Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / 150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich
150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich

11 Październik 2016

Były kwiaty, tort, gratulacje oraz życzenia. Nie zabrakło także odznaczeń oraz podziękowań za lata bezinteresownej pracy. To wszystko można było zobaczyć podczas świętowania jubileuszu 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce. Z tej okazji 8 października w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Markocicach odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Bogatynia.

W uroczystościach wzięli udział: samorządowcy, osoby współpracujące z kołami, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji, ale przede wszystkim członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z Działoszyna, Porajowa, Posady, Sieniawki, Markocic, Bratkowa i Kopaczowa.

Spotkanie rozpoczęło się występem zespołu Turoszowienie, który wprowadził gości w radosny, jubileuszowy nastrój. Ciekawostką była również przygotowana prezentacja dotycząca działalności Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu.

Tak dostojna rocznica nie mogła odbyć się bez uhonorowania medalami oraz dyplomami uznania szczególnie zasłużonych działaczy Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas uroczystości głos zabrali zaproszeni gości, a wśród nich: pani Monika Oleksak zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej, a także pan Dominik Matelski zastępca burmistrza ds. inwestycji, którzy dziękowali za wieloletnie zaangażowanie oraz aktywną działalność.

Dawniej Koła Gospodyń koncentrowały swoje działania głównie na wzajemnej pomocy w pracach gospodarskich, organizowaniu wiejskich uroczystości i odpustów, panie organizowały szkolenia i kursy o różnorodnej tematyce. Dzisiaj  poza tym, że integrują lokalną społeczność, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i kulturalnym, także pielęgnują tradycje polskiej wsi.

« Maj »
pn wt sr cz pt so nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3