Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Festyn "Na Wspólnej Drodze”
Festyn "Na Wspólnej Drodze”

10 Czerwiec 2016

W kolejną rocznicę akcesji  Polski i Czech do Unii Europejskiej mieszkańcy przygranicznych miejscowości tradycyjnie spotkali się w dniu 04 czerwca 2016r. na Trójstyku. Oficjalnie rozpoczęcie festynu  zainicjował występ Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów pod batutą Jerzego Bzowskiego oraz przemówienia burmistrzów z Bogatyni, Hradka  nad Nysą oraz Zittau. 

Po wspólnym przemarszu pod obelisk i złożeniu kwiatów uczestnicy festynu mieli okazję do wspólnego biesiadowania przy muzyce trzech narodów oraz kosztowania lokalnych wyrobów przygotowanych ze strony polskiej przez KGW Markocice oraz Klub Seniora w Działoszynie. Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Dużym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się sztafeta 12 gwiazd ze stoiskami do zdobywania kolejnych sprawności, które przygotował między innymi Bogatyński Ośrodek Kultury oraz Międzynarodowy Parlament Dziecięco- Młodzieżowy ,,Nysa”.

Podczas tegorocznej edycji festynu odbyła się również  III Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków. Wzięły w niej udział dzieci z Bogatyni, Hradka oraz Zittau. Przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni konkurencje sprawiły wiele radości dla tych najmłodszych mieszkańców pogranicza, które miały okazję również  zdobyć swój pierwszy „medal olimpijski”.

Stałym elementem spotkania z tej okazji na pograniczu jest rozpalenie ognisk po trzech stronach oraz pokaz sztucznych ogni.

Mimo niespodzianek ze strony aury, kolejny festyn „Na wspólnej drodze” był okazją do pogłębienia więzi sąsiedzkich, zabawy i wspólnej integracji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.