Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Wycieczka w ramach współpracy "Sąsiedztwo i język"
Wycieczka w ramach współpracy "Sąsiedztwo i język"

18 Maj 2016

W dniach 11-13 maja 2016 r. odbyła się szkolna wycieczka do Szklarskiej Poręby, której uczestnikami byli uczniowie klasy II, oraz uczennice klasy I i IV Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni razem z zaprzyjaźnionymi uczniami z Ostritz w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Uczestnicy, korzystając ze wspaniałej pogody, mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych Karkonoszy.

Szklarska Poręba i okolice to cudowne miejsca, pełne tajemniczych i ciekawych zakątków, zabytków i interesujących miejsc. Uczniowie i opiekunowie mieli okazję przekonać się o tych niewątpliwych zaletach w trakcie zwiedzania różnych interesujących miejsc oraz w trakcie spaceru na Skałkę Chybotek i Wodospad Szklarki.

Uczniowie mieli też okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych w trakcie pobytu w Kowalowych Skałach, gdzie mogli samodzielnie wykonać CUDACZKA WEŁNIACZKA z owczej wełny oraz na Izerskiej Łące, gdzie mieli krótką prelekcję o istocie czystego nieba pozbawionego zanieczyszczeniem światła nad Górami Izerskimi, oraz mogli poznać budowę ula i życie pszczelej rodziny, dzięki zamontowanym kamerom w ulach.

Mieliśmy okazję być również w Czarcim Młynie, gdzie mogliśmy poznać historię wyrobu chleba tradycyjnymi metodami oraz skosztować "prawdziwego" chleba z domową konfiturą. Mogliśmy przez chwilę przenieść się do okresu średniowiecza zwiedzając Wieżę Rycerską w Siedlęcinie z unikatowymi malowidłami.

Oprócz zwiedzania, spacerowania bawiliśmy się również wspaniale przy ognisku, na łące oraz na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana. Mieszkaliśmy w pięknym miejscu zwanym Chatą Izerską a oprowadzał nas przewodnik pan Maciej Stanisz.

Trzy dni spędzone w Szklarskiej Porębie były więc dla uczniów nie tylko czasem zwiedzania, ale też odkrywania nowych miejsc i poznawania interesujących rzeczy oraz szlifowania nauki języka niemieckiego. Były bez wątpienia inspiracją dla dalszych podróży po Polsce i pogłębiania o niej wiedzy.

Relacja:
Magdalena Barankiewicz i Wioletta Zdanowicz