowskiej, Zbigniewa Gałuckiego, Adama Ignatowicza, Włodzimierza Kaliniaka, Wojtka Kulawskiego, Mariana Lorka, Anny Naruszewicz, Edwarda Pruchnickiego, Ryszarda Sawickiego, Barbary Thiel, Grzegorza Urbana, Haliny Wełny, Sławomira Zamożnego. Większość z nich jest zrzeszonych w Stowarzyszeniu Plastyków „Krecha”.

Wachlarz przedstawionych technik jest bardzo szeroki - od rysunków ołówkiem i pastelami począwszy, poprzez malowidła akwarelowe, akrylowe i olejne, grafikę warsztatową, fotografię, obrazy wyklejane słomą, na witrażach kończąc. Podobnie rzecz ma się z tematyką prac, która jest bardzo różnorodna - portrety, martwe natury, pejzaże realistyczne i fantastyczne, surrealizm, symbolizm, mistycyzm.

Zgromadzone prace można będzie oglądać do końca kwietnia w każdą środę i sobotę w godzinach 16.00-18.00.

Folder Wystawy <tutaj>

 

 

« Styczeń »
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4