Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Organizacje pozarządowe / Aktualności
Informacja Centrum Rozwoju Lokalnego

19 Wrzesień 2019

24 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca VII edycję, organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela", ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Podczas spotkania kończącego tegoroczną edycję konkursu laureaci i wyróżnieni otrzymali zasłużone nagrody, w tym niezwykły kalendarz na rok 2020, w którym zamieszonych zostało 12 zwycięskich prac (każda z nich przypisana została do jednego miesiąca).

VI edycja programu "Decydujesz, pomagamy"

10 Kwiecień 2019

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ogłasza nabór do szóstej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia objął program patronatem honorowym.

Zaproszenie do konsultacji

11 Wrzesień 2018

OGŁOSZENIE
Konsultacje projektu "Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 r."

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

17 Lipiec 2018

Spotkanie informacyjne w Jeleniej Górze pt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich dla organizacji pozarządowych w kontekście konkursów na rok 2018″.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia ze środków unijnych - planowane konkursy na drugą połowę 2018 roku, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD) i programów rządowych.

RODO dla organizacji pozarządowych

29 Maj 2018

W związku z wejściem w życie 25 maja nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne - RODO - nowe podejście do danych osobowych.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

2 Styczeń 2018

Nabór osób wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w komisjach konkursowych przy otwartych konkursach ofert ogłaszanych przez Gminę Bogatynia w 2018 roku.

Tradycje świąteczne po obu brzegach Nysy Łużyckiej

24 Październik 2017

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Land Frauen Kreisverein Gorlitz oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym oraz Świątecznym Jarmarku Rodzinnym organizowanym w ramach międzynarodowego projektu Tradycje świąteczne po obu brzegach Nysy Łużyckiej.

Sprawozdanie z konsultacji

16 Październik 2017

Sprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018r."

Ogłoszenie dotyczące programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi na rok 2018

25 Wrzesień 2017

Konsultacje projektu uchwały w sprawie "Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 r.".

Program Współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

31 Sierpień 2017

Informujemy, iż rozpoczęto prace nad projektem „Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 r.”

"Aktualna sytuacja kobiet w rejonach przygranicznych..."

22 Marzec 2017

W dniu 8 marca br. w Hirszfelde (Niemcy) odbyła się konferencja pt: „Aktualna sytuacja kobiet w rejonach przygranicznych trzech krajów Niemiec, Polski i Czech”.

"Wszyscy będziemy seniorami" - zagłosuj na Amazonki

8 Marzec 2017

W dniach od 8 marca do 4 kwietnia w sklepach TESCO w Bogatyni i Bolesławcu będzie można oddać głos na projekt Bogatyńskiego Stowarzyszenia AMAZONKI pn. "Wszyscy będziemy seniorami". Projekt naszych Amazonek bierze udział w II edycji programu "Decydujesz, pomagamy", którego organizatorem jest Tesco Polska Sp. z o.o.

Spotkanie Sybiraków

14 Luty 2017

W tym roku mija 77 lat od chwili, gdy – 10 lutego – nad ranem wypędzono z domów całe rodziny i ładowano do bydlęcych wagonów, aby w nieludzkich warunkach pokonywali katorżniczą drogę na Syberię.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

17 Październik 2016

W związku z wejściem w życie 3 września 2016 r. Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów  dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztaty szkoleniowe.

Program współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi - Sprawozdanie z konsultacji

10 Październik 2016

Sprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Bogatynia  z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2017 r. 

Konsultacje społeczne "Programu Współpracy Samorządu Województwa...

26 Wrzesień 2016

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konsultacje społeczne "Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2017 rok".

Program Współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi w roku 2017

26 Lipiec 2016

Informujemy, iż rozpoczęto prace nad projektem "Programu współpracy Gminy Bogatynia z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2017 r."

Dzień czekolady w Klubie Nauczycielskim IZIS

13 Kwiecień 2016

Któż z nas nie lubi czekolady? Jest to przysmak wielu pokoleń, ta słodycz podbiła świat i na pewno możemy ją uznać za królową słodyczy. Niewątpliwie zasługuje na swoje święto. Czekolada potrafi być dla człowieka pocieszycielem, przyjacielem, dowodem miłości, formą podziękowania, a nawet słowem „przepraszam”, zasługuje zatem na odrobinę celebracji i czci.

Wyjątkowa uroczystość

25 Styczeń 2016

W tym roku tradycyjne już spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatyni, ich rodzin oraz przyjaciół odbyło się 21 stycznia br. Organizatorem wspaniałej i wyjątkowej uroczystości był wolontariat osób niepełnosprawnych dekanatu Bogatynia we współpracy z Kołem, księdzem dziekanem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia.

Wigilia Sybirackiej Rodziny

22 Grudzień 2015

W sobotę, 19 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się tradycyjna wigilia Sybirackiej Rodziny. Spotkanie uświetnił występ dzieci z SP 1.