Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Barbórka w Górniczym Klubie Seniora
Barbórka w Górniczym Klubie Seniora

7 Grudzień 2016

Barbórka to tradycyjne święto, które każdego roku obchodzone jest niezwykle uroczyście. To święto, które ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ podkreśla przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Obchody Barbórkowe na stałe wpisały się w kalendarz świąt obchodzonych przez Górniczy Klub Seniora. W tym roku członkowie klubu świętowanie rozpoczęli już 27 listopada 2016 roku, tego dnia zespół "Jubilaci" dał koncert na paradzie górniczo-bożonarodzeniowej w Baruth.

Jednak jak nakazuje tradycja członkowie Klubu wraz ze swoimi rodzinami oficjalnie Barbórkę obchodzili 4 grudnia 2016 roku. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni, następnie wszyscy udali się na górniczą biesiadę. W spotkaniu wzięli udział: władze Kopalni Turów, związki zawodowe, samorządowcy, ale również zaprzyjaźnieni górnicy z Górnołużyckiego Górniczego Klubu Seniora w Görlitz.

W trakcie uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień i życzeń. Biesiada przebiegała w wesołym, pełnym ciepła nastroju, zachowując ważne dla nas tradycje górnicze.

Krystyna Mania