Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast / Międzynarodowy Festiwal Sportu
Międzynarodowy Festiwal Sportu

6 Kwiecień 2016

Za nami pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Sportu Bogatynia 2016. W sobotę 2 kwietnia sportowcy niemal w każdym wieku rywalizowali w dyscyplinach zarówno drużynowych jak i indywidulanych, zdobywając medale i niejednokrotnie poprawiając swoje najlepsze osiągnięcia. 

Festiwal rozpoczął się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni od zabrania głosu przez zaproszonych gości oraz odegrania hymnów Polski, Czech i Niemiec przez Zakładową Orkiestrę Dętą Kopalni Turów. Start Festiwalu uświetnił również występ Mażoretek.

Następnie od godziny 9.30 do 18.00 trwała rywalizacja sportowa w wielu dyscyplinach. Badminton, tenis stołowy, piłka nożna, siatkówka, zawody pływackie, czy też MassWrestling – to tylko niektóre ze zmagań czekających w tym dniu na wszystkich miłośników sportu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno fani sportów drużynowych jak i indywidualnych jak np. rozgrywki szachowe, bilard czy też kręgle.

Międzynarodowy Festiwal Sportu zakończył się Galą rozdania nagród, która odbywała się od godziny 18.30 w sali gimnastycznej bogatyńskiego Zespołu Szkół. Podczas Gali wszyscy zwycięzcy odebrali zasłużone medale i dyplomy. Ponadto specjalnie z okazji zakończenia pierwszej edycji Festiwalu wystąpili znakomici goście, którzy swoim talentem i umiejętnościami zachwycali bardzo licznie zgromadzoną publiczność.

Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Sportu okazała się wielkim sukcesem i już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo oraz obszernej galerii zdjęć.

Relacja z Festiwalu

Występy zaproszonych gości