Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Organizacje pozarządowe / Aktualności
"Aktualna sytuacja kobiet w rejonach przygranicznych..."

22 Marzec 2017

W dniu 8 marca br. w Hirszfelde (Niemcy) odbyła się konferencja pt: „Aktualna sytuacja kobiet w rejonach przygranicznych trzech krajów Niemiec, Polski i Czech”.

"Wszyscy będziemy seniorami" - zagłosuj na Amazonki

8 Marzec 2017

W dniach od 8 marca do 4 kwietnia w sklepach TESCO w Bogatyni i Bolesławcu będzie można oddać głos na projekt Bogatyńskiego Stowarzyszenia AMAZONKI pn. "Wszyscy będziemy seniorami". Projekt naszych Amazonek bierze udział w II edycji programu "Decydujesz, pomagamy", którego organizatorem jest Tesco Polska Sp. z o.o.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

17 Październik 2016

W związku z wejściem w życie 3 września 2016 r. Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów  dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztaty szkoleniowe.

Program współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi - Sprawozdanie z konsultacji

10 Październik 2016

Sprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Bogatynia  z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2017 r. 

Konsultacje społeczne "Programu Współpracy Samorządu Województwa...

26 Wrzesień 2016

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konsultacje społeczne "Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2017 rok".

Program Współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi w roku 2017

26 Lipiec 2016

Informujemy, iż rozpoczęto prace nad projektem "Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2017 r."

Dzień czekolady w Klubie Nauczycielskim IZIS

13 Kwiecień 2016

Któż z nas nie lubi czekolady? Jest to przysmak wielu pokoleń, ta słodycz podbiła świat i na pewno możemy ją uznać za królową słodyczy. Niewątpliwie zasługuje na swoje święto. Czekolada potrafi być dla człowieka pocieszycielem, przyjacielem, dowodem miłości, formą podziękowania, a nawet słowem „przepraszam”, zasługuje zatem na odrobinę celebracji i czci.

Wyjątkowa uroczystość

25 Styczeń 2016

W tym roku tradycyjne już spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatyni, ich rodzin oraz przyjaciół odbyło się 21 stycznia br. Organizatorem wspaniałej i wyjątkowej uroczystości był wolontariat osób niepełnosprawnych dekanatu Bogatynia we współpracy z Kołem, księdzem dziekanem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia.

Wigilia Sybirackiej Rodziny

22 Grudzień 2015

W sobotę, 19 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się tradycyjna wigilia Sybirackiej Rodziny. Spotkanie uświetnił występ dzieci z SP 1.

Wigilia Stowarzyszenia Amazonki

21 Grudzień 2015

W piątek 18 grudnia swoje spotkanie wigilijne zorganizowało Bogatyńskie Stowarzyszenie "Amazonki".

Wigilia Klubu IZIS

17 Grudzień 2015

W środę, 16 grudnia swoje spotkanie wigilijne zorganizował Klub Nauczycielski "Izis". 

Wigilia w Górniczym Klubie Seniora

17 Grudzień 2015

W środę, 16 grudnia górnicy, emeryci z Klubu Seniora spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Wigilia Strażaków

16 Grudzień 2015

W poniedziałek, 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe druhów ochotników z gminnych jednostek OSP. W wigilii uczestniczyli licznie zgromadzeni strażacy, a także zaproszeni goście.

Wigilia Klubu Puszystych i Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”

15 Grudzień 2015

W poniedziałek, 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Bogatyńskiego Klubu Puszystych i Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”. 

Konsultacje społeczne - sprawozdanie

27 Październik 2015

Sprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016.

Uroczyście otwarto siedzibę TPD

29 Wrzesień 2015

29 września uroczyście otwarto siedzibę Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród nich: samorządowcy, duchowieństwo, osoby współpracujące z Kołem, przyjaciele z Niemiec, a także przedstawiciele Zarządu Głównego TPD.

Światowy Dzień Sybiraka w Bogatyni

15 Wrzesień 2015

Hymnem „Marsz Sybiraków” rozpoczęło się uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Sybiraka. 14 września br. w siedzibie Koła zebrali się szanowni Sybiracy, zaproszeni goście oraz przyjaciele, by wspominać tamte dramatyczne chwile. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych Sybiraków. Na twarzach zebranych niejednokrotnie widać było wzruszenie i łzy. 

Jarmark św. Bartłomieja w Działoszynie

2 Wrzesień 2015

W niedzielę, 30. sierpnia w Działoszynie odbyła się II edycja Jarmarku świętego Bartłomieja. Była to doskonała okazja do biesiadowania, zabawy oraz wspólnego spędzania słonecznego, niedzielnego popołudnia.

Program współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi na rok 2016

19 Sierpień 2015

Informujemy, iż rozpoczęto prace nad projektem  „Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok”.

Dzień Matki i Ojca w Klubie Seniora Serbinów

15 Czerwiec 2015

Klub Seniora Serbinów składa serdeczne podziękowania dla Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza za wsparcie przy organizacji uroczystości z okazji „Dnia Matki i Ojca”.